Skleník jako přístavba



happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?) 
11.1.2015 13:29, zobrazeno: 4229x

Dobrý den, uvažujeme o zrušení starého skleníku uprostřed zahrady a pořízení nového - přístavby (Limes) k rodinnému domu, k jeho jížní straně.  Chceme se zeptat na Vaše zkušenosti s těmito přístavbami : 1, zda při přístavbě k jižní straně nevzniká v létě problém s přehříváním rostlin ve skleníku? 2, jestli zeď domu netrpí zvýšenou vlhkostí? Případně pokud jste se setkali s nějakým dalším problémem spojeným s touto přístavbou napište.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 178.235 (?), 11.1.2015 15:39

Mám sklenik, spíš skleníček, orientovaný k severu.Nepřehřívá se, dostává největší přísun slun.tepla ráno (boční stěnou). Orientaci k jihu bych řešil jako samostatnou jednotku těsně u zdi domu.Tak, aby kondenzační páry nekondenzovaly do stěny domku.K jihu jich bude dostatek a větrání neuhlídáte. Kondenzující vlhké páry nad izolací stěny domku nejsou vhodné.  AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 12.1.2015 12:41

Já mám skleníkovou přístavbu teprve druhou sezonu, ale tchýně ji provozuje již cca 20 let. Nemá žádný problém s vlhkostí zdi - kondenzace probíhá na skleníkové konstrukci, která je chladnější.

Větrání je problém všech skleníků a mohu jen doporučit co nejvíce otvíravých oken. Bez ohledu na to, jestli jde o přístavbu nebo volně stojící.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika