Příspěvky uživatele - 141.24

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajče, 5.7.2010
Nesouhlasím, u nás na Vysočině rajče určitě do skleníku patří, ve skleníku již sklízím a ta, co mám venku teprve začínají tvořit plody. Nevšimla jsem si, že by říjnová rajčata, která přirozeně dozrála, měla horší chu´t než letní. Samozřejmě, že... celý příspěvek >
Mšice na paprikách, 5.7.2010
Taky dlouho používám tabákový dým, poradil mi to kdysi kolega, od té doby chemii nepoužívám. Tabák nasypu na hliníkovou misku od buchet, postavím na dvě cihly a pod tím zapálím 3 svíčky v kalíšku, ten musí být z hliníku, plastový se teplem roztéká.... celý příspěvek >
Prosím o radu - melouny a dýně, 5.7.2010
Žloutnutí malých plodů se zde v diskuzi již řešilo asi před měsícem. Je zcela normální, že některé plody se nevyvinou, jen se podívejte, co jich na rostlině je, pokud by z každého květu měla být okurka... Rostlina si zprvu tvoří listovou plochu,... celý příspěvek >
Rajče, 5.7.2010
Zkusila bych zapěstovat z bočních výmladků někde poblíž země nový terminál při ponechání a postupném odlistění toho původního. To znamená, že na původním stonku bych postupně od zdola odstraňovala staré listy, aby to nebylo příliš přehoustlé, když... celý příspěvek >
Prosím o radu - melouny a dýně, 4.7.2010
Samičí květ má za " tím žlutým"  malou okurečku, je dobře viditelná již ve stadiu poupěte. Samčí má jen stopku bez náznaku okurky. Dnes moderní odrůdy skleníkových okurek i některých nakladaček ani samčí květy nemají,  vytvářejí... celý příspěvek >
Choroba na rajčetech, 1.7.2010
Nemohlo by jít o rezidua nějakého herbicidu v půdě?  Můj soused měl loni též problém s rajčaty. Pěstoval je jako obvykle v pytlích na dvoře,  po několika týdnech od vysazení se mu na listech začalo projevovat poškození rostlin jako po... celý příspěvek >
Zalamování okurek, 28.6.2010
Chtěla jsem jen ukázat, že okurky je možno pěstovat více způsoby vedení. Vždyť se tady zahradě věnujeme pro radost.  J
Choroba na rajčetech, 28.6.2010
Na fotkách to není dobře vidět, ale myslím si, že na listech jde o plíseń bramborovou na rajčatech, k postřiku bych použila systémový fungicid s kratší ochrannou lhůtou, tady v diskuzích jsou přípravky uvedeny. To na stonku mi přijde spíše jako... celý příspěvek >
Pěstování nakladaček, 27.6.2010 Obsahuje fotku
Letošní nakládačky nejsou vůbec ke chlubení, ale vzhledem k tomu, že před 14 dny je rozbily kroupy, potom se přes ně přehnala blesková povodeň a dále ležely v podmáčené studené jílovité zemině týden, jsem ráda, že přežily. Vzadu jsou vlastnoručně... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 27.6.2010 Obsahuje fotku
Přikládám foto posledního letošního roubování. Podnož jsem použila lehce přerostlý Sprinter, roub jsem použila vylomený boční výhon Tribute ze skleníku, srůstalo pod PET lahví ve vyšší vzdušné vlhkosti, ponechány částečně děložní lístky, nyní za nimi... celý příspěvek >
Paradajky - Rajčata - opelenie, 27.6.2010 Obsahuje fotku
Přikládím foto špatně opyleného rajčete z doby dešťů,  nyní se počasí umoudřilo, doufám, že bude opylení lepší.  J
Zalamování okurek, 27.6.2010 Obsahuje fotku
Připojuji možnost vedení na okurkové stěně. Mám s ním velmi dobré zkušenosti. Možnost vedení dle pana P.P znám, připadá mi dost složité pro začátečníky - amatéry, vhodná spíše do velkovýrobních monokultur. U nás mnoho lidí pěstuje roubované hadovky... celý příspěvek >
Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky, 27.6.2010 Obsahuje fotku
Připojuji dnešní foto - možnosti vedení tyčkových rajčat ve skleníku. Odrůda Bejbino, je jasně nejranější z mého sortimentu, již sklízíme i u nás v letošní zimě na Vysočině.   J
Jahody v roce 2010 - aku urodu ste mali?, 20.6.2010
Taky připojuji zkušenosti z letošní úrody jahod. Sklizeň u nás teprve začíná, plodů je mnoho a jsou velké, většina hnije za zelena, ztráty odhaduji tak na 70% plodů, jak která odrůda. Kupodivu není botritida, ale je phytoftorová hniloba, to je forma... celý příspěvek >
Rajčata - krabatění listů, 19.6.2010
V tom druhém květu zleva vpředu plůdek vidím, ten květ není uschlý, ale špatně opylený kvůli velké vlhkosti vzduchu. Letos se mi špatně opylují i květy rajčat venku, to dosud nikdy nebylo. (U nás bylo snad posledních 30 let vždy sucho, až letos... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika