Co je to za odrůdu?



Karel196 - (25) - 115.55 (?)
3.8.2013 16:48

Z jednoho listu se nedá posoudit odrůda.   Já to dělám přes google obrázky a klíčovým slovem je "reva vinna"

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 140.122 (?), 25.8.2012 8:14

Môže byť toto Talizman? Na obrázkoch ho majú všetci zelený a mne začal trochu meniť farbu...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 25.8.2012 14:22

To nieje Talizman.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 17.161 (?), 27.7.2013 9:54

Dobrý den, dovoluji si využít toto vlákno pro následující dotaz. Před 3roky jsem koupil révu Arkadia, ale myslím že se jedná o jinou odrůdu. Listy má podobné odrůdě Rhea (kterou už pěstuji několik let) a listům Arkadie, které mám několik keřů z různých zdrojů se vůbec nepododá. Letos má první hrozen a ten není podobný ani odrůdě Arkadia, ani odrůdě Rhea. Podobné listy má ještě Elma a Eva. Elmu podle hroznů srovnávat nemohu, protože je ještě malá a nemá hrozny. Odrůda Eva má zatím mnohem větší bobule. Tvarem hroznu a velikostí bobulí se nejvíce podobá odrůdě Augustin, ale listy jsou jiné. Děkuji za rady a informace.

Nová Arkadia
Nová Arkadia
Arkadia ověřená z několika zdrojů
Arkadia ověřená z několika zdrojů
Hrozen nové Arkadie
Hrozen nové Arkadie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 4.8.2013 19:01

Elma rozhodně nemá podobný list, jako je na obrázku. Pokud máte Elmu s tímto typem listu, na 99,9% to nebude Elma. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 198.105 (?), 4.8.2013 23:08

Dobrý deň p.Vimon! Vykrajované listy rozhodne nepatria ani odrode Arkadija (Nasťa), ani sorte Augustin (V 25-20). Na snímke č. 1 z mobilu sú vedľa seba 2 listy Arkadije- jeden od Bredíka, druhý môj, ale vlani mi Arkadija od p.Jonáša z Kolína uprostred sezóny uschla. 

Listy Arkadie
Listy Arkadie
Augustin
Augustin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 7.159 (?), 5.8.2013 16:16

Dobrý den p. Palo! Bylo mi jasné hned první rok, když réva kterou označuji "nová Arkadia" ukázala listy, že je to něco jiného a z těch asi 40 odrůd co pěstuji se tvarem listů nejvíc podobala odrůdě Rhea. Rhea má ale tmavší letorosty. Když se ale letos ukázal první hrozen, bylo mi jasné, že to není ani Rhea. Tvar hroznu i tvar bobulí je úpně jiný. Arkadii znám dobře, mám několik keřů z různých zdrojů, z těchto je list na foto ve výše uvedeném příspěvku, označený jako Arkadia ověřená. Všechny tyto starší Arkadie už plodily a tvar listů i hroznů mají stejné. Augustin pěstuji také a ten má úplně jiný tvar hroznů. U této nové odrůdy, kterou zatím neumím přesně pojmenovat, je zajímavá velikost hroznu. Ze všech odrůd, které mám je delší pouze hrozen Kišmiš lučistyj - ten ale není tak hustý. Zkusím ještě prohledat internet a možná budu moudřejší. Také uvidíme až dozraje hrozen, jaká bude barva, chuť, semena doba zrání. Ještě poznámku k odrůdě Elma, ta je zatím maličká vypěstovaná letos ze řízku. Má zatím asi 10 listů a druhý a třetí se mi zdály více vykrojené, proto jsem uvažoval i o této odrůdě. Když ji teď prohlížím důkladně, tak ostatní listy mi už připadají méně vykrojené (tak snad to bude Elma). Děkuji za rady a přeji hodně úspěchů v pěstování.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Karel196 - (25) - 115.55 (?), 3.8.2013 16:48

Z jednoho listu se nedá posoudit odrůda.   Já to dělám přes google obrázky a klíčovým slovem je "reva vinna"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 7.159 (?), 5.8.2013 16:18

Děkuji za informaci, večer se na to podívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.87 (?), 23.10.2013 14:52

Dobrý deň, prosím o identifikáciu mojej neznámej odrody. Je to tmavomodrá odroda s malými, riedkymi strapcami (cca 12 cm - 30g). Bobule sú tiež malé (cca 1 cm - 2g), väčšinou s jednym velkým zrnkom (vzhľadom na malú bobuľu), dužina je tuho-rôsolovitá sladko-kyslej chuti, okrúhle - otrhané bobule mi pripomínajú čučoriedky (borůvky). Dozrieva koncom septembra (září) - no tento rok úplne nedozrela.

neznáma odroda 26.6.2013
neznáma odroda 26.6.2013
neznáma odroda 29.9.2013
neznáma odroda 29.9.2013
neznáma odroda 29.9.2013
neznáma odroda 29.9.2013
neznáma odroda 29.9.2013
neznáma odroda 29.9.2013
neznáma odroda 26.9.2012 - minulý rok dozretá
neznáma odroda 26.9.2012 - minulý rok dozretá
neznáma odroda - bobuľa
neznáma odroda - bobuľa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 23.10.2013 15:37

Pane kamo, nerad bych maloval čerta na zeď, ale skoro to vypadá na nějakou podnož. Ušlechtilou odrůdu mi to moc nepřipomíná. Hrozny jsou malinké, listy celokrajové, zraje to pozdě...  Ale možná se pletu. Napište prosím, jak jste k ní přišel a co ještě o té vaší odrůdě víte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika