Black Magic



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 150.174 (?) 
11.9.2011 9:48
Neviem, kto všetko okolo Vás pestuje vinič a v akom množstve, ale odpozoroval som, že v blízkosti vinohradov, kde sa často 7-9x ročne strieka fungicídmi, sa zvyšuje infekčný tlak rezistentných spór na listy, ktoré sú ošetrované menej alebo vôbec. Doma, v blízkosti RD, kde okolo nás takmer nikto vinič nepestuje, je zdravotný stav viniča neporovnateľne lepší. Vlani mi stačili iba 2 kombi- postreky za sezónu. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 97.253 (?), 23.10.2011 23:52
Prosím Vás, poraďte, kde by som tú sadenicu zohnal. Mám len jednu, ku ktorej som prišiel náhodou, je od Juralu. neviem nájsťstránku tej firmy, ani nikde na nete som nenaśiel predajňu, kde by sa dala objednať. narástla mi od jari krásne, vyše troch metrov, a to som v Žiline. Preto by som ich chcel viac, aj keď sa zdá, že je citlivý na peronospóru. Vďaka. Braňo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 24.10.2011 8:23

Firma Jural nemá webové stránky. Tak jako každý rok, budou sazenice révy od této firmy v maloprodeji na jaře, přibližně v dubnu. (Jinak většina účastníků této diskuse je přesvědčena, že zakoupíte-li odrůdu Kodrjanka i od kteréhokoli jiného dodavatele a prodejce, získáte shodnou odrůdu). Pokud už máte doma jednu silnou rostlinu, můžete si z ní další snadno namnožit řízkováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 24.10.2011 8:36

Proč tolik toužíte sehnat sazenici od firmy, která má evidentně zákazníka "na háku"? První mýtus o rezistenci Black Magic již padl, jak zde potvrdili někteří pěstitelé, a myslím, že příští rok padne i mýtus o velkých, bezsemenných bobulích. 3m udělá skoro každá slušná sazenice v dobrých podmínkách, a to i v květináči. To není důvod kupovat další. Vložte prosím fotografii listů "Black Magic", je možné, že to nebude ani Kodrjanka, ale něco, co někde "zbylo". VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.143 (?), 24.10.2011 20:07
pre vasu oblast by som vyberal odolnejsie odrody voci chorobam, ako aj mrazu. mam pocit, ze Black Magic tieto kriteria prilis nesplna. skuste pozriet stranky bred-ika, pripadne si kupte zahradkarsky casopis, ked tiez pisu o novych odrodach, vela info je aj na ukrajinskom vinograde. z bezsemennych by som odporucil Kismis zaporozskij radsej, pripadne Glenoru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.163 (?), 25.10.2011 17:53

Zdravím Vás Braňo! Máte ešte niekde odloženú etiketu od firmy Jural? Je tam pri názve Black Magic napísané bezsemenný rezistent alebo iba rezistent? Tak ako som písal na začiatku vlákna, Jural predáva dve navonok rôzne odrody s odlišným popisom- Kodrjanku a Black Magic. Mnohí čitatelia fóra tvrdia, že medzi nimi nie je rozdiel. Istotu budem mať až vtedy, keď moja údajne bezsemenná odroda Black Magic zarodí prvý strapec. Keď sa Vám podarí získať mailovým kontaktom od Juralu bližšie info, napíšte. Aj keď pre Vaše podhorské podmienky budú vhodnejšie odrody viniča s rýchlejším dozrievaním dreva a neskorším rašením, myslím si, že Black Magic či Kodrjanka na tom u Vás nebudú horšie ako napr. V.vinifera Dornfelder, ktorý dozrieva v Martine, alebo Zweigeltrebe, ktorý na Vysočine pri garáži mal v tomto roku 26 st. cukornatosti. Veď v Moldávii, odkiaľ Kodrjanka pochádza, majú kontinentálnu klímu a zimné mrazy istotne väčšie ako u Vás. Veľmi záleží aj na mieste vysadenia sadenice, blízkosť plôch odrážajúcich či sálajúcich teplo apod. Vyvarujte sa mrazovej nevetranej dolinky. Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.212 (?), 25.10.2011 19:28

Dakujem vsetkym za odpovede. Etiketu pozriem, este som sa k tomu nedostal. Uvodom - som uplny zaciatocnik, prve sadenice v zivote som vysadil minulu jesen(Black Magic na jar). Zasadil som sedem korenov Bianky, pat z nich dorastlo do dvoch metrov, dva na jar zostrihnem. S cerveneho som skusil na radu predavacky Ajvaz, a ten siel do kytek komplet cely, na jar jednoducho nemal korene, vytiahol som zo zeme holu tycku. Uplne nahodou som prisiel ku Black Magicu, a zdal sa mi velmi zivotaschopny. Rychlo rastol, a precital som si, ze velmi skoro dozrieva, preto on stojim. Uz som skusil Ajvaz, zle, Black Magic-uvidim-jednoducho som nechcel experimentovat do bludu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.212 (?), 26.10.2011 9:25

Zdravim Vas, Palo..Nasiel som etiketu a je na nej napisane jasne - bezsemenny -rezistent (neriesim, ci je to pravda, alebo nie).Aj podla toho, ako ste opisovali svoje balenie, si myslim, ze mame identicku vec. Dakujem za rady.Mozem sa spytat, kde ste sadenice kupili Vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.78 (?), 26.10.2011 12:30
Dobrý deň Braňo! Kúpil som ju u firmy F.Beňa, ten ju doviezol z Moravy. O týždeň neskôr som ich videl v záhradníctve v Strážnici- Kodrjanku aj Black Magic. Som rád, že môžeme obaja sledovať, či nás firma Jural "nevodí za nos". Mne od jari narástla 1,5 m, ale koreň mala po vybalení z kvalitného obalu mohutný. Zrejme je štepená na dobrom podpníku. To sa nedá srovnávať s kvalitou sadeničiek poslaných z USA. Snád Vam Black Magic už na jar zakvitne, dáme sa prekvapiť kvalitou hrozna. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.212 (?), 26.10.2011 14:10

Dakujem pekne. Ak nemate nic proti, tak Vas budem otravovat na jar, aby ste boli taky dobry a dali mi na tie predajne nejaky kontakt, alebo ma tam nasmerovali:) Predpokladam, ze teraz uz nezozeniem nic:(Telefonoval som s JURAL-om, vraj robia len velkoobchod a zastupenie pre Slovensko ma Kohaplant. Tam ho nemaju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika