Stříkat před deštěm?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 28.101 (?) 
24.6.2014 16:27

Quadris Max je na plíseň révovou a na padlí

Dithane je na plíseň révovou

Discus je na padlí

Dithane a Discus rozpustíte v jedné společné vodě (tzv. TANKMIX).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 57.69 (?), 25.6.2014 10:37

Tak jsem to vzal Quadris Max. Zatím je vše v pořádku, žádná plíseň nebo jiné choroby, "brouci" atd. Ale teď to vypadá na vlhčí počasí tak uvidím co se bude dít dál. Chce to pozorovat a jak se něco malinko objeví tak hned zasáhnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 155.121 (?), 25.6.2014 12:37

yes.

Dva až tři postřiky po odkvětu jsou nejdůležitější. Postřik chrání zhruba 10, maximálně 14 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.165 (?), 25.6.2014 22:04

Příští postřik (za 14 dní) mám provést Dithane + Discus? Quadris bych si nechal jako záchranou brzdu (můžu ho použít už jenom jednou). Ještě nevím jak se z počátku projevují padlí (rozjeté bych poznal).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 26.6.2014 6:00

Trošku problém vidím v tom, že Quadris a Discus obsahují účinné látky ze stejné skupiny, strobiluriny (v Quadrisu Max je navíc folpet, ale ten na padlí moc neúčinkuje), takže to v podstatě žádné velké střídání není. Navíc strobiluriny účinkují spíše preventivně, pokud se už choroba silně propukne, nejsou ideální. Doporučil bych použít fungicidy s jínými úč. látkami, na padlí třeba Falcon, Dynali nebo IQ-Crystal.

Padlí se projevuje téměř současně na listech i na bubulích, na listech se objevují slabě "pomoučené" skvrny, jako kdyby zaschl postřik, bobule bývají pokryty povlakem bílého nebo šedého mycelia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.69 (?), 26.6.2014 12:58

Tak jak to tedy nakombinovat? Např. vůbec nevím čím stříkat padlí a plíseň když se to rozjede a je potřeba stříkat třeba každých 10 dní a několikrát po sobě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 26.6.2014 13:19

Zkuste si přečíst, případně sledovat Zprávy o výskytu škodlivých činitelů a doporučení k ochraně révy třeba tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 155.121 (?), 26.6.2014 14:28

Já bych z toho nedělal drámo... Kupte si ještě Ridomil Gold MZ Pepite nebo Acrobat a Topas nebo Talent. Jde i o to, že se dají běžně sehnat.

Jednou Quadris Max,

dále Ridomil nebo Acrobat + Topas nebo Talent, pak třeba Dithane + Discus

a event. znovu, ale to už bude málem půlka srpna, takže pozor na ochranné lhůty.

Quadris Max na plíseň a padlí

Ridomil, Acrobat, Dithane na plíseň

Discus, Talent, Topas na padlí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.69 (?), 26.6.2014 16:06

Děkuji za odpověď. Půjdu se asi předzásobit. Je fakt že to co uvádíte mají skoro všude. Na ochranou lhůtu dám pozor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 11.8 (?), 26.6.2014 16:50

Já dám zítra Cabrio Top a mám vyřešenu ochranu proti padlí i peronospoře. Navíc je systémový a postřik je jednodušší, nemusím tak dokonale stříknout každý list. V záloze pro další postřik, mám připravený Falcon na padlí a Acrobat na peronosporu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika