Smysluplný počet hlav révy



host - 44.1 (?)
3.2.2017 10:05

Děkuji. Já budu sázen jen 5 sazenic k jižní stěně garáže. Stolní odrůdy Vostorg, Galahad, Prezent, Vanessa a Bv 16 20 2 Zlata, od sebe cca 110cm. Taky bych pořeboval vedení na jeden tažeň. Dnes mi má přijít kniha o pěstování révy (tady na fóru doporučovaná), tak se těším až budu čerpat informace :)  Zdenek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 17.241 (?), 3.2.2017 9:41

pro PavHorak: těším se, až to poroste:-). Máte nádherné Nero. Řez na kordon chystám u jiné révy, kterou mám zasazenou u dřevěneho domku. U něj mám zasazené celkem 4 sazenice, budu experiemntovat s pergolovým řezem a kordonovým řezem.

pro host: Děkuji. Vedení u sazenic na fotkách chystám na jeden tažeň. Loni v létě jsem sadil malé rostlinky, do podzimu vyrostly kmínky natolik, abych je mohl v zimě ohnout a vytvarovat už na kmínek + 1 tažeň. Na některých rostlinách mi to vyšlo jen pár oček na tažeň, ale u většiny mi to dalo "plnou" délku tažně, tj. dosahuje až k následující révě v řadě. Samozřejmě je otázka, jak se jim bude dařit, zda vůbec něco vyraší (třeba bude révě vadit, že jsem ji vytvaroval už teď, když ještě neproudí míza) a taky už v jiném vlákně zmiňvaný spon cca 88cm se může ukázat nevhodně málo. Jsem ale optimista a příroda si nějak poradí, byť třeba ne k plnému potenciálu v révě ukrytém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 3.2.2017 10:05

Děkuji. Já budu sázen jen 5 sazenic k jižní stěně garáže. Stolní odrůdy Vostorg, Galahad, Prezent, Vanessa a Bv 16 20 2 Zlata, od sebe cca 110cm. Taky bych pořeboval vedení na jeden tažeň. Dnes mi má přijít kniha o pěstování révy (tady na fóru doporučovaná), tak se těším až budu čerpat informace :)  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 3.2.2017 12:24

Pre stolne odrody podla mna ste nezvolil dostatocny priestor. Tam treba mat dostatok stareho dreva, co pri rynsko-hessenskom vedeni 110cm od seba nebudete mat. Ja mam tiez juznu stenu garaze, pri Trnave, takze mikroklima takmer subtropicka. Mam tam posadeny Jalovenskyj ustojcivyj, ktory v 3 roku po vysadbe zabral 70% steny (sirka 5m + vyska od 2,5 na kraji po 5 m v strede - sedlova strecha). Vostorg je posadeny cca 0,5 m od zapadneho rohu, vyplna zbytok + je vedeny na pergolu cca 4x5m o ktoru sa deli spolu s Nerom. Vostorg bol sadeny zaroven s Nerom aj Jalovenskym, no prvu sezonu ho poskodil pes, takze je o rok vyvinovo pozadu. Nezabral teda este celu urcenu plochu, no tuto sezonu to uz dozenie. Nero uz dosiahol jemu urcene hranice Vsetko na podpniku K125AA. To len k tomu, aby Ste vedel, ze menej je niekedy viac. Su to vsetko bujne rastuce odrody, ktore aj bez postrekov a pri prakticky plnom zatazeni urodou maju >3m letorasty, treba im teda dat dost priestoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 3.2.2017 13:10

Děkuji. Moc jste mě teda nepotěšil :) Sazenice budou prostokořené, zeď je dlouhá 6metrů. Tak jestli se budu muset rozhodnout tam dát o jednu míň, tak nebudu vědět kterou oželet.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavhorak - (8) - 150.130 (?), 3.2.2017 14:59

Pro host 17.241 

Díky za pochvalu Nera a na ukázku ještě Rondo na pergole. Mám všechno na kordon a cca 90až100cm od sebe a noproblem.  Do 100cm vyjdou 3 očka po 30cm x2 máte 6 oček a z toho většinou 12 krásných hroznů. A pak to pěkně teče haha.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 3.2.2017 15:16

Nespochybnujem Vase dobre skusenosti pri danom sposobe vedenia, avsak nie vsetky odrody dobre rodia na kratkych 2-ockovych capikoch. Myslim, ze napr aj taky Vostorg vyzaduje dlhsi rez a pre vacsiu kvalitu hrozna aj viac stareho dreva. Nero je nieco medzi mostovou a stolovou odrodou, mozno je plastickejsi, neviem. U mna sa na svoju volnost nestazuje. Ale Vostorg a jeho potomka Galahad by som tipoval, ze ocenia skor ten dlhsi rez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 3.2.2017 15:17

Ne že bych vám to nezáviděl. Ale proboha, jak to takhle můžete nechat bez ochrany? Kde zahrádkaříte? Kdybych to já takhle vystavil, druhý den tam sedí dvacet kosů a třicet kvíčal a třetí den jen třapiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 3.2.2017 15:23

Zase paráda, hned bych si dal ty v "pevném stavu". Počet sazenic ještě proberu s prodávajícím.   Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavhorak - (8) - 150.130 (?), 3.2.2017 15:36

Pane PP přece nebudu fotit pytlíky, které jsem sundal před focením. Ale Somerst Seedless jsem přikrývat nemusel, protože ho děti snědli jako kosi.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 3.2.2017 17:08

Pane pavhoraku, jak se jmenuje ta odrůda na třetím obrázku s těmi bobulemi do růžova?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika