Červená růže jako solitéra



host - 15.147 (?)
17.6.2010 18:47
zkuste si najít odrůdu Zorka. Je to solitérní remotující poloplná floribunda červeno růžová, výrazná až křiklavá a vonící. Stačí i jeden keř, ale pokud máte místo, samozřejmě ve třech exemplářích bude bohatší. Poměrně málo trpí na skvrnitost. Juraj Kafka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 67.102 (?), 19.11.2009 8:31

Dobrý den Radko,

já bych z toho smutná nebyla. Je tolik nádherných růží a jestli je pro Vás důležitá barva, tak jí to, že nevoní odpustíte. Jemnou vůni slibuje nová odrůda Uetersens Rosenkonigin - spot od slavné Rosarium Uetersen. Má světlejší červenou barvu a mírně voní. Mám doma její matku - Rosarium Uetersen a je perfektní, ještě teď má květy. Pokud byste sahla do jiných barevných tónů, výběr by byl nekonečný. Hodně voní hlavně žluté a oranžové růže, ale i řada bílých. Mě uchvátila letos v rosariu Sangerhausen keřovka Herkules - je plnokvětá, bílá, s nádechem levandulové a nádherně voní po hruškách. A ještě má být zdravá jako čert. Pokud chcete keřovku vysadit na pohledově vzdálenější místo zahrady, jsou světlejší tóny květů lepší - více září do dálky. Tak šťastnou ruku při výběru.

Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 155.3 (?), 19.11.2009 12:05

Vlaďko, Ueterson mám taky, teprve sice rok, ale její červený sport by byl jistě úžasný. Jen jestli bude k sehnání. Letos jsem sázela řadu se3 W.Cathedral - bílá,3 Mary rose - růžová a 3 Eglantyne - sv. růžová, tak bych chtěla zahradu oživit - asi červenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 19.11.2009 20:47

Našla jsem tyhle vonící: Dublin Bay-popínavá, Duftfestival-edelrose(nevím co je to za označení-někdo se ozve)od Meilland, Graf Lennart opět Meilland, Porta Nigra opět Meilland, Papa Meilland, Senator Burda.

Z historických je tam Rose de Rescht, Mme.Isaac Pereire(dávala jsem zde foto) a další. Na jaře jsem koupila v B- Astrid Grafin von Hardenberg, opravdu voní a je hodně tmavá(výška 100-150cm), Piano, taky voní, ale méně(80-120cm) obě od Tantaa.

Od anglické firmy Harkness je to Red Abudance, dá se koupit u nás, název nenapíšu, bylo by to smazáno. A jedna slovenská firma nabízela růže od Delbarda, bohužel už nabídku ukončila, ale budou mít na jaře snad. P.Šíp nabízí voníci Oklahomu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?), 20.11.2009 8:52

Evo vy jste poklad. Hned se vrhám na zkoumání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 20.11.2009 20:46

Opět upraveno, no hlavně tu zůstaly ty jména růží. Meilland růže mají hypermarkety-hor, Tantaa měli v bau. Problém bude Kordes, jeho výpěstky jsem neviděla, ale jsou stránky nejkrásnější růže.Prodejny jsou blízko Prahy, vyjelo mi to v googlu, když jsem hledala růži Kosmos.

Z dalších his. je Alfred Colomb, z angličanek na krásných růžích je foto L.D.Braithwaite, prodává proplant.Projděte si tady anglické růže-licence v ČR,Silně vonící růže,anglické růže-najdete tam příspek z 24.3.2007, kde jsou uvedené webové adresy, které byly smazány. Jinak poklad byla paní Lili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 20.11.2009 21:44

Nevíte někdo, proč sem již nepíše o růžích paní Lili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.147 (?), 17.6.2010 18:47
zkuste si najít odrůdu Zorka. Je to solitérní remotující poloplná floribunda červeno růžová, výrazná až křiklavá a vonící. Stačí i jeden keř, ale pokud máte místo, samozřejmě ve třech exemplářích bude bohatší. Poměrně málo trpí na skvrnitost. Juraj Kafka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika