Skleník u zdi



Stránky: 1,  2   
host - 7.127 (?) 
25.5.2011 10:58, zobrazeno: 18623x

Dobrý den. Zajímali by mě zkušenosti vás, kdo máte skleník postavený u zdi. Vybrali jsme si skleník Satelit 2,5m od Tobiáše a řeší teď otázku problematiky zdi. Nikde jsem se nedočetla, zda je třeba zeď ke které skleník přiléhá něčím natřít, aby ji pěstování ve skleníku nepoškozovalo a naopak aby zeď negativně neovlivňovala pěstování. Jedná se o novostavbu, která má být ještě zateplována.

Máte někdo skleník přiléhající ke zdi zateplené polystyrenem, nebo vatou?

Na výstavě hobby mě jeden pán iformoval, že prý se z polystyrenu může cosi uvolňovat co škodí pěstovaným plodinám

Poradíte jak udělat povrchovou vrstu zdi skleníku? Klasická fasáda, nebo nechat jen lepidlo a natřít něčí...

Budu ráda za jakékoliv poznatky či jen názory. Díky! Andrea

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 26.5.2011 19:45

Dobrý den, zateplením stěny se připravujete o výhody skleníku postaveného ke zdi. Musíte si uvědomit, že izolace (polystyren, vata) neakumuluje teplo, takže ho v noci nebude vyzařovat zpět do skleníku a dostávate se na parametry obyčejného volně stojícího skleníku. Nehledě na to, že by velice trpěla izolace zdi vysokými teplotami ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.25 (?), 31.5.2011 8:33

Skleník bych přímo na barák nelepil, je v něm dost velká vzdušná vlhkost. Barák by začal plesnivět, byla by to jen otázka času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 7.6.2011 7:24

Dobrý den, také uvažuji o stejné stavbě skleníku u zdi. Mám zděnou garáž z šamotových cihel, silnou 35 cm a ty jsou vyspárované, stojí tam už 40 let a její stěna je přesně na jih, dlouhá 4,5 metru. Myslel jsem, že je to idealní na to, abych k ní přistavil skleník. Teď tady čtu, že by to mohlo začít vlhnout, a tak nevím, jestli tam vůbec stavět skleník. Jaké máte zkušenousti?

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 7.6.2011 7:37
Mít takovou zeď tak už ho tam mám, pokud na stěnu nebude stékat kondenzát ze skel tak bych v tom problém neviděl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 7.6.2011 7:52

Když bych chtěl být punťa, potáhl bych tu zeď nějakou parozábrannou fólií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 7.6.2011 8:08

Máme třicet let skleník na stěně více než stoleté zděné stodoly a problém naprosto žádný. Ani zeď ani pěstované plodiny si nikdy nestěžovaly. Jde o zeď z pálených cihel s vápennou fasádou. A samozřejmě nevytápěnou budovu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.178 (?), 22.7.2011 15:36
Mám u jižní zdi z cihel (dílna) skleník Satelit 2x6 m od Tobiáše již 10 let. Žádný problém s vlhkostí nemám, naopak zeď působí jako regulátor tepla.Na omítce se žádná vlhkost nekondenzuje. Větrám pomocí 2 horních oken s automat. otvírači a případně dveřmi.Josef
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.149 (?), 13.12.2016 9:31

Chtěl bych se zeptat. Mám klasický nevytápěný skleněný skleník 3x3m s jednduchým zasklením jedním čelem postavený k východní zdi - vstup do skleníku od západu. Zeď je plot ze štípaných betonových tvarovek. Chci na zeď přidělat police, ale než to udělám váhám jestli zeď nezateplit - ochudil bych se sice o akumulaci, ale nedokážu vyhodnotit jestli přínos akumulace předčí negativum vyzařování chladu při zamračených dnech (jaro/podzim).

Pak je tady s tím související otázka jestli je dobrý nápad zeď natřít na bílo.

Díky

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 222.135 (?), 28.12.2016 23:36

Zdravím.Mám podobné dilema co se týče odstínu barvy u skleníku u zdi, zda bílou která odráží světlo nebo tmavou která sice přispívá k akumulaci tepla ale zase stíní.Podařilo se Vám sehnat nějaké nové informace?

Jarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika