Příspěvky uživatele - 141.24

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak nejlépe otrhat rakytník?, 17.10.2010
Rodiče rakytník pěstují a sklízí ho v zimě, pokud mráz klesne pod 15 C brzy zrána. Jsou v důchodu, takže mohou vyčkávat. Nápad s mrazničkou se tomu podobá.  J.
Mrkva, umyvat? Kolko vydrzi?, 16.10.2010
Vím, že se zelenina před uskladněním nemá umývat, přesto ji každý rok umývám, umývání provádím venku ve plastových nádobách, používám studenou vodu ze sudu, umývám jen rukou omotanou hadrem, letos jsem si způsobila téměř omrzlinu ruky. Zeleninu potom... celý příspěvek >
Můžu zasadit jahody po česneku?, 14.10.2010
Letos jsem též sázela jahody po česneku. Jeho výhodou je, že velmi brzy uvolní záhon, ten potom můžete zavčas pohnojit a zrýt, aby půda do doby sázení slehla. Též jsem onehdy sázela po bramborách.   J.
Nejchutnější rajčata, 9.10.2010
Mirku, děkuji za ochotu. Ve svém okolí jsem objevila pěstitele, též koníčkáře, který má část rodiny v Rusku. Příbuzní mu posílají každý rok k Vánocům semínka zeleniny. Jde jen o to říci si o odrůdy, které bychom chtěli vyzkoušet. Doufám, že to... celý příspěvek >
Nejchutnější rajčata, 9.10.2010
Přidávám zkušenosti s letošním pěstováním chu´tových rajčat na Vysočině. Měla jsem vedle sebe venku vysazeny tři odrůdy a to Bejbino F1, Stupické polní rané a Pollicino F1, Z těchto odrůd bylo nejvzrůstnější Pollicino, nejméně vzrůstné... celý příspěvek >
Jahodárny, 29.9.2010
Sadbu jsem letos objednala v Turnově již poněkolikáté, vždy po třech až čtyřech letech. Objednávala jsem pro osm lidí. Měla jsem připravené namyšlené odrůdy, částečně z vlastních zkušeností, částečně novější na vyzkoušení. Při objednávání jsem si... celý příspěvek >
Co se mi to stalo s rajčaty?, 19.9.2010
To nevypadá na zmrznutí, navíc v ČR v posledním týdnu nemrzlo, přízemní mrazík by takovou paseku nenadělal, jedině, že byste bydlela ve vyloženě mrazové kotlině. Poškození se mi jeví jako plíseň bramborová, zprvu začíná hnědočernými fleky na listech,... celý příspěvek >
Bofix, 24.8.2010
Takže jsem měla pravdu, když jsem začátkem léta v diskuzi o poškozených rajčatech psala, že by mohlo jít o rezidua herbicidu. Náš soused měl loni podobný problém, rajčata poškozená, sám herbicidy nepoužívá, asi závadný substrát rovnou ze... celý příspěvek >
Rajčata a okurky, 20.8.2010 Obsahuje fotku
Přikládám snímek letošní rajčatové stěny ve skleníku. Rajčata dobře zrají, nepukají, po plísni bramborové ani stopy. Rostou společně s okurkami a paprikami v jednom skleníku. Asi to bude souviset s umístěním skleníku na jižní zdi a s dobrým větráním... celý příspěvek >
Okurky ve skleníku, 20.8.2010 Obsahuje fotku
Přikládám letošní zkušenosti s pěstováním roubovaných hadovek ve skleníku. Letos jsem zasadila dvě roubované rostliny. Počáteční vývoj byl pomalejší než loni, několik prvních týdnů jsme měli okurky na pořadník, většina plodů zasychala, nevyvíjela se.... celý příspěvek >
Melounoviště 2010, 20.8.2010 Obsahuje fotku
Přidávám ukázku pěstování melounů na Vysočině. Mám dvě rostliny vlastnoručně roubovaných melounů, které jsem zasadila po raných bramborách, jsou přítomny 4 plody, zatím nevelké, další plody se nevyvíjejí, takže nemusím řešit, zda vyštípat či nechat... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 20.8.2010 Obsahuje fotku
Taky jsem si vysadila jednu tykev fíkolistou, abych měla semena na svoje pokusy. Vysazovala jsem po půlce května, od té doby rostlina divoce roste, pne se po plotě, na vratech, roste na střechu stodoly a široce se rozrůstá do trávníku. Délka lodyh je... celý příspěvek >
Prosim o radu s rajcinami, 25.7.2010
Myslím si, že půjde o špatné opylení při vysoké vzdušné vlhkosti ve skleníku. Špatně opylené plody zůstávají jen malé a rostlina nejde do plodů ale do listů. Může jít o současné přehnojení dusíkem, jak je uvedeno v předchozím příspěvku. Zkuste více... celý příspěvek >
Mšice na paprikách, 16.7.2010
Dotaz k Mospilanu: Šlo by roztok Mospilanu nanést na papriku štětečkem jako třeba Roundap na plevel?, Roznesla by se účinná látka v celé rostlině, jaká koncentrace by se dala použít při takovéto aplikaci? Vyřešilo by to problém OL u okolní... celý příspěvek >
Mšice na paprikách, 16.7.2010
Doplňuji k předchozímu příspěvku. Nepatřím k absolutním odpůrcům chemie na zahradě. Např. každý rok stříkáme brambory proti plísni, letos jsme je postříkali i proti mandelince, při tom horku je tak rychlý vývoj, že ani na malé ploše se to nedá... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika