Kniha



host - 116.15 (?)
5.4.2010 20:31

Jako začátečník jsem si koupila Pěstujeme révu vinnou od Viléma Krause ml., ale zdála se mi lepší knížka Pěstování révy vinné v zahradách od Pavla Pavlouška. Nevím, možná má někdo lepší zkušenosti. Míla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 9.130 (?), 5.4.2010 15:01, zobrazeno: 5155x

Porad te mi prosím jakou knihu si mám koupit kde bude popsáno vše o révě? Přesný název. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.15 (?), 5.4.2010 20:31

Jako začátečník jsem si koupila Pěstujeme révu vinnou od Viléma Krause ml., ale zdála se mi lepší knížka Pěstování révy vinné v zahradách od Pavla Pavlouška. Nevím, možná má někdo lepší zkušenosti. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 6.4.2010 6:50

Vše není v žádné knize, ale výše zmiňované Pěstování révy vinné v zahradách je asi nejlepší, pokud Vás zajímají jen stolní odrůdy, stačí Pěstujeme stolní odrůdy révy vinné od stejnéjho autora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.98 (?), 7.4.2010 0:17

Konkrétní knihu neporadím, ale já sám si nové informace sháním následovně: Projdu si antikvariáty na internetu a podívám se na knihy zde - nebojím se ani knih ze 60,70 let, ale ani ze 40...mám zkušenost, že v těchto knihách se velice dobře popisují základní věci(ať už se týkají chovatelství či zahradnictví), které už většinou novější publikace opomíjejí... Raději si koupím za pár Kč několik knih, než investovat do jedné a nové větší částku... k těmto knihám dokoupím 1 či 2(již s nějakými znalostmi) nové publikace - dnes většinou v "brožurovém" vydání - okolo 100-200,-, abych si zjistil nové info k pěstování, které se momentálně považuje za TOP... Zatím jsem se takto dostal vždy k nejlepším informacím za cenu jedné nové knihy, která některé info vždy opomíjí - důležité je vždy více názorů a už několikrát se mi stalo, že dle moderní publikace bych nezvolil zrovna optimální přístup(ať už autor preferuje konkrétní přístup k věci z jakéhokoliv důvodu, nemusí to být ten nejlepší pro Vaši situaci)...Prostě staré dobré:,,Víc hlav víc ví." Hezký den PD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 7.4.2010 0:46

Já mám Vinařův rok od autorů V.Hubáčka a Ing.D.Míše.Je tam popsáno podrobně co dělat ve vinici/sklepě/školce, každý měsíc zvlášť.Informací hodně, pro laika jako já, zbytečně moc.:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.115 (?), 29.7.2010 13:53

Vinařská literatura zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 195.169 (?), 4.9.2010 15:43

Literatury je opravdu hodně. Já osobně používám Rukověť vinaře. Je tam svým způsobem vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika