postřik proti přezimujícím škůdcům u révy



host - 165.135 (?)
20.2.2010 18:02

Já stříkám po narašení Sulikolem 3% a pak před květem a po odkvětu Shavit 0,2% roztok.Do toho přidat Harmavit 0,2%.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 88.61 (?), 27.12.2008 18:23, zobrazeno: 20327x

mám dotaz jako vinařský laik z okrajové oblasti- je vhodný postřik proti přezimujícím škůdcům (např.Oleoekolem),tak jako u jiných ovocných dřevin? A pokud ano, v jakém termínu? Či provádíte jen postřik Sulkou, jak jsem se zde dočetl?Díky za odpovědi

Lucas

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 5.1.2009 14:51

Pokud máte na mysli puklici aj. tak tam se používá v předjaří třeba oleoekalux. Proti hálčivcům a vlnovníkům postřik specif. akaricidem v době rašení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 5.1.2009 17:42

Já dělám postřik proti roztočům Sulkou, po řezu, když réva nalévá pupeny a je teplé počasí. Pupeny nesmí být narašené, Sulka by je popálila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.135 (?), 20.2.2010 18:02

Já stříkám po narašení Sulikolem 3% a pak před květem a po odkvětu Shavit 0,2% roztok.Do toho přidat Harmavit 0,2%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 21.2.2010 14:13

nemohl by mi sem nekdo prosim napsat kdy a cim se strika behem roku? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.35 (?), 21.2.2010 16:36

Není to až tak jednoduché, kupte si brožůrku Pěstujeme révu vinnou od Viléma Krause, nakl. Grada. Mají ji v každém O-I a Ba--axu atd. Je to tam podrobně rozepsáno pro potřeby malého pěstitele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 27.2.2010 10:39

mohu v této době před rašením už aplikovat Sulku a Thiovit?-proti hálčivci a vlnovníku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 28.2.2010 7:41

Sulku těsně před rašením, Thiovit - cituji : Keď sa neuskutočnil postrek tesne pred pučaním, môže sa nahradiť sírnatým prípravkom vo vyššej koncentrácii. Ošetrujú sa len plochy, ktoré boli v minulom roku silne napadnuté roztočmi. V prípade ošetrenia účinok je spoločný aj proti múčnatke. Mrkněte na ochranársky kalendár. Včera jsem byl ostříhat révu a už to začíná "žhavit".  Ostužinomaliník vyrašil, nebezpečně se začínají nalívat některé odrůdy stoláků, třešeň i nějaké jabloně, nemluvě o kytkách. Doufám že to vše dobře dopadne a ochlazení nebude bolavé.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 28.2.2010 16:49

díky za dokonalou odpověď, lépe to snad ani nešlo, dnes jsem dořezal jednu hlavu révy-spíš jsem ji zmladil, nikdo se ji léta nevěnoval, až teď jsem se o révu zajímal tak má co potřebuje (škoda, že neznám odrůdu, dozrává během července) a očividně letošní mrazy ji byly šuma fuk, i na koncích letorostů bylo vše nezmrzlé... ještě jednou díky za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.135 (?), 5.3.2010 12:14

Po vyrašení Sulikolem K 3% roztok (30 g /1l vody),pak před květem a po odkvětu Shavit 0,2 % roztok +Harmavit 0,2% (to máte 20 g na 10 l vody),učinkuje na padlí i na perenosporu, pak stříkejte dle počasí. Je li sucho, tak přípravky proti padlí, je li deštivé počasí tak systémové přípravky proti perenospore.Přibližně raz za 14 dní postřik. Mužete sledovat na teletextě rady pro zahradkáře, kde je psaná signalizace na postřiky pro jednotlivé plodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika