Příspěvky uživatele - xchipsy

O jakou jde chorobu slivoně?, 13.7.2016 Obsahuje fotku
Zdravím všechny a prosím o radu. Na zahradě máme několik mladých (vysazeny 2014-2015) ovocných stromků, mj. i několik švestek a jednu blumu. Všimla jsem si, že tři z nich jsou napadeny něčím, co nevím co je  Prohlížela jsem listy i stonky,... celý příspěvek >
Napadení révy - hálčivec?, 10.6.2015
Ještě doplním, že se to neobjevilo po postřiku, prostě to takhle začalo růst.. Jakmile se objevil nový lístek, druhý třetí den se začal takhle krabatit a prohýbat a jakoby zpomalil růst (až se možná i úplně zastavil - soudě podle toho, že "rovné"... celý příspěvek >
Napadení révy - hálčivec?, 10.6.2015
Objevilo se to, jakmile listy začaly růst, resp. skoro nerostly - ty, které jsou nepoškozené, jsou velké jako dlaň, ostatní jsou malé, krabaté, ohnuté (jakoby dovnitř, tvoří jakousi "misku" nebo jak to popsat). Květenství jsou, zatím se zdají být... celý příspěvek >
Napadení révy - hálčivec?, 10.6.2015
Jediný herbicid, který byl použitý, byl RoundUp, a to pouze na dvoře na chodníku - přitom toto "poškození" má i réva, která je na zahradě (kam se ale postřik nemohl dostat, jednak je to za zdí, druhak postřik provádíme vždy v době, kdy nefouká vítr a... celý příspěvek >
Ředkvičky, 6.6.2015
Vysévala jsem je v březnu. Půda byla zrytá, následně uhrabaná, řádky dělám jen rýhu (násadou od koštěte  semínka sypu opatrně, abych nenarvala celý sáček do jednoho řádku, ten následně lehce přihrnu z obou stran (takže vznikne takový hrbek... celý příspěvek >
Ředkvičky, 6.6.2015
No, tak letos to bylo to stejné jako loni 3 řádky, sklizeň asi tak 7 ředkviček "normální" velikosti a tvaru, zbytek jsem dnes vyházela, jelikož bulvičky byly chcíplinky 1x0,5 cm a listů půl metru  Sakra kde je chyba? Dávám je moc hluboko? Moc... celý příspěvek >
Napadení révy - hálčivec?, 6.6.2015
Ale jak by se tam dostal? Jediné, co jsme stříkali, byl chodník, a to tak, že na postřikovači byl nasazený takový ten "trychtýř" a šlo se těsně nad zemí. A samozřejmě za bezvětří. Pole - kde jezdí "komáři" - je dost daleko od révy (máme ji na dvoře a... celý příspěvek >
Napadení révy - hálčivec?, 6.6.2015 Obsahuje fotku
Nebudu zakládat nové téma, když se jedná pravděpodobně pořád o to stejné  Prosím, poznáte podle fotek "poškozených" listů, zda je to hálčivec, vlnovník, sviluška nebo jiná bestie? Stejné to bylo i loni, nejdříve vše v pohodě a nakonec skoro... celý příspěvek >
Ředkvičky, 7.6.2014 Obsahuje fotku
Už dva roky se snažím vypěstovat ředkvičky a vůbec se mi to nedaří  Semínka dám většinou do dvou, max. třech řádků, dostatečně zalévám, když vylezou rostlinky, tak jakmile to jde, vyjednotím tak, aby měly dostatek místa a ve finále mám z... celý příspěvek >
Kamčatská borůvka - proč se jí nedaří?, 6.6.2014
Děkuji všem, pořídím tedy ještě alespoň jeden, raději dva keříky a uvidíme  Ale zaráží mě, že květy byly jen na tom jednom výhonu - kdyby byly na celém keříku a plodů pak jen pár, tak bych to brala, že je to tím, že je keřík "sám", ale proč... celý příspěvek >
Kamčatská borůvka - proč se jí nedaří?, 5.6.2014 Obsahuje fotku
Tak se znovu vracím ke svým "borůvkám", resp. jen jedné, ta kterou jsem zde řešila bohužel zahynula. Druhá (bohužel nevím, která mi zůstala, zda Amur nebo Altaj  je v pořádku, roste "jako blázen", ale skoro vůbec neplodí! Loni měla... celý příspěvek >
Kamčatská borůvka - proč se jí nedaří?, 24.4.2013 Obsahuje fotku
Prosím o radu, od loňského roku mám dva keříčky (Altaj a Amur, bylo mi doporučeno mít obě...) a zatímco jeden má krásně bohaté listy, druhý je takový "mizerný"  Zalévám i hnojím obě stejně, stanoviště mají shodné.. Nevíte někdo, čím to může... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika