Materiál na stavbu konstrukce skleníku



Stránky: 1,  2   
Regrep - (25) - 149.253 (?) 
8.3.2013 18:56, zobrazeno: 18510x

Zdravím všechny,

Asi už se to tu probíralo mockrát, ale musím si nechat poradit.

Dostal jsem od kamaráda starší dvojskla o rozměrech 1,80m x 0,60 Skla jsou vakuová bez rámu.

Je jich víc než dost a tak si z nich chci postavit skleník. Jsou ale hodně těžká a nevím jaký materiál na rám bych měl použít. Proto prosím o radu a pomocné informace.

Díky Ruda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 213.126 (?), 9.3.2013 19:09

Použil bych T profil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Aleš Vondrák - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 126.6 (?), 11.3.2013 20:09

Tady není nad čím přemýšlet – pokud chcete opravdu pevnou a odolnou konstrukci, tak nejlepším řešením je svařit ji ze železných profilů. Máte-li možnost, nechte si ji navíc žárově pozinkovat, abyste ji nemusel natírat. Taková konstrukce nejen bez problémů vynese váhu dvojskla, ale vydrží vám navěky bez potřeby jakékoliv údržby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.147 (?), 14.3.2013 0:00

Ano je  t o pravda,   kdo   si to může dovolit ,  pak je  nejlepší koupit  si   pořádný žárově  zinkovaný skleník  s   dvosklem   nejlépe U=1.1.   Žádné jiné  zasklení nemá  tak výhodné  vlastnosti jako  dvojsklo kde  horní sklo  je   helios a vnitřní je  pokovené.   Na   druhou stranu  Mercedes je  patrně také  nejlepší seriově prodávané auto  v evropě  a přesto   jeho podíl  na vozovém  parku   je u  nás   minimální.  Jinými slovy    problém je  poměr cena-výkon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Aleš Vondrák - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 126.6 (?), 17.3.2013 19:25

Izolační sklo je velmi drahá záležitost, takže kdo nemá možnost dostat ho zdarma od kamaráda, asi použije lacinější polykarbonát (který ale zdaleka nemá tak dobré izolační vlastnosti, nehledě na horší propustnost světla nebo životnost).

Jinak žárově zinkovaná konstrukce z válcovaných profilů není u skleníků určitě Mercedesem, co se ceny týče. Naopak je to relativně cenově dostupná varianta s výborným poměrem cena/výkon (či spíše cena/užitná hodnota).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Regrep - (25) - 149.253 (?), 22.3.2013 11:52

Děkuji všem za názory.

Vyhrál to T profil. Jen musím opravit skla... Jsou to trojskla... wink

Podezdívku vytvořím ze ztraceného bednění. Na něj přidělám U profil, do kterého skla zasadím. Uvidím na kolik mě celkově materiál příjde. Ještě přemýšlím, jestli ty skla mám použít i na zastřešení a nebo kvůli váze tam dát polykarbonátovou desku. Ale nevím jestli by to bylo dobře, kombinovat tyto dva materiály.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 21.107 (?), 2.3.2014 18:30

mám záměr koupit skleník 3 krát 2 metry ze skla, chci k tomu podezdívku, zaujměl mě názor, že podezdívku lze vytvořit ze ztraceného bednění. je mož né připojit nějakou fotografii, případně uvést, v jaké šířce lze koupit toto ztracené bednění aby bylo vhodné pod skleník, případně jak se toto ztracené bednění osvědčilo, ráda bych ho použila, snad by to bylo rychlejší než betonové, děkuji. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 2.3.2014 19:20

Ztracené bednění jsou betonové tvárnice, které se vylévají betonem. Nutno vykopat základy do hloubky podle místních podmínek (cca 80 cm), položit tvárnice a vylít betonem. Občas se mezi tvárnice vkládají ocelové pruty (dráty). Pro skleník bude stačit bednění 175 mm.
Myslím, že je ale bednění zbytečné používat "do země". Když se hezky rovně štycharem vykopou základy, tak bych to odlil bez tvárnic přímo do země. Maximálně bych použil jednu řadu tvárnic nad terén.

m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 2.3.2014 19:30

Bohatě bude stačit ZB 15cm, ostatně to i většina výrobců skleníků doporučuje. Pod takový skleníček bych rozhodně nekopal základy do nezámrzné hloubky. Možná by stačilo položit pod skleník betonové obrubníky. Já jsem na stavbu skleníku použil právě ZB 15cm ve třech vrstvách tj 75cm a pod to základ 60cm. Připojuji pár snímků ze stavby.

Začalo to bagrem
Začalo to bagrem
Dočistit základ ručně a vyštětit kamenem
Dočistit základ ručně a vyštětit kamenem
Pohled na základ
Pohled na základ
Základ byl vybetonován a po 3 dnech se začalo s výstavbou zdi pomocí ZB
Základ byl vybetonován a po 3 dnech se začalo s výstavbou zdi pomocí ZB
ZB se vylije betonem
ZB se vylije betonem
Vybetonováno
Vybetonováno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.3.2014 19:39

Jestli jste už rozhodnutá, nedá se nic dělat, ale proč dělat základ tak složitě? Úplně postačí udělat základ z podhrabových desek spojených na krajích přes šrouby kusy pásové oceli. Takovým způsobem je základ zhotovený za pár hodin. Takto mám na základu postavený skleněný skleník 2x4m.Fotky najdete ve vlákně Jak a na co ukotvit skleník?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika