Zničený skleník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?) 
2.1.2014 20:29

Dobrý den Zdeňku, prosím Vás o jakou odrůdu salátu se jedná. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 175.130 (?), 3.1.2014 21:12

Dobrý večer. Jedná se o salát ledový - Ledáno.  Nesnáší letní horka, ale zato mu nevadí mráz. V této teplé zimě jsem opomenul větrat studené pařeniště a část hotových salátů se odporoučela na kompost. Tento salát se dá krásně pěstovat i v bonsaj miskách. Je nádherný jako dekorace na stůl i jako žádaná zimní zelnina. Na dalších fotkaách je konzumní velikost. Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.130 (?), 3.1.2014 21:14

další fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.130 (?), 3.1.2014 21:16

Hlávka ke sklizni


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.66 (?), 28.4.2014 23:10

Chtěla jsem se zeptat pane Zdeňku, jak dlouho a jaké zkušenosti máte se skleníkem Rion. Chceme si pořídit skleník, tak se rozhodujeme, který koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.130 (?), 29.4.2014 21:42
Dobrý večer. Skleník máme již čtvrtou sezonu. Je dostatečně pevný pro 50 cm sněhou vrstvu suchého sněhu. Při sněhové pokrývce 1 metr odhazuji boky. Kroupy snáší dobře bez poškození. Vítr - je třeba řádně přikotvit. V letních vedrech se mi zdá, že v něm není takové spalující horko jako ve skle. Nemusí se ničím natírat. Po sezoně celý skleník řádně osprchuji, nechám odmočit kapky hlíny a poté opláchnu hadicí. Pod celé základy si dejte králičí pletivo a celý obvod i dno zaizolujte tepelnou izolací. Osvědčila se mi středová níže položená cestička. Výrobci bych vytknul provedení zaijštění otevřených dveří. Jinak skleník chválím a doporučuji si koupit raději větší, protože při koupi skleniku se již stáva malým. Nebyla to špatná investice. Zdeněk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.12 (?), 1.1.2014 9:46

Dobrý den, silný vítr mi zničil jedno okno z polykarbonátu o síle 4 mm.Nevíte kde se dá koupit náhradní? V hobymarketech je k dostání pouze rozměr, kde budu mít hodně nepoužitelného odpadu. Rozměr mám 132 x 82 cm. Prodejci na můj dotaz nereagují.

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 1.1.2014 10:02

U nás v každém slušném sklenářství mají i polykarbonát a uřežou ho na míru. Cena bude ale podobná jako v tom hobymarketu protože si samozřejmě započítá i prořez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 1.1.2014 11:05

Mám velmi podobný skleník jako paní Veruna - mé zkušenosti za 4 roky provozu jsou zde.

Souhlasím s panem Zdeňkem - pokud je větrno, je nutné zavřít všechny větrací otvory, pokud se dostane vítr dovnitř, skleník skutečně působí jako plachta na plachetnici. To, že vítr u skelníku Mythos zdeformoval i hliníkovou kostru je možná tím, že polykarbonáty jsou pevně vsazeny v konstrukci. U mého skleníku drží polykabonáty zacvakávací ocelové spony, když by bylo nejhůř, uletí polykarbonát ale konstrukce přetrvá - naštěstí se mi to nikdy nestalo, ale bylo to zde v dikuzi popisováno 

Na větrných místech budou asi vhodnější skleníky svařené z ocelových profilů a zasklené sklem - jsou mnohom těžší a tím i stabilnější, ovšem cenově poněkud jinde než Venus či Mythos. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.2 (?), 1.1.2014 18:17

děkuji za příspěvky a rady. ráda bych měla stabilnější skleník, vím, že ocelová konstrukce a sklo je stabilnější, ale pokud jsem četla diskusní forum o sklenících, měla jsem pocit, že pro skleněný skleník byly také výhrady - neizoluje tepelně tolik jako polykarbonát a při vysokých teplotách se rostliny dříve spálí. skleník pana Zdeňka se mi líbí, prosím jaký je výrobce a jaká je cena skleníku? pokud má skleník umělohmotnou konstrukci - není nebezpečí že při velmi nízkých teplotách (vloni bylo více než mínus 20) konstrukce zkřehne a při větším větru se může zničit?  mám už teď strach koupit něco nekvalitního,  co se brzo zničí. Děkuji. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika