Proč uschnul převislý modřín?



Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 78.222 (?)
10.6.2010 23:00

Jak tam modřín byl dlouho??Pokud tam je již nějakou dobu, napadá mne akorát porušení dřevní nebo lýkové části v kmenu, takže by voda nemohla proudit z kořenů do koruny a naopak.Nebo ještě mne napadá poranění kořenů takovým způsobem, že nebyly schopny přijímat vodu, např. nějakou chemikálií, popřípadě vpravení chemikálie do kmenu, jiná možnost mne nenapadá.Ale pokud uschnul ze dne na den-pokud opravdu jeden den byl hezký, bez známek poškození a druhý den kaput, tak mi napadá korát ta chemie.Láďa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 39.104 (?), 10.6.2010 22:23, zobrazeno: 10439x
Poradí někdo, proč uschnul převislý modřín.měl krásné přírustky, nádherně zelený a ze dne na den uschnul?? asi o 2 metry dál je druhý zcela v pořádku.jsem z toho jelen.díky iveta
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 78.222 (?), 10.6.2010 23:00

Jak tam modřín byl dlouho??Pokud tam je již nějakou dobu, napadá mne akorát porušení dřevní nebo lýkové části v kmenu, takže by voda nemohla proudit z kořenů do koruny a naopak.Nebo ještě mne napadá poranění kořenů takovým způsobem, že nebyly schopny přijímat vodu, např. nějakou chemikálií, popřípadě vpravení chemikálie do kmenu, jiná možnost mne nenapadá.Ale pokud uschnul ze dne na den-pokud opravdu jeden den byl hezký, bez známek poškození a druhý den kaput, tak mi napadá korát ta chemie.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.180 (?), 20.6.2010 16:58

To samé se mi stalo u modřínu vloni, zahradník mi řekl že se to modřínům stává, že ho trefil šlak/ tkz.mrtvice/ Opodál je další modřín a ten je nádherný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.249 (?), 7.8.2012 17:57

pomůže někdo vysvětlit proč k tomuto jevu došlo také se nám stalo odešel během týdne veliká škoda byla to chlouba naší zahrádky Kročkovi

před -Modřín
před -Modřín
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.249 (?), 7.8.2012 18:03

Posíláme jak dopadl Kročkovi nechat nebo odstranit pomůže někdo s vysvětlenim poradí...

a takto po??
a takto po??
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 55.57 (?), 7.8.2012 21:21

Možná se to stalo zaškrcením kmene uvazkem? Na první fotce to ještě není tak patrné, na druhé fotce zhruba v polovině kmene je znát, že tam býval nepovolený úvazek. Možná jste ho odstranili příliš pozdě a nahradili uvazky páskou těsně pod korunkou?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika