Projekt na zahradu - kolik stojí?



host - 92.145 (?)
31.5.2008 19:58

dobrý den, jež jsem si četl názory, tak musím reagovat, vydím že to je správně komunikace mezi majitelem a tvořitelem, taktéž ale musím souhlasit že ten kdo mám na to školu to už sprincipu udělá návrh líp, je totiž velké množství zásad a pravidel, které se musí při správné tvorbě dodržovat. většinou nezáleží na tom jak zahrada vypadá v době výsadby ale postupem času(5,10 let)taky třeba. a za druhé musí být dostatečná péče, bez ní se nikdy nedosáhné kýženého efektu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4   
host, 5.3.2002 10:50, zobrazeno: 75772x

Kolik zhruba stojí projekt na zahradu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.170 (?), 10.10.2007 0:13

Obecně od 3.000,- za jednoduché arch. řešení až taky 500.000,- za projekt parku se vším všudy vč. závlah, elektrifikace, veř. osvětlení bazény fontány pěšiny atd. Jo abych nezapoměl nějaká paní tu psala že si dělala zahrádku u domu a že ráda pomůže. Nezlobte se na mě všichni ale zahradničina je věda já to dělám patnást let v praxi a pořád nevím dost abych mohl říct umím navrhnmout pořádnou zahradu. Rok od roku se učím víc a víc nových věcí a stejně mě příroda vždycky překvapí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.31 (?), 10.10.2007 10:05
Dobrý den, určitě souhlasím s tím, že příroda nás stále bude překvapovat, ale určitě bych nezavrhovala lidi, kteří ikdyž nemají školu v oboru, tak třeba mají mnohaleté zkušenosti a taky si s tím vystačí... Nezlobte se, ale návrh zahrady je také hodně o vkusu a když ten chybí... tak i návrh od odborníka se může stát katastrofou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mseverin - (2) - 8.173 (?), 11.1.2008 9:53

Dobrý den,

pohybuji se v tomto oboru již několik let a stále mě překvapuje, že mnoho klientů chce zahradu stylem "přijďte, navrhněte a děkujeme", a z této filozofie vznikají zahrady pro prezentaci. Proto tvrdím, že to není jen o školách a praxi, ale hlavně o komunikaci s klientem. Zahradu by měl vytvářet klient a zahradní architekt ho provádí a zasvěcuje do tajů zahradní tvorby, pomáhá s orientací v nepřeberné nabídce rostlin a nových technologií a vizualizuje klientovy představy na "papíře". Pak může vzniknou zahrada kterou si užijete ve všech ročních obdobích.

MS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.148 (?), 29.3.2008 23:12

chtěla bych radu, jak nejlépe osadit menší řadovou z.ahradu- z poloviny užitkovou.všude jsou jen návrhy okrasných zahrad.jak neudělat chyby v rozmístnění. předem děkuji za praktické tipy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 115.6 (?), 13.5.2008 22:41

Dobrý den, pročítám si tuto diskusi a musím souhlasit s některými názory, že i studovaný zahradní architekt může stvořit zahradu, na které je luxusní a vysoká pouze její cena. (vycházím ze zkušenosti několika mých přátel). Zároveň souhlasím s názorem, že velmi důležitá je komunikace s klientem a pokud ta schází, výsledek nemůže být 100%. Co mi ale v této diskusi chybí, je alespoň bližší určení místa, odkud žadatel o radu píše. Myslím, že by se ostatním lépe radilo a doporučovalo, když by měli alespoň tušení, odkud tazatel pochází.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.64 (?), 29.9.2013 13:57

Souhlasím. Záleží také na tom, co si člověk představuje. Mně by se osobně líbila zahrada ve svahu, ale bydlíme v Polabí, kde si zkrátka nemůžeme "vyskakovat", protože něco takového je nerealizovatelné. Nebo, realizovatelné to je, ale nedokážu si představit, jak by to k naší chatce vůbec udělali, nebo jak by tam navozili tolik zeminy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.249 (?), 1.8.2015 11:13

Je zajímavé, že každý chce to co nemá. My se svahem bojujeme :D 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.145 (?), 31.5.2008 19:58

dobrý den, jež jsem si četl názory, tak musím reagovat, vydím že to je správně komunikace mezi majitelem a tvořitelem, taktéž ale musím souhlasit že ten kdo mám na to školu to už sprincipu udělá návrh líp, je totiž velké množství zásad a pravidel, které se musí při správné tvorbě dodržovat. většinou nezáleží na tom jak zahrada vypadá v době výsadby ale postupem času(5,10 let)taky třeba. a za druhé musí být dostatečná péče, bez ní se nikdy nedosáhné kýženého efektu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
TomRad - (1) - 19.113 (?), 9.9.2014 16:37

Asi záleží od jaké firmy si to necháte udělat. Já jsem platil 15000,- za kompletní návrh. Určitě bych ale upozornil na fakt, že firma která vytváří projekt, by se měla sama také podílet na jeho realizaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika