Co dělat proti plzáku španělskému?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?) 
19.7.2010 18:38

Buď se špatně díváte, nebo máte vyjímečné štěstí. Jsou přemnoženi všude a téměř kalamitně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 13.8.2011 20:05

Dobrý večer. Když to tady čtu, tak je to opravdu problém. U nás nejsou, ale čím jdu blíže k městu začínají se producírovat po cestě. Když jedu na kole nakoupit, udělám si slalom speciál. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.150 (?), 19.7.2010 22:13

Tak to se k Vám stěhuju.Já jich zrovna teď nasbírala zhruba 2 litry... T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 19.7.2010 22:48
Po sobotních průtržích se jich objevili tisíce. Kde ty ludry byly zalezlé nevím, 14 dnů ani nekáplo a byl od nich pokoj. Nasypal jsem modré granule a je to sliznatý humus, doslova hromady!!! Mistrům světa bych jich dal do toho poháru "po okraj".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 20.7.2010 13:15

Přesně, po rozházení ferramolu nebyli vidět a teď jsem dva soumraky po sobě chodil a vraždil. Přitom pozemek je obezděný, takže přísun zvenku snížen. Ale hromádka ponechaná k zaschnutí skutečně byla asi úkrytem, tam jich bylo asi dvacet a to byly rostliny zetlelé, nic tam žrát nemohli. Na jedné spadlé meruňce jich debužírovalo 5!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 20.7.2010 14:38

Oni se do těch hromádek na zahradě schovávají před horkema suchem a vůbec přes den. Po dešti a v noci z nich vyrážejí "na lov".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 20.7.2010 15:26

My, kteří máme houbařské geny, nemáme problém s plzáky. Brzy ráno, nejlépe po dešti si přivstaneme a s kyblíkem (namísto košíku) se projdeme volným krokem po své krásné zahradě. Výhody : nemusíme se trmácet daleko do lesa a tudíž nebolí nohy. Plzáci rostou stále, narozdíl od hřibů.  Nemusíme čistit a okrajovat nasbírané úlovky, čímž zcela odpadá nejméně populární činnost při houbaření. A hlavně - při nedbalé záměně plzáka za jiného slimáka nemůže dojít k otravě! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.135 (?), 20.7.2010 22:41

Já dávám jako mulč okolo stromů posečenou zavadlou trávu. Dnes při nadzvednutí mulče jsem objevila mladé, malé, ještě skoro průsvitné slimáčky. Takže mulč dám pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.56 (?), 2.4.2011 11:54

Byl tu dotaz zdali španělští slimáci nejsou jedlí. Nevím, ještě jsem je nejedl, jen jsem o tom uvažoval. Jelikož nikdo na tuto otázku neodpověděl asi to nikdo nezkoušel, tak připojím pár úvah.

Žádný živočich by se neměl jíst bez vykuchání, což u španělského slimáka bude asi problém. Kdybych měl kuchařsky experimentovat se slimáky, dal bych je živé na 24 hodin do mouky. Slimák bude žrát mouku a pročistí si trávící trakt, takže by mohlo odpadnout kuchání.

Pak převařit aby se slimák zbavil slizu. Přelít vodou a pak už dovařit, smažit nebo dusit. Dalo by se to odzkoušet ale raději v malém množství, když nebude nikomu špatně, dali by se možná zařadit do jídelníčku. Jedovatí asi nejsou a myslím že vzhledem k tomu co kupujem v supermarketech takový slimák může být kvalitní biopotravinou. Osobně jsem to nezkoušel, tak to berte jako námět.

Sluncem bohatý chalupář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.8 (?), 16.3.2012 21:08

Velmi hodnotné krmivo pro ryby v jezírku, pochopitelně na ně musí mít dostatečně velká usta a také je velmi ochotně přijímají raci bahenní i říční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika