Napadení révy - hálčivec?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 210.65 (?) 
7.6.2015 20:45

Jak už bylo zmíněno výše, tohle není hálčivec a vlnovník už vůbec ne (porovnejte to s jinými zde přiloženými fotkami, uvidíte dost významné rozdíly) - je skutečně možné, že Vám tam vítr zavál pravděpodobně nějaký herbicidní postřik.

Nebo jste si to způsobila sama nějakým postřikem (pravděpodobnější varianta). Co jste na to přesně stříkala a kdy? A v jakých intervalech (myslím rozestupy mezi různými druhy postřiků). Podle popisu se mi zdá, že jste použila zbytečně mnoho přípravků a za jakých podmínek jste to stříkala(ráno, v poledne, večer)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
xchipsy - (12) - 142.1 (?), 10.6.2015 10:55

Jediný herbicid, který byl použitý, byl RoundUp, a to pouze na dvoře na chodníku - přitom toto "poškození" má i réva, která je na zahradě (kam se ale postřik nemohl dostat, jednak je to za zdí, druhak postřik provádíme vždy v době, kdy nefouká vítr a konečně, používáme takový ten "trychtýř" a jdeme těsně nad zemí). Že by vítr zavál nějaký postřik z pole vylučuji - nejbližší plodina je pšenice, která je vzdálena 500m vzdušnou čarou (a "v cestě" jsou stromy, keře, stodola...)

Co se týče ošetření révy, použitý byl Kumulus (při počátku rašení), dále pak Reldan a Discus (cca před měsícem) a naposledy Quadris Max, cca před dvěma týdny. Postřik provádíme vždy pozdě večer, až není venku teplo a nepálí slunce. 

(ještě doplním, že ošetřování je každý rok stejné - druhy postřiků, množství, intervaly...), ale toto "poškození" se objevilo teprve loni a letos..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 182.35 (?), 21.6.2016 11:18

Takto se mi prezentuje taky jedna nová odrůda, ale na přeočkovaném kmínku nikoliv. Lámal jsem si s tím dlouho hlavu a dospěl jsem k tomuto závěru. Pokud se jedná o první, max druhý takto deformovaný list na výhonu odspodu, pak to může být poškozením pupenu jarním mrazíkem. Někdy se taková deformace přičítá roztočům, zejména hálčivci. Pokud tím ale trpí celá rostlina (a to nejen listy, ale i deformace výhonu, který je ztluštělý, pokroucený s kratšími internodii), jako asi ve vašem, potažmo mém případě, domnívám se, že na vině je přebytek bóru v půdě. Je známo, že některé odrůdy jsou zvláště citlivé na přebytek, nebo nedostatek některého mikroprvku. Např. v mém případě u Nera se projevuje nedostatek hořčíku, u Marquette zase nedostatek bóru. No a tím se to u mě stalo. V dobré víře jsem lehce přihnojil boraxem nejen řadu Marquette, které to evidentně prospělo, ale i nově vysazenou řadu nových odrůd, kdy to jedné odrůdě (3 sazenice) uškodilo, ostatním (9 sazenic) to nevadilo. Berte to prosím, jako moje vysvětlení neodborníka. Pokud se mýlím, byl bych rád, kdyby byla skutečná příčina objasněna. Děkuji. Doplním jen, že jsem dosud z postřiků použil jen Sulku počátkem dubna. Herbicidy jsou s ohledem na umístění zahrady a místa vysazené révy zcela vyloučeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 8.6.2015 7:01

Je to hálčivec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.10 (?), 10.6.2015 14:52
Kumulus funguje na halcivce a vlnovnika celkem spolehlive.Kdy se to presne na listech objevilo(ktery den, po kterem postriku)?Zlepsuje se to, zhorsuje ci to ma setrvaly stav?Jsou tam na letorostech kvetenstvi?Pokud ano, jsou tez poškozené?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
xchipsy - (12) - 142.1 (?), 10.6.2015 17:47

Objevilo se to, jakmile listy začaly růst, resp. skoro nerostly - ty, které jsou nepoškozené, jsou velké jako dlaň, ostatní jsou malé, krabaté, ohnuté (jakoby dovnitř, tvoří jakousi "misku" nebo jak to popsat). Květenství jsou, zatím se zdají být normální. Na dvoře jsou dvě hlavy bílého, ty mají listy zkrabacené. Na zahradě 4 bílého, rovněž jsou takové a o kousek dál 8 červeného a tam je zvláštní to, že první je tak napůl (některé letorosty mají listy normální, jiné poškozené), hned vedle je skoro zdravá (jen několik listů špatných), další je horší, pak zase taková "polovičatá".. Nejhorší jsou poslední dvě, jedna má všechny listy krabaté a druhá dokonce ani žádné letorosty a listy na dřevě jsou všechny mizerné a zkroucené sad Nezlepšuje se to, listy jsou pořád stejné a krabatí se i ty, co nově rostou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
xchipsy - (12) - 142.1 (?), 10.6.2015 17:51

Ještě doplním, že se to neobjevilo po postřiku, prostě to takhle začalo růst.. Jakmile se objevil nový lístek, druhý třetí den se začal takhle krabatit a prohýbat a jakoby zpomalil růst (až se možná i úplně zastavil - soudě podle toho, že "rovné" zdravé listy jsou velké, zatímco ty poškozené jsou malé a dnes jsem zjistila, že i na několika místech se objevují nažloutlé skvrny - jako kdyby rezly.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.134 (?), 17.6.2016 22:19

Dobrý deň 

mam podobný problém s viničom doteraz nebol problém ale teno rok sa nieco stalo najmladšie výhonky sa skútia   prestanu rast a zasychaju postupne aj strapce

neviem či ot bude niečo z postrekovača lebo umývam po kazdom postreku a po minulé roky sa mi to nestalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.134 (?), 17.6.2016 22:20

foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.134 (?), 17.6.2016 22:23

fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika