Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 63.220 (?)
1.12.2013 15:05

Kyanovodík nie je oxid, preto nevzniká pri spalovaní, snád iba pyrolýzou niektorých plastov, ale uvoľňuje sa jednoduchou hydrolýzou kyanidov a org. zlúčenín s obsahom CN väzieb alebo najlepšie reakciou so silnými zásadami a kyselinami. Tou je napr. tiež žalúdočná HCl. Osobne verím aj tomu, že reakciou DV s pôdou môže vzniknúť stopové množstvo HCN, preto sa odporúča dezinsekcia pôdy v skleníkoch pomocou zapracovania DV + prikrytie fóliou na dobu 2-3 týždne, avšak o deratizačnom účinku DV pochybujem. Na dezinsekciu pôdy bez nutnosti prevápňovať boli vhodnejšie dnes už ťažko dostupné prípravky Basudin či Diazinon. Na krtov sa mi osvedčil obyčajný rýľ v čase kedy tlačia pred sebú kopček zeminy. Potvrdilo sa mi nepísané pravidlo skúsených krtkolovcov, že vo väčšine prípadov krtkovia vyrábajú svoje kopčeky zeminy v ranných alebo poobedňajších celých a nepárnych hodinách. Ak sa opatrne priblížite k zväčšujúcemu sa kopčeku a dostatočne hlboko zarazíte rýľ, zabránite mu vrátiť sa chodbou späť. Chce to aj trochu šťastia, odhadnúť, ktorým smerom vedie chodba. Raz sa mi dokonca stalo, že neporaneného krtka, v momente kedy sa zásluhou rýľa dostal na svetlo Božie, trafil šľak. Aj takýto tvorečkovia majú zrejme srdcovo- cievne problémy. Najmä ak sú dážďovky moc "tučné".laugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 29.11.2013 21:39

Já Vám asi neporadím, moji krtci jsou zbabělí, požerovou pastu zkonzumují do tří dnů a DV na ně působí do dvou týdnů. Letos to nemohu ověřit, nemám dostatek krtků pro srovnávací pokus. Jediné co vím, že ultrazvukový solární plašič přímo milovali a scházeli se v jeho bezprostřední blízkosti. Fotku přikládám. Zapojovat to zařízení pro získání nových krtků nebudu, to opravdu po mně nemůžete chtít.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 231.182 (?), 30.11.2013 10:05

Stando, gratuluji. Konečně příspěvek s nadhledem a humorem. Děkuji.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 30.11.2013 11:18

No Stando, ale stejně čekám, kdy nám konečně prozradíte, jak tam vzniká ten kyanovodík.  Nebo aspoň přiznáte, že vypisujete hovadiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 30.11.2013 16:06

Tak už Standu nechte. Kyanovodík vzniká z dusíkatého vápna podle vratné Franckovy rovnice: CaCN2+H2+CO=2HCN+CaO. Abyste mě nechytali za slovo, nepopsal to Francek, ale H. H. Franck. Samozřejmě za běžných půdních podmínek bez vodíku a CO, pokud nebudeme mluvit o meziproduktech, ta rovnice vypadá jinak: CaCN2+3H2O=CaCO3+2NH3. Takže k otravě dojde z jiných důvodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 30.11.2013 16:30
No prave ty meziprodukty nez vznikne ten cpavek. Mozna Standa videl nekde ten retezac reakci a jeden z tech meziproduktu mu mozna vzdalene pripomnel kyanovodik. A vzhledem k tomu ze je to takovy snazivy nedouk se stane ze pak vypisuje hovadiny. A napise to stokrat tak jsem nechtel aby pak nekoho nezmatl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 1.12.2013 16:07

Ono to spíše bylo tak, že jsem to tak používal aniž bych uvažoval jak to funguje. Toho DV bylo tak za 1Kč a přemýšlet jestli ušetřím tento peníz a budu hledat psí lejno, jak uvádí zase jiný zaručeně funkšní návod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 63.220 (?), 1.12.2013 15:05

Kyanovodík nie je oxid, preto nevzniká pri spalovaní, snád iba pyrolýzou niektorých plastov, ale uvoľňuje sa jednoduchou hydrolýzou kyanidov a org. zlúčenín s obsahom CN väzieb alebo najlepšie reakciou so silnými zásadami a kyselinami. Tou je napr. tiež žalúdočná HCl. Osobne verím aj tomu, že reakciou DV s pôdou môže vzniknúť stopové množstvo HCN, preto sa odporúča dezinsekcia pôdy v skleníkoch pomocou zapracovania DV + prikrytie fóliou na dobu 2-3 týždne, avšak o deratizačnom účinku DV pochybujem. Na dezinsekciu pôdy bez nutnosti prevápňovať boli vhodnejšie dnes už ťažko dostupné prípravky Basudin či Diazinon. Na krtov sa mi osvedčil obyčajný rýľ v čase kedy tlačia pred sebú kopček zeminy. Potvrdilo sa mi nepísané pravidlo skúsených krtkolovcov, že vo väčšine prípadov krtkovia vyrábajú svoje kopčeky zeminy v ranných alebo poobedňajších celých a nepárnych hodinách. Ak sa opatrne priblížite k zväčšujúcemu sa kopčeku a dostatočne hlboko zarazíte rýľ, zabránite mu vrátiť sa chodbou späť. Chce to aj trochu šťastia, odhadnúť, ktorým smerom vedie chodba. Raz sa mi dokonca stalo, že neporaneného krtka, v momente kedy sa zásluhou rýľa dostal na svetlo Božie, trafil šľak. Aj takýto tvorečkovia majú zrejme srdcovo- cievne problémy. Najmä ak sú dážďovky moc "tučné".laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 1.12.2013 15:51

Pane P., při vší úctě k Vaší moudrosti, vystupujete zde jako zkušený a vzdělaný člověk, mám k předešlému dvě otázky. Jak krtek, takto tvor neinteligentní, řízený jen instinkty pudy a reflexy, pochopí, jak si lidstvo stanovilo dělení času. Zadruhé, jak řeší problém se změnou středoevropského na letní čas. V okamžiku změny totiž dochází k přeměně lichých hodin na sudé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 63.220 (?), 1.12.2013 18:04

Pane PP, pri všetkej úcte k často suchým ale vtipným bonmótom, ak si znova prečítate môj príspevok, zistíte, že som nepísal o naprostej zhode. Keď potrebujete percentuálne vyjadrenie, tipnem to na daakých 60-70%, kedy bol krtko aktívny ráno o siedmej či o dieviatej, alebo poobede o piatej. Sám som týmto povedačkám tiež neveril, dokiaľ som sa nepresvedčil, že na tom je niečo pravdy. Myslíte, že s tým daako súvisí "inteligencia" samotných krtkov? Tých zvyšných 30-40% môžete zaradiť medzi "nepresnosti" spôsobené trebárs posunom stredoeurópskeho na letný čas. Spomínajte, posúval sa tento čas aj v 80. rokoch, teda od čias, odkedy krtkov vyháňam zo záhradky?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 2.12.2013 8:44

Každoroční letní čas byl v Československu zaveden v roce 1979. Po několika letech se ustálilo pravidlo, podle kterého se letní čas zaváděl poslední březnový víkend (v noci ze soboty na neděli) a končil poslední zářijový víkend. Od roku 1996 je letní čas o jeden měsíc delší – trvá až do posledního víkendu v říjnu, čímž je letní čas zaveden po větší část roku než čas pásmový. Tato změna byla provedena v celé Evropské unii, takže se přizpůsobila i Česká republika. (Další podrobnosti o letním a zimním času - viz. Wikipedia).

Je úžasné sledovat, jak se v povědomí lidí udržují různé mýty, pověry a dogmata. A ještě úžasnější je sledovat, jak si je jejich šiřitelé dokážou kreativně zdůvodňovat a zarputile hájit. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika