Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak já s přeočkováním révy také zkušenosti moc nenám. Asi nejlépe by vám poradil pan Paľo, ale se ten tady z neznámého důvodu už delší dobu neobjevuje. Já jsem si to loni ze zvědavosti zkoušel a naštěpoval jsem tři testovací očka. Bohužel, narašené výhonky mi sežehl mráz, který přišel v druhé polovině května. Myslím si, že řezat do kmínku a tak snižovat přetlak pod očkem je blbost. Pásku bych nechal ovázanou po celou sezonu, možná až do jara následujícího roku.  Je důležité průběžně vylamovat letorosty, vyrůstající z kmínku původní odrůdy, aby rostlina byla nucena přednostně vyživovat rašící štěp. Jinak nevím co by se nyní ještě dalo dělat. Myslím si, že úspěšnost uchycení oček je ovlivněna především afinitou podnože a štěpu, správně zvoleným termínem a samozeřjmě kvalitou provedení vzájemného spoje, včetně ovázání. To vše ale už máte za sebou.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika