Vitis vinifera - réva vinná



dessinateur - (19) - 19.230 (?) 
5.4.2008 6:57, zobrazeno: 15969x

Chtěl bych na zahradě vysadit vinnou révu, ale nevím si rady s vhodným druhem. Místo, kde by měla být, není celý den na slunci. Odpoledne (léto - po 16. hod.) je ve stínu, ačkoliv je to místo směrem na jih (stíní duby), oblast/podnebí: Praha - východ.
Poradíte mi někdo druh, který se sem hodí, popř. substrát a hnojiva (na přírodní bázi)? Děkuji.

Vitis vinifera
Vitis vinifera
Vitis vinifera
Vitis vinifera
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.82 (?), 5.4.2008 19:51

Nevím co myslíte větou "Chtěl bych na zahradě vysadit vinnou révu, ale nevím si rady s vhodným druhem", ale předpokládám, že myslíte vhodnou odrůdu, když píšete o druhu Vitis vinifera. S tím, že Vám slunce svítí jen do 16 hodin bych si hlavu nelámal. Jsem na tom podobně, jen místo dubů mám zeď. Vhodných odrůd je určitě spousta, záleží na tom co chcete, jestli moštovou nebo stolní odrůdu. Pokud stolní, nejsou špatné Nero, Kodrjanka, Prim, Vostorg, Arkadia, pokud moštové, můžete zkusit třeba Perlu zali, Merzling, Solaris, Bianca, Rondo případně Regent.

Co se přípravy pozemku týká, je vhodné před výsadbou vykopat jámu minimálně 60*60*60 cm, na dno dát vrstvu kompostu a vrácenou zeminu prohnojit minerálními hnojivy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
dessinateur - (19) - 19.230 (?), 8.5.2008 22:35

Dobrý den, ano, myslel jsem tím (samozřejmě) ne druh, ale odrůdu. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.16 (?), 9.5.2008 9:24

Vsadil jsem několik sazenic odrůdy kodrjanka u severní zdi, slunce po 16.00.Za rok, možná dva, uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
dessinateur - (19) - 19.230 (?), 7.6.2008 12:14

Mám počkat, jak se vám povede?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 193.200 (?), 25.7.2008 16:19

Nevíte někdo prosím co je to za nemoc vinné révy, když se na listech vyskytují hnědé tečky a skvrnky a na hroznech se vytváří kožovitý povlak? děkuji za odpověď komukoli kdo mi poradí. endice@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
dessinateur - (19) - 19.230 (?), 13.9.2008 18:53

Pravděpodobně Padlí révové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.124 (?), 21.5.2014 17:39

mám tuto odrudu vitis vinifera a je polovina Května a ještě mi nepuka ale puky má sice malé neměla by už pučet jiným víno dávno pučí sice nevím jaké mají a mají i malinké hrozníčky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.122 (?), 21.5.2014 23:27

Pučet by už měla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika