Co vaše réva?



host - 158.32 (?)
3.6.2010 8:34

to ste ma veľmi nepotešili s Kodrjankou, v literatúre sa píše, že by nemala byť až tak náchylná na hubové choroby. ale podľa vášho obrázku to vyzerá na dobrú spúšť. ešte sa spýtam, že koľko krát ste minulý rok striekali Kodrjanku? alebo to je záber bez akéhokoľvek chemického ošetrenia? horkokrvne sa mi podarilo jednu zakoreniť a teraz ju mám vyhodiť? :(vinič chcem pestovať hlavne rezistentnejší, lebo nie som moc často na záhrade a nerád postrekujem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
               
host - 6.242 (?), 14.10.2010 13:50

Dobrý den, žádám o radu. Mám pletivový plot na hranici pozemku a k jedné tyčce jsem navázala výhon vinné révy (sazenice zasazená letos na jaře). Výhon už má snad 2 metry, roste opravdu krásně, ale účelem bylo, aby réva porostla plot do šířky. Plot má výšku cca 1.5 metru. Mám tento výhon zkrátit? A do jaké výšky? Moje teorie - zkrátím cca do v. 1m a na příští rok začnou růst nové výhony, které už budu vázat přímo k ocelovým lankům nataženým mezi ploty. Za vaše reakce předem díky Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 14.10.2010 18:26

Výška plotu 1,5 m je pro porostení révou nepříliš dostatečná. Ideální by bylo pustit révu do výšky alespoň 2 m, lépe 2,5 m, či více. U vašeho plotu bude chybět révě opora pro vrcholové části letorostů, které budou přepadávat do stran. Pokud jste již révu k vašemu nízkému plotu zasadila, pokuste se ji rozvětvit hodně nízko nad zemí - jedná se o tvar tzv. "nízké vedení". Existuje několik způsobů, jak takové vytvarovámí keře provést, asi nejjednodušším způsobem pro vás bude předjarní zastřihnutí stávajícího terminálního výhonu ve výšce cca 30 ÷ 40 cm nad zemí. Z jeho pupenů začnou na jaře rašit nové výhony. Dva silné (horní) letorosty se pak snažte vyvazovat k pletivu do směrem od sebe vodorovně a vést je asi ±30 cm nad zemí. Z nich se v následujících letech stane kosterní základ keře (staré dřevo). Ze starého dřeva budou růst plodné výhony vzhůru nebo šikmo vzhůru a budou porůstat váš plot, jak jste si přála. Ty budete vyvazovat k plotu. (O způsobu řezu na plodné letorosty - tj. "aby vám réva rodila" se nezmiňuji, toto téma naleznete ve starších diskusích). Nutno ale ještě podotknout, že nevýhodou nízkých vedení v našich zeměpisných podmínkých je větší náchylnost rašících keřů na poškození přízemními jarními mrazíky a rovněž i větší náchylnost na houbové choroby, neboť u země se trvale udržuje větší vzdušná vlhkost než například ve výšce 1m nad zemí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.12 (?), 30.5.2010 16:46
Kodrjanka mne letos opět velmi zklamala (vloni chytla vše co mohla) protože tentokrát, pominu-li Hálčivce s kadeřavostí, téměř nepokvete i když roste jako "z vody". Výhony má již skoro metrové ale květy téměř žádné. Byla to má jediná spolehlivá odrůda, ale to poslední dva roky už bohužel není. Nastal čas na změnu. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 216.69 (?), 30.5.2010 16:50
Kodrjanka mne letos opět velmi zklamala (vloni chytla vše co mohla) protože tentokrát, pominu-li Hálčivce s kadeřavostí, téměř nepokvete i když roste jako "z vody". Výhony má již skoro metrové ale květy téměř žádné. Byla to má jediná spolehlivá odrůda, ale to poslední dva roky už bohužel není. Nastal čas na změnu. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.11 (?), 30.5.2010 21:15

Nepřeťežoval jste ji úrodou? Já mám na Kodrjance na každém letorostu 2-3 květenství. Letorosty dlouhé 20cm. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 216.69 (?), 30.5.2010 21:27
Těžko říct, jedná se o révu různého stáří ale vloni totálně napadená takže 90% úrody šlo vniveč.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.32 (?), 3.6.2010 8:34

to ste ma veľmi nepotešili s Kodrjankou, v literatúre sa píše, že by nemala byť až tak náchylná na hubové choroby. ale podľa vášho obrázku to vyzerá na dobrú spúšť. ešte sa spýtam, že koľko krát ste minulý rok striekali Kodrjanku? alebo to je záber bez akéhokoľvek chemického ošetrenia? horkokrvne sa mi podarilo jednu zakoreniť a teraz ju mám vyhodiť? :(vinič chcem pestovať hlavne rezistentnejší, lebo nie som moc často na záhrade a nerád postrekujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.11 (?), 3.6.2010 8:45

To, že u někoho je nějaká odrůda silně napadená, ještě automaticky neznamená, že u vás na tom bude stejně. Tudíž nechte vaší Kodrjanku ukázat, co umí. Vyhodit nebo přeočkovat ji můžete vždycky.  O Krystalu se také všeobecně tvrdí, že má jednu z nejvyšších odolností vůči mrazu a jak po letošní zimě u mnoha lidí dopadl... VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 3.6.2010 10:22

Každý si musí vyzkoušet, jak mu v jeho podmínkách daná odrůda půjde. Někde může být Kodrjanka super, já jsem si vyhodil. Přirom u mne perenosporou netrpěla vůbec. O Krystalu neuvažuju že bych ho vyhodil, -24°C vydržel bez problémů, jako kdyby zima nebyla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 3.6.2010 12:55

robili ste preventívny postrek voči perenospóre u Kodrjanky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika