Jak zničit hluboko zavrtané larvy?



host - 142.198 (?) 
17.9.2013 20:37, zobrazeno: 11652x

Během roku nám ´nepochopitelně´ uhyne nějaký stromek - borovice, jedlička, thuje. Teď v TV mluví o zlikvidování celé školky stromků a ukazují tam viníka - larvu, kterou tu máme na každém kroku - ponravu chrousta. Prý se přemnožuje na písčitých půdách. My jsme jenom na písku a opravdu tu je roky... Máte prosím zkušenost, jak na ně? Nacházím je v hloubce na 2-3 rýče. Zahrada je velká - stromky kolem celého obvodu i uvnitř, vrývání do půdy... těžko... Za radu budu moc vděčná. Tak těžko a pomalu tu něco roste a pak to ještě zajde na sežrané kořínky.

Děkuji Liv

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 38.136 (?), 17.9.2013 21:49

To bude problém. Larvy v zemi nezahubí nic běžného. Musí to být pořádný "lomcovák", a ten je zjevně dostupný a povolený, jak o tom mluvili v TV, jen za výjimečných situacích. No a nejsou chrousti /obecný a maďálový (ten byl v TV)/ nějakým způsobem chráněni? Možná, že v TV neměli na mysli postřik, ale právě hubení chrousta. Že je potřeba k tomu povolení. Moc jsem nedával pozor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 17.9.2013 22:19

Přirozeným predátorem je... Krtek!!!yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 17.9.2013 23:01

Myslela jsem že chroust už skoro nejni k vidění... není to jeho menší příbuzný choustek letní? Toho máme na zahradě taky sad ale ještě jsem si nevšimla že by kvůli nim něco zašlo a to jich tady o teplých letních večerech lítají mraky. 

Na nejmenší larvy prý platil Dursban ale ten je zakázaný. Takže ze záhonů je vybírám já a z trávy je vybírají kosáci yes


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 86.118 (?), 4.1.2014 20:02

Ponrav zlatohlávků mám taky spoustu v kompostu, pod drny trávníku nebo ve starších záhonech, v nichž tleje nějaký rostlinný materiál. Jak mě informoval můj známý entomolog, dospělí brouci několika různých druhů žijí skrytě poměrně hojně i uprostřed měst. Dospělce jsem za 12 let našla na zahradě jen jednou - mrtvého na kompostéru. Ponravy zlatohlávků opravdu neškodí, žerou jenom trouch, dospělci patří k našim nejkrásnějším broukům, ty je spíš škoda cíleně hubit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika