Odstranění révy



host - 191.80 (?) 
28.4.2016 11:08, zobrazeno: 3548x

Dobrý den klubáci.

Z bezpečnostních důvodů jsem loni vykopal asi 12 kmenů révy. Letos bych chtěl na stejném místě nasadit trávník. Při rytí jsem zjistil, že ne všechny hlavy se mi podařilo odstranit. Trochu se obávám toho, že zaseji nový trávník a po třech měsících ho budu nucen rozkopat, protože mi réva z nevykopaného kmínku prorůstá trávou.

Rád bych se tedy zeptal, zda je možné odstranit révu i jinak než manuálně, třeba chemicky. 

Děkuji za jakoukoli reakci, Radek.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 28.4.2016 13:44

No obecně se zde často psalo, jak je réva citlivé na herbicidy, takže by s tím nemusel být až takový problém. Osobně mám jednu zkušenosti s hlavou, kterou jsem cvičně a hodně nešikovně dal vedle dveří garáže. Manželka ji po 3 roky vždycky těmi dveřmi upálila. Pak už jsem se nechal přesvědčit a dal tam cihlu, která ji ochránila a po 4 letech z ní vyrostla sazenice. Takže réva, jako taková, snahu má.

Stejně tak si ale myslím, že pravidelné sekání trávníku případným výhonům vysvětli, že tudy cesta nevede. wink

GB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.131 (?), 28.4.2016 21:06

Vaše obavy jsou zbytečné,  Při pravidelném sečení trávníku réva prostě nemá šanci.

Kdo chce mít jistotu - Aku vrtačkou navrtat ještě živý kmínek a otvor naplnit koncentrátem Roudupu, nebo otvor ještě zvětšit a nasypat ledek.

Ve své vinici zkouším mnoho nových odrůd, ty které se neosvědčí většinou stačí podrýt rýčem, kořenový kmen je docela křehký.  Silnější jedince vezmu při běžném postřiku Roudupem  a většinou odejdou už během jednoho roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 23.170 (?), 28.4.2016 22:44

Myslím si, že keď nezostane na kmieniku žiadne očko (nezostane zvyšok kmienika), už Vám nič z révy nebude podrastať a nemusíte použiť chémiu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.131 (?), 29.4.2016 9:20

To platí pouze u sazenic vypěstovaných z dobře vyslepených podnoží.

Obvykle se na kořenovém kmenu nějaké spící očko nižšího řádu najde a po odstranění roubu vyraší.

Sazenice z pravokořenných řízků mohou podrůstat více.

Ale réva není svlačec, takže trávník nijak neohrozí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 23.170 (?), 29.4.2016 20:57

Myslel som to, že keď sa réva odstráni až ku koreňu, nič nenarastie. Na likvidáciu by pomohol aj mráz, nechať odkryté zvyšky po réve - korene - vraj sú dosť citlivé na mráz, ak ste mali teraz nočné mrazíky

Mne v roku 2014 prvým nečakaným jesenným mrazom vymrzla 3 ročná sadenica, ktorú som vypestoval z odrezku (teda bola pravokorenná) a na jar už nič nevyrašilo, v čo som dúfal... lenže to bol extrémne plesňový rok a vtedy vôbec drevo nevyzrelo, lebo bolo napadnuté plesňou. Ale to bola citlivka Palieri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika