Hryzec nebo hraboš? přehlodává TO kořeny stromů



host - 234.226 (?)
29.5.2016 0:20
Hryzce jsou ruzne, kdyz ziji dal od vody jsou mensi az o polovinu. Hrabos to urcite neni.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 45.252 (?), 28.5.2016 13:17, zobrazeno: 8465x

Velikostí spíše hraboš - 12 pochytaných kusů do pasti o největší velkosti přes 10cm určitě a váze nejméně 100g, dokázalo v různých částech zahrady zlikvidovat kořeny stromů (10let staré) i v tzv. králičím pletivu, tím že komplet ožralo všechyn kořeny co prorůstají z pletiv. koše, zkrátka chodby vedou dokola kolem koše. Likvidace stromů probíhala napřed skrytě, několik let, nyní se některé stromy viklají jako by byly v obrovském květináči zapuštěném v zemi.(květináč nahrazuje plativ. koš) Zlikvidovali jabloně, švestky a speciálně broskve tak, že uschly, jiné stromy nemají přírůstky a živoří jen v pletiv. koši zdravými kořeny.

Na Wiki píšou, že kořeny ožírá jen hryzec, hraboš prý jen na povrchu a jen vrchní část kůry, tzn. strom napadený hraboši se nemůže viklat jako bez téměř bez kořenů... kořeny přehryzává hryzec...

I krátká délka ocasu u všech i často obrovských hlodavců- kolem 4cm, odpovídá hraboši, hryzec má ocas 10-15cm...

Takže nevím, nevím co vlastně mám na zahradě, stavbou těla je to spíše hraboš,(až na tu někdy značnou velikost- vypasenost, dosahuje velikosti dvou- tří myší někdy), chováním v přehlodávání kořenů stromů je to spíše hryzec... V sezoně každý den rodinka těchto hlodavců zlikvidovala jednu kapustu, tím že napřed ráno užrala kořeny a pak postupně vtahovala i centimetrové stonky kapusty do nory a současně užírala...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.197 (?), 28.5.2016 14:38
Bezpochyby hryzec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.252 (?), 28.5.2016 18:52

Hryzec má dlouhý ocas 10-15cm a je velký jako potkan. Tohle TO má ocas jako useknutý 3-4cm jako hraboš a velikostně je to jako dvě myši... a že jsem TO už poznal dokonale, díky té švýcar. plastové pasti jsem jich pochytal 12...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.226 (?), 29.5.2016 0:20
Hryzce jsou ruzne, kdyz ziji dal od vody jsou mensi az o polovinu. Hrabos to urcite neni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.46 (?), 29.5.2016 7:13

Nevím jestli jsou hryzce ruzné, ale hryzec je druh hraboše. Je třeba prostudovat stavbu těla - uši, srst, oči, tlapky, atd, a podle popisu stavby těla jednotlivých druhů určit o které zvíře jde. Je to kapánek složitější. Někdy v minulosti jsem chytil ve výkopu, podle mne hraboše, ale dcerka si ho prohlédla a řekla mi: tati, to neni hraboš, ale hrabošík podzemní, protože má jiné tlapky a neumí šplhat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.252 (?), 29.5.2016 8:33

Tady je názorný obrázek různých hlodavců... a velikosti těl a ocasů...

 Hryzec nebo hraboš?
Hryzec nebo hraboš?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.178 (?), 29.5.2016 8:49

To co popisujete dokáže jen hryzec.Stačí dát do vyhledávače Hryzec vodní a máte tam plno fotek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.252 (?), 29.5.2016 14:37

jo, to znám... akorát že, to není TO co mám já, jak délkou ocasu, tak mohutností to není žádný hryzec velikosti potkana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 29.5.2016 14:38

Až tu potvoru TO znovu chytím, vyfotím a vhodím to sem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.228 (?), 29.5.2016 14:45

Hrabošů mám v zahradě pořád dost, i když je kočky neustále eliminují - jsme v polích. To, co popisujete, jak píšou ostatní hraboš fakt nedělá. A je to jen trochu větší, taková buclatější myš, s kulatější hlavou. Nemohl jste pochytat mláďata hryzce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika