Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,  ono   to vypadá  zajímavě, ale bohužel  to fungovat  nebude, protože sudy   mají moc  malý povrch   na to,  aby předaly  energii vody   do vzduchu  v takovém  množství, aby se   toto projevilo  i při  3°C teplotního rozdílu.  Pokud si přečtete celou diskusi,   pak já  vytvořil pod  skleníkem   vzduchový výměník  z trubek o  teplosměnné ploše  50m2  (  skleník 3x6m)   vzduch je  poháněn 90W  ventilátorem. výkon při  5°C rozdílu  je asi  1370W to  mi zvedne teplotu  o 9°C.   V současné  době mám  pod skleníkem  naakumulováno cca  500kWh energie  ve formě  tepla.  Protože je zatím  srpen a  i přes  chladné počasí  přes   část dne  akumuluji   mohu si dovolit držet  noční teploty  na 18°C.   Což je  pro mojí   zeleninu optimum.   Tento systém  akumulace   je ekonomicky  stejně náročný  a na   rozdíl od  vody velmi  účinný.   Při spotřebě  tepla 10kWh  za den  vydrží ve  skleníku zásoba  energie v  mém případě zhruba 50 dní.  Má to  svá uskalí  -  V praxi  si prodloužím  sezonu na celou  dobu trvání   světelných podmínek  pro pěstování  plodové zeleniny, ale   v březnu zejména  v první  polovině nejsou tepelné podmínky optimální.    V 2  polovině října je  sice tepla  dost, ale není světlo.  Akumulaci se  tedy sezona  prodlouží, ale ma to svoje limity.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika