Nový dům - stará zahrada



kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 44.15 (?)
13.10.2008 13:25
Skareda trava? Spis bych rekl neudrzovana nesekana louka. A ta kdyz se zacne kosit staci 4-5x za rok beznou benzinovou sekackou bude moc hezka a stale kvetouci plna zivota bez zalivky hnojeni vypichovani strikani selektivnimi herbicidy atd. Tim vas nechci strasit volba je na vas. Z.M.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

petraoz - (41) - 153.130 (?), 13.10.2008 11:56, zobrazeno: 7178x

Dobrý den,

prosím o radu:

Vzrůstá nám nový domeček na pozemku zarostlém škaredou travou.

Za měsíc se má pozemek zarovnávat, ať není hrbolatý, ovšem straší mně ta škaredá tráva.  Podle mně, když to převálcují dorovna, tak tráva si asi najde cestu že?  Nemám ji předem nějak zničit?

Nová tráva se bude set na jaře.

Jak nyní postupovat?

děkuji

Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 13.10.2008 12:23

Viz diskuse níže, najdete zde vše užitečné o péči o trávník. Pokud chcete mít trávník opravdu hezky, starý budete muset zcela vyhubit a pak postupovat dle této diskuse.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.31 (?), 13.10.2008 12:25

Obě vaše úvahy, ač zakončeny otazníkem jsou správné. Já bych ještě teď provedl aplikaci totálního herbicidu, na jaře bych s výsevem příliš nepospíchal a nechal bych nejprve vyklíčit letošní vysemeněné plevele. Dle potřeby opět postřik a následně výsev.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 44.15 (?), 13.10.2008 13:25
Skareda trava? Spis bych rekl neudrzovana nesekana louka. A ta kdyz se zacne kosit staci 4-5x za rok beznou benzinovou sekackou bude moc hezka a stale kvetouci plna zivota bez zalivky hnojeni vypichovani strikani selektivnimi herbicidy atd. Tim vas nechci strasit volba je na vas. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.130 (?), 13.10.2008 14:01

S pampeliškama, semikráskama apod. se napřesrok počítá.

Jsme na konci vesnice (za námi je pole) a tak nebudu naivní a myslet si, že jsem schopná udržet anglický trávníček, pokud nechci být otrokem zahrady.

Je tam nyní hodně (myslím opravdu hodně) bodláků a všelijaké jiné travní havěti.  I když ty bodláky v obrovském provedení mají taky něco do sebe ():o).

Prostě jen mně napadlo, jestli by se to nemělo před tím zaoráváním a rovnáním zničit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.122 (?), 13.10.2008 14:46

Pokud to berete takhle tak je ničení nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 151.168 (?), 13.10.2008 15:51

My jsme v podobné situaci byli před rokem - v mnohaleté "džungli", tvořené převážně skoro dvoumetrovými bodláky, se mi manžel při první návštěvě zahrady ztratil.

Postupovali jsme dvěma způsoby - na jedné terase hned u domu (máme to ve svahu)  jsme všechno vytrhali, vypleli a poryli. Na jaře začala znovu rašit džungle, tak jsme postříkali roundupem to, co vzešlo, a pak jsme vyseli trávník. Celý rok se bavím vytrháváním bodláků a polního jetele, které znovu a znovu v trávě prorůstají. A teď v říjnu jsem konstatovala, že už to začíná vypadat docela dobře :-)

Zbytek zahrady jenom pravidelně kosíme (přes léto tak co dva týdny), zčásti silnou strunovkou a zčásti ručně kosou a srpem, a teď po roce už se začíná projevovat změna porostu - vysoké plevele to postupně vzdaly, včetně různých bodláků, vysoké bršlice a kopřiv. (Zůstávají jejich trpasličí varianty - jak nemají šanci vyrůst, tak se zmenšují a zmenšují, a doufáme že časem zmizí úplně). Výsledek je tedy docela uspokojivý a myslím, že na jaře už z toho bude docela slušný pololuční porost, i když k anglickému trávníku to bude mít daleko.

Takže vyberte si - obě metody jsou docela úspěšné, i když každá jinak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika