Uši u vlčáka



Stránky: 1,  2   
host - 171.147 (?) 
10.12.2013 10:22, zobrazeno: 525112x

Dobrý den, nevíte někdo prosím kdy se štěněti vlčáka stavěj uši a jak jim pomoci?Těm uším. Děkuji R.K.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.131 (?), 10.12.2013 22:45

Uši se staví štěněti mezi 6.-8. měsícem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.12.2013 7:38
Tak to urcite ne. Usi se stavi snad uz ve 3 az 4 mesici. Sice jsme meli stene vlcaka naposledy nekdy pred vice nez deseti lety, ale toto si jeste tak trochu pamatuji. A co staveni usi pomuze? My jsme stenatum davali varene kureci krky, tak dva tri denne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 11.12.2013 18:25

Až na to, že psi drůbeží krky nemají vůbec žrát, protože výčnělky na obratlech jim mohou poranit dásně...

A ty uši se štěňatům staví různě, některým už od pěti týdnů, některým později. Je to různé kus od kusu, záleží i na krmivu. Mohou se postupně stavět až do věku 8 měsíců (když nic jiného - viz wikipedie).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 11.12.2013 18:58

zdravím nejsem peskař ty trubeží kosti se mi taky nezdaly nachtěl jsem zasahovat ale vídám souseda co cvičí psy jak mají provázek mezi ušima a přelepené lepenkou aby jim stály

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.42 (?), 12.12.2013 10:33

U vlčáka nevím, ani právě netuším, jestli to mají všechna plemena stejně, ale pejsovi taky uši nestáli a nestáli a když už jsem se v půl roce dotázala poradkyně chovu, tak mi sdělila, že už asi nic, bo uši se začínají stavět už v době, kdy se štěndo bere od chovatele, tedy cca 8 týdnech..Doporučila nám sušené vepřové uši (naši psi je pak stejně chtěli jen namočené - aby změknulycheeky a taky vepřové nožky... buďto syrové, nebo rozvařené na rosol.

Lído, ve většině věcí a váma souhlasím, ale pejsa kouše miliony ostrých kostí i kdečeho, o co by si normálně každý dásně poranil... krky bych neřešilawink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.131 (?), 12.12.2013 13:44

Že se drůbeží kosti i krky psům dávají, nemění nic na tom, že je žrát nemají, protože drůbeží kosti se štípou (mohou poranit střeva) a krky z výše uvedeného důvodu. Pokud výčnělky obratlů z krku poraní při skousnutí psovi dáseň, hrozí její zánět.  Viděla jsem to, měl pak (ne můj) opuchlou celou polovinu tlamy až po oko. Takže svůj názor nezměním - ale je to věc každého chovatele.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 13.12.2013 13:35
No vite Lido vy zase pisete o necem co nemate zazite z praxe. Jen tak casto mam dojem papouskujete neco co jste nekde cetla. Ono totiz to tri ctyr mesicni stene ten krk nekouse, ale zhltne ho cely.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 13.12.2013 22:25

Máte pravdu, Ferdo, svou fenku jsem nikdy z uvedených důvodů krky nekrmila, takže "zkušenost" nemám. Umřela mi letos zjara ve věku 15 let 8 měsíců broken heart.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 17.12.2013 9:20

No já jsem ý barbar, třeba včera jsem chlupárnám hodil hlavu s amura. To je teprv ostrých kostí!  A výsledek? Chlupárny to sežraly a dnes vesele běhají po dvorku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika