A zase mravenci



host - 72.246 (?)
21.10.2007 8:10
Mravenci měli cestičky oknem do sklepa, pod dveřmi do garáže, cestovali si pod omítku do prádelny...; objevila jsem přípravek Biotoll, který se cákne na pochodující mravence, oni dojdou do mraveniště a tam bouchnou - je to založeno na jakýchsi mikrokapslích - insekticid se zpožděným působením. Letos jsem to použila poprvé a celé léto jsem měla od mravenců pokoj - i se mi zdálo, že jsem v trávníku měla podstatně méně mravenišť.
Wanda
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 60.140 (?), 23.5.2007 22:58, zobrazeno: 19574x
Dobry den. Prosím o radu. Jak zlikvidovat mravence. Nevíme si rady, ale oni staví a staví. Bohužel na takovém místě, kde jsou keře a kde chceme postavit novou hradbu. Děkuji. Marie
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.1 (?), 24.5.2007 7:20

Letos se nějak přemnožili. V baráku je nalákám na drobky a pak stovky mravenců setřu hadrou a spláchnu do umyvadla. Zbytky likviduju chemicky a takovým tím sypacím zeleným jedem. Ten se ale letos moc neosvědčil. Venku chemicky nebo je-li možnost se k nim dostat, tak rozhrábnu mraveniště a pálím plynovým hořákem.

Mravenci mě nevadí, ale doma v kuchyni nebo na zahradě hned u dveří od baráku mě vadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.4 (?), 21.7.2007 17:40
Na mravence v domě se nám osvědčilo JABLKO. Nastrouháte, nebo naškrábete nožem dávku asi 1/2 malé lžičky a dáte na kousek papíru. Pár dávek umístěte do míst kde se mravenci v domě vyskytují. (samozřejmě přestaňte sypat drobky :-)) a dávky doplňujte, dokud tam budou mravenci lozit. Pochytl jsem to kdysi v Receptáři. Princip: mravenci nosí jablko do mraveniště ke královně, kterou kyselina jablečná zneplodní a tím pádem dojde k likvidaci kompletně celého mraveniště. Zpravidla na rok máme pokoj. Pak opakujeme. Výsledky postřehnete cca do 14dnů. Do té doby je chemicky nelikvidujte, neměl by to kdo přinést královně. Je to nejlevnější a nejefektivnější metoda jakou znám. Ovšem pokud vím funguje jenom na druhy mravenců co přebývají v domech a těsné blízkosti, na zahradě s tím asi neuspějete. A.Z
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.159 (?), 9.6.2007 12:43
Najít hnízdo - chodit, koukat, kde jich je nejvíc, šťárat klacíčkem a když se začnou hemžit, tak jste na správném místě, trochu rozvrtat a zalít, pro jistotu dvěma, varnými konvicemi vařicí vody. Já to provedla alespoň tři dny po sobě a po týdnu ani noha. Totéž jsem provedla na terase a v zimní zahradě - nalila jsem do spár mezi dlažbou a obkladovým páskem vařicí vodu přímo z konvice. Super
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.186 (?), 14.9.2007 20:38
Dorý večer mámé na zahradě o výměře cca800m2 asi 7 mraveništ mravenců červených je to hrůza není to čim zničit a na víc v takovém počasí se pořad rozmnožují zkoušeli sme různé postřiky, chemikálie, i rady od známych, ale pořád nic. Máte nekdo nějakou radu co s tím?! Děkuji!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.176 (?), 1.6.2008 10:48

Dobrý den,

taky bojuji s mravenci, letos uspeěně. V OBI maji prášek, který nasypu do okolí mraveništš, mravenci to zatáhnou do hnízda. Do dvou dnů je po nich.

Hodně zdaru Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.246 (?), 21.10.2007 8:10
Mravenci měli cestičky oknem do sklepa, pod dveřmi do garáže, cestovali si pod omítku do prádelny...; objevila jsem přípravek Biotoll, který se cákne na pochodující mravence, oni dojdou do mraveniště a tam bouchnou - je to založeno na jakýchsi mikrokapslích - insekticid se zpožděným působením. Letos jsem to použila poprvé a celé léto jsem měla od mravenců pokoj - i se mi zdálo, že jsem v trávníku měla podstatně méně mravenišť.
Wanda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.18 (?), 26.3.2008 17:07

Dobrý den, jablem jsme je krmili skoro celý měsíc, pak jsem se nemohla na to dále divat, nasypala jsem jim  --DEFEAT--modrý prášek apřestaly se předvádět, tak jsem myslela, že je pokoj od nich ale oni vylezly na 5 jiných místech. Mám toho plné zuby, asi se musím odstěhovat asi já! Mám totiž dřevěnou podlahu a doufám že ji nebudu muset rozebrat! Prosim poradte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.33 (?), 26.3.2008 18:40

Už jsem to tady někde psal, mě se osvedčila mletá skořice. Sypal jsem ji v kuchyni a okolo domu a vše OK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 190.199 (?), 11.5.2008 20:56

Válčím s nimi doma 2 měs.a snad se dostavilo vítězství.Vyzkoušel jsem všechny výše i jinde uvedené rady, ale 100% účinný se ukázaly návnady Biolit v zelených nádobkách.Ale musí se rozříznout a polštářek s feromony položit volně na misku a je ihned obsypán mravenci a po 2dnech, až vyschne znovu navlhčit a použít.Konečně nemusím cukr dávat do lednice.Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika