Black Magic



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?) 
1.4.2011 17:02

Jo - pravda - je to jako když se dvěma afroameričanům narodí bílý potomek a ten pak s bílou ženskou má zase černé dítě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 163.202 (?), 1.4.2011 17:46
Áno, výstižne a humorne ste to vyjadril. Platí to aj u muštových odrôd. Napr. u novej moravskej PIWI-sorty Erilon sa naopak trom modrým rodičom podarilo splodiť biele dieťa. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.216 (?), 30.3.2011 22:18
Dobrý večer! Tak už som Black Magic vysadil. Prekvapil ma solídny koreňový systém v dĺžke cca 30 cm stočený do pilín vo vrecúšku. Slovplant predáva sadenice zastrihnuté na cca 6 cm. Myslím si, že zastrihnutie koreňov by si mal urobiť až majiteľ sadenice. V minulosti som kupoval produkty od Juralu, zväčša na Hodonínskej záhrade, no zlé skúsenosti zatiaľ nemám. Napísal som im ohľadne Black Magicu, tak uvidíme... Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.230 (?), 3.4.2011 9:08

dobrý den, nechci zde dělat reklamu, ale když slyším ty ceny tak se mi chce plakat.. :-) ve Velkých Bílovicích prodávají sazenice za 45 korun stolní hrozny a za 35 korun moštové. Kupoval jsem sazenice- aivaz, krystal, prim, mramornyj, augustovskij. cca celkem 14 kusů. Sazenice byly s velmi solidními kořínky, odrůdy měly označené na sazeničkách,, přímo od pěstitele, který nerozlišuje takovou, nebo makovou, vše má za jednu cenu. škoda, že jsem neudělal fotky... kvalitně zavoskované, s krásnými kořeny. Kolegovi jsem u stejné firmy kupoval moštové, 22 kusů, dostal jsem jich 23 za cenu 22, prej,,kdyby nějaká při sázení praskla,, Tomu říkám služby. Chápu, že prodej všeho- stromky, semínka, sazeničky, je ohromný byznis, na který se nabaluje xy chytráků, ale proč to mám platit zrovna já?? :-) když vidím v zahradnictví sazenici Vostorgu za 115 korun, tak nevěřím svým očím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 134.242 (?), 3.4.2011 9:58
Dobrý deň! Máte pravdu, nabalovaní ceny je neférový byznis, ktorý zneužíva potrebu zákazníka kúpiť si 1-2 sadeničky bez nutnosti lietať kilometre ďaleko a zháňať lacnejšieho predajcu. Podľa Vaších informácií sa záujemcom o väčší počet sadeníc, ktorí bývajú na Morave či záp. Slovensku, oplatí zaísť do Bílovic. Pred pár rokmi som na družstve v Mor.N.Vsi kupoval zavoskovaný Dunaj, Dornfelder a Molly v cene tuším 25 Kč. Ak byste chcel nemecké PIWIs, dáte za sadeničku viac ako 50 Kč + náklady na cestu do SRN. Bílovice vychádzajú najserióznejšie. Dovolím si ešte pár slov k Black Magic: Myslím si, že rodičov tejto sorty asi ani nezistíme. Podstatné je, že to nie je Kodrjanka a že má určitý stupeň bezsemennosti. V tomto zatiaľ firma Jural zákazníka nezavádza. Nechcem im robiť reklamu, ale lepší systém ochrany pred vyschnutím koreňového systému som zatiaľ u žiadneho predajcu nevidel. A to samozrejme zvýši cenu "živého" výrobku. Hlavne to zvýši ujateľnosť stromkov a sadeníc. Keď som videl na Hodonínskej záhrade stromky "na chodníku" s holými koreňmi, chcelo sa mi tiež plakať. Možno by bolo zaujímavé zistiť, za akú "štartovaciu" cenu firma Jural predáva sadenice samotným "prekupníkom," Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 4.4.2011 8:56

Kde jste přišel na to, že má "určitý stupeň bezsemennosti"? Patrně si špatně vysvětlujete pojem "millerandage", což je ekvivalent pro hráškovatění. K tomu Kodrjanka rozhodně sklony má. Pak již stačí ten výše zmíněný giberelin a dostanete ony také výše zmíněné velké bezsemenné bobule. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.26 (?), 4.4.2011 18:12
Netuším, do čoho ma chcete "namočiť", ale výraz hráškovatenie som použil iba v diskúsii o sortách vhodných k pestovaniu v skleníku. Stručná talianska charakteristika odrody Black Magic a popis "bezsemenný-rezistent" na obale sadenice sú 2 tvrdenia, ktoré nemusia byť v rozpore. Veď 1-2 rudimentárne semená v bobuli neznamenajú, že neide o bezsemennú odrodu. O stupňoch bezsemennosti sa porozprávajte s p.Korpášom ml. alebo sa pozrite na jeho nový atlas. Neviem, či ste od Juralu kúpil to isté čo ja, ale dokedy nedostanem od brnenskej firmy odpoveď na moje otázky ohľadne identity kúpenej sorty, nedovolím si na rozdiel od Vás tvrdiť, že Black Magic je semenná Kodrjanka. Ako som už písal, v Strážnici som držal v ruke Black Magic aj Kodrjanku. Každá mala iný popis aj foto na obale. Vydržte! Je jarná sezóna, viem pochopiť, že výrobca má teraz málo času na vypisovanie mailov. Zistené skutočnosti zverejním. Paľo P.S. Porovnajte si foto Kodrjanky napr. na vine.com a foto na talianskych stránkach. Sú si podobné, ale nie je to to isté.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 4.4.2011 19:47

Fandím vám ve vaší snaze získat z firmy Jural nějaké bližší info, leč zkušenosti mě velí předpokládat, že odpověď bude (pokud vůbec nějaká bude) ve formě: "Sazenice dostáváme od našeho dodavatele a nemáme k nim žádné bližší informace, než jsou uvedené na obalu. Fotografie u odrůd jsou pouze ilustrativní a nemají bezprostřední vztah k uvedeným odrůdám.

A teď trochu z jiné stránky - myslíte si, že kdyby v Moldávii vyšlechtili modrou, rannou, "rezistentní" bezsemennou odrůdu s velkými bobulemi, jediný, kdo by o ní něco věděl by byla jedna farmička v Itálii a Jural s.r.o? VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 4.4.2011 18:37

Pro VJK : Když jsem si nechal přeložit italský popis odrůdy Black Magic (viz. můj poslední příspěvek v tomto vláknu), objevil se v českém textu mně dosud neznámý pojem "millerandage". Ten jsem zadal do vyhledávače a v prvém odkazu, který jsem rozklikl byla definice "milielerandage = forma bezsemennosti bobulí, nastávající v souvislosti s chladným a deštivým počasím v době kvetení. Nebyl zde uveden termín "hráškovatění". Domníval jsem se tudíž, že tato odrůda je schopna za určitých vegetačních podmínek vytvářet kvalitní bezsemené bobule. Takže takhle. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 4.4.2011 20:04

Máte pravdu, Black Magic (Kodrjanka ) je schopná za určitýchpodmínek vytvářet kvalitní bezsemenné bobule - ale musí se jí pomoct giberelinem. Moje reakce ale nebyla primárně na vás, ale na Pala, který najednou tvrdil, že Black Magic má určitý stupeň bezsemennosti. Ale nechme toho, počkáme, až co odpoví Jural na Palův dotaz. Třeba se dočkáme velkého překvapení... . VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika