Růže



panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?)
23.4.2010 0:12

zdravím všechny po zimě!

tak já hlásím: Don Juan vykopán, zmrzl, N.Dawn vykopána - byla natolik poškozená rzí a namrzlá a navíc nebyla nikdy nic moc, Leonardo da Vinci red - vykopán -zmrzl. The fairy - obvykle velmi mrazuvzdorná  - ořezána až k zemi, Anička na kmínku snad přežije, ostatní celkem v pohodě -  angličanky,  eden rose, Haus Habsburg, Bonica,

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 230.129 (?), 15.4.2010 13:18

ahoj Evo--všechny velkokvěté jsem stříhala až skoro k zemi.ale nadějně pučí, tak se aspoň omladí. nejlíp z té zimy vyšly kupodivu angličanky. ty nebyly černé ani trošku zdraví kája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.11 (?), 21.4.2010 12:14

Zdravím milovníky růží, právě jsem pročetla všechny Vaše příspěvky, a srdce mně bolí, že nemám zahradu-hned bych sázela několik růží, které jsem viděla na Vašich fotkách.Mám jen dost velkou terasu v prvním patře, ale už asi 5 let tam dost úspěšně jsem pěstovala dvě pnoucí růže v květníkach 50 / 50 / 50 cm.Úspěch pominul teď na jaře... nepřežila ani jedna...(Letošní zima
byla opravdu krutá, sousedce vymrzlo 6 růží na zahradě).Oplakala jsem je, a... koupila jsem je zas... a víc Rozhodla jsem se pro New Dawn i když se dovede dost roztahovat neboim se používat nůžky.
Pak jsem koupila Don Juana, není tak vzrostly, a pěkně voní, a žlutou růží, u které jsem zapomněla jméno, protože pomocnicí vychodili obal, když jsem se zabývala sázením (aby pomohli ).
Dnes, cestou do práce, jsem zahledlá Whisky-už se na mně usmiva v koutě.No co-život je experiment-tak to zkusím, a uvidím... o výsledky se třeba za rok, za dva podělím na tomto fórum... ale říkám si... když můžou pěstovat v pídi květinačkach stromy - proč bych já nemohla růže.Z pozdravem-Beata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beata H. - (2) - 119.11 (?), 21.4.2010 12:53

Přihlásila jsem se, tak se pokusím vložit pár obrázku "balkonových růží"

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.46 (?), 22.4.2010 21:39

Chtěla bych jen Beatě říct, že mi Don Juan hodně omrzá a to je na záhoně a nakopčen. A tak si myslím, že by měla na zimu celý květináč i s růží něčím hodně obalit. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 23.4.2010 0:12

zdravím všechny po zimě!

tak já hlásím: Don Juan vykopán, zmrzl, N.Dawn vykopána - byla natolik poškozená rzí a namrzlá a navíc nebyla nikdy nic moc, Leonardo da Vinci red - vykopán -zmrzl. The fairy - obvykle velmi mrazuvzdorná  - ořezána až k zemi, Anička na kmínku snad přežije, ostatní celkem v pohodě -  angličanky,  eden rose, Haus Habsburg, Bonica,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 23.4.2010 18:31

To Beata- na jednom serveru jsem našla zimování růží v Rusku. Používají netkanou textilií Lutrasil, u nás asi není tak silná bílá netkanka k dostání, musí být bílá.Pak by šla použít naše ve více vrstvách. Problém bude s kořeny v květináči, nejlepší by bylo přemístit při velkých mrazech kontejnery do bezmrazivé místnosti. To bývá problém, velikost a ta místnost, další možnost je květináče-kontejnery obalit hrubým polystyrénem. Ještě bývají na trhu na podzim v nabídkách nějaké zazimovací materiály, zkuste najít něco o mrazuvzdorných palmách, tam by nějaká rada být mohla.

Tak ta N.Dawn mě překvapila, já ji mám v pohodě, jen 2 starší větve zmrzlé a konečky. Já ani nevím co je to rez na růžích a nebo padlí, zato čená skvrnitost některé roky řádí jako neviditelná ruka trhu- bydlím u potoka. Don Juan mrzne všem a přitom jeho potomek Sympathie je odolná a Leonardo d.V.Red zklamal hodně lidí, proto po ní ani netoužím. Angličanky přežily v pohodě, to samé historické a některé velkokvěté a třeba i D.Delight letos neomrzla a to jsem ji loni jen tak tak na podzim nevykopala, uvidím jak se jí povede, krásně voní.

Omrzlá Lidka, to byly jediná očka která rašila :-(
Omrzlá Lidka, to byly jediná očka která rašila :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.129 (?), 23.4.2010 19:40

ahoj- tak to mně mrzí, že vám tolik pomrzlo. já jsem dopadla celkem dobře. něco je sice řízlé až u země, no ale to se spraví. příjemně překvapily angličanky--. všechny o.k.dost jsem musela zkrátit a vystříhat Ros. Uetersen.    ta už to ale potřebovala, loni se jí chytala plíseń, byla příliš hustá. no teď ještě slušné počasí a mohou to ti naši miláčci rozjet.  zdraví Kája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 30.5.2012 9:30

Růžařky, je to normální?

Jednu růži jsem koupila a zasadila na podzim, jednu teď na jaře. Obrůstají pěkně, ale ani jedna se netváří, že by chtěla kvést (a po vsi už růže kvetou) - je to obvyklé? Těším se na barvy, měly by být pěkné, obhlížím, obhlížím, a nic.

Jediná závada na nich jsou ty vyhlodance v listech - mohla by ta potvora poškodit i nasazení květů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.129 (?), 30.5.2012 13:25

těžko říct - mně cosi užralo taky květ na mojí dost opečovávané fialové. jsem myslela, že mně klepne. nejdřív byl ohlodaný a pak se do druhého dne ztratil úplně. Lavander Ice - no řekněte - není nádherná?..pokud to bylo ožrané naraší další - musíte to pohlídat

Lavander Ice
Lavander Ice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.129 (?), 10.6.2012 10:07

ahoj - dnes rozkvetla krásná historická růže Baroness Rothschild - má na historickou růži poměrně velký květ - opakuje,  ale nevoní.. dorůstá kolem metru.. pěstuje p. Šíp

Baroness Rothschild
Baroness Rothschild
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika