Skleník jako přístavba



vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?)
12.1.2015 12:41

Já mám skleníkovou přístavbu teprve druhou sezonu, ale tchýně ji provozuje již cca 20 let. Nemá žádný problém s vlhkostí zdi - kondenzace probíhá na skleníkové konstrukci, která je chladnější.

Větrání je problém všech skleníků a mohu jen doporučit co nejvíce otvíravých oken. Bez ohledu na to, jestli jde o přístavbu nebo volně stojící.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 11.1.2015 13:29, zobrazeno: 4224x

Dobrý den, uvažujeme o zrušení starého skleníku uprostřed zahrady a pořízení nového - přístavby (Limes) k rodinnému domu, k jeho jížní straně.  Chceme se zeptat na Vaše zkušenosti s těmito přístavbami : 1, zda při přístavbě k jižní straně nevzniká v létě problém s přehříváním rostlin ve skleníku? 2, jestli zeď domu netrpí zvýšenou vlhkostí? Případně pokud jste se setkali s nějakým dalším problémem spojeným s touto přístavbou napište.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 11.1.2015 15:39

Mám sklenik, spíš skleníček, orientovaný k severu.Nepřehřívá se, dostává největší přísun slun.tepla ráno (boční stěnou). Orientaci k jihu bych řešil jako samostatnou jednotku těsně u zdi domu.Tak, aby kondenzační páry nekondenzovaly do stěny domku.K jihu jich bude dostatek a větrání neuhlídáte. Kondenzující vlhké páry nad izolací stěny domku nejsou vhodné.  AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 12.1.2015 12:41

Já mám skleníkovou přístavbu teprve druhou sezonu, ale tchýně ji provozuje již cca 20 let. Nemá žádný problém s vlhkostí zdi - kondenzace probíhá na skleníkové konstrukci, která je chladnější.

Větrání je problém všech skleníků a mohu jen doporučit co nejvíce otvíravých oken. Bez ohledu na to, jestli jde o přístavbu nebo volně stojící.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika