Příspěvky uživatele - Zahradník

Proč uschnul převislý modřín?, 10.6.2010
Jak tam modřín byl dlouho??Pokud tam je již nějakou dobu, napadá mne akorát porušení dřevní nebo lýkové části v kmenu, takže by voda nemohla proudit z kořenů do koruny a naopak.Nebo ještě mne napadá poranění kořenů takovým způsobem, že nebyly schopny... celý příspěvek >
Přírodní lednice - jáma, 10.6.2010
Na chatě táta vždycky chladí pivo mezi kohouty v uzávěru vody, je to jáma asi 1x1 m, vyzděná a poklop jsou ocelové dvířka.Umístěno na severní straně za chatou pod smrky v lese.Vždy pěkně vychlazené...
Ohrev vody v bazene, 10.6.2010
Máme ten samý bazen, jako je na obrázku.Když se nekoupeme, je bazen přikrytý normální průhlednou bezbarbou folií, plachtou či jak se tomu dá říct, která se dá koupit za pár korun v obchodech, ale pozor na sundavání plachty z bazénu, docela snadno se... celý příspěvek >
Cílené poškození stromů nebo těžba pryskyřice?, 9.6.2010
Ta cyklostezka tam bude již určitě nějaké to desetiletí.Před deseti lety si pamatuji, jak jsem tamtudy jezdil na kole a to již byl asfaltový povrch docela rozrušený, teď je celý nově udělaný.Jestli to tam lesáci zapomněli, tak to je jejich velká... celý příspěvek >
Cílené poškození stromů nebo těžba pryskyřice?, 9.6.2010 Obsahuje fotku
Minulý týden jsem si všimnul, že v lesoparku u Kladna jsou zvláštně poškozené pouze borovice a jen podél části cyklistické stezky.Dnes jsem si vzal foťák a vše nafotil.Připadá mi poněkud divné takto narušovat stromy u cesty, kde se denně pohybují... celý příspěvek >
Jak ochránit díru?, 8.6.2010
Mravenci nemají rádi levanduli, takže pokud se jim udělá nějaká vonná terapie, měli by opustit strom. Ke stromu-pokud je dřevo měkké ztrouchnivělé, doporučuji vydlabat a dutinu pečlivě vyčistit - zdroj vlhkosti a natřít přípravkem proti dřevokazným... celý příspěvek >
Neznámý listnáč, 2.6.2010
Omluovám se za překlep, je to už nějaký pátek, co jsem ze školy venku. Beztrnné odrůdy se vysazují hlavně z bezpečnostních důvodů.Když si představíte 15 cm dlouhá a ještě větvený trn, není to nic bezpečného, stačí se jenom otřít o strom a poranění... celý příspěvek >
Neznámý listnáč, 2.6.2010
Dnes se již téměř nevysazují odrůdy s trny, ale beztrnné, např. kultivar,,Intermis",ale při přesevu se mohou trny objevit. L.D.
Neznámý listnáč, 2.6.2010
Tento strom se jmenuje Gleditsia triacanthos - dřesoves trojtrnný (doufám, že jsem to napsal správně).Dnes se do parků a zahrad vysazují jen beztrnné odrůdy, ale u semenáče by mohly na kmeni vyrůst až 15 cm větvené trny, vypadá to, jako zmenšené... celý příspěvek >
Naštíplá větev borovice, 24.5.2010
Pokud větev je esteticky postradatelná, tak bych ji raději odstranil, ale pokud by odstraněním větve vzniknul ze stromu neforemný útvar, tak bych se pokusil větev zachovat.Zatření balsámem je správné a podepření také.Hlavní je, aby se do rány... celý příspěvek >
Ořešáky letos chřadnou?, 24.5.2010
Nejlepší je odstranit větve, které odumřely vlivem velkéhop mrazu (neboly vymrzly).Strom si půstí nové výhony ze spících pupenů.L.D.
Vzrastle stromy sadenie, 23.5.2010
Jehličnany je lepší vysazovat do již předpřipravených balených substrátů.Pokud máte na pozemku podmáčenou půdu a nebo nízkou hladinu podzemní vody, doporučuje se pod substrát dát ještě vrstva štěrku, na kterou se pokládá tkaná plastová folie, aby... celý příspěvek >
Drobná houba světlá na větvi, 23.5.2010
Dobrý den, pokud to je dřevokazná houba, což bude asi nejpravděpodobnější, tak bych si koupil nový stromek a tento nechal v poklidu dožít.Teoreticky by se to dalo řešit uříznutí větve v místě, kde již není podhoubí(může se stát, že podhoubí je ve... celý příspěvek >
Totální devastace živého plotu - kroucení listů, 19.5.2010
Jen bych to trochu poopravil-pokud se jedná o virozu a virus je již v rostlině, nepomůže ani řez,,na pařez",virus již je v rostlině a nikdy se nepodaří rostlinu vyléčit.Teoreticky pokud je to nějaký zvláštní kultivar nebo pokud to je památná... celý příspěvek >
Totální devastace živého plotu - kroucení listů, 13.5.2010
Já bych se domníval, že to má souvislost s vodním režimem rostliny.Možná má rostlina málo vody, to by souviselo s pozdním rašením.Takto se například projevuje nedostatek vody u kukuřice, ale u ptačího bobu jsem to ještě neviděl.Může to být spojeno... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika