Užvýkané konečky trávy



MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?)
9.6.2017 12:36

Dobrý den,

osobně bych si jí nekoupil, rozdíl mezi Edwinem 45 a tímto je 15 tis, pokud můžete a chcete dát do sekačky 30 tis tak si myslím, že můžete i těch 45 tis. Před rokem stál Edwin 38 tis :-). Za těch 15 tis navíc dostanete lepší a tišší motor, větší záběr o 10 cm, což je pokud se nepletu u Vás (cca 600 m /2) docela důležité. Edwin mám plynulé nastavení výšky až na 45 mm, bude mít i větší koš, lepší pevnější provedení rámu - důležité pro přesnost seřízení vřetene. Záruka 2 roky Allett, 5 let Edwin. Allet Classic je levnější řada Alettu. Alett dělá řadu Clasic a pak Kesington. Kesington je původní anglické Acto.

Upřímně je to na Vás, není to věc na pár let, taková sekačka musí sloužit klidně 15-20 let proto bych nákup hodně zvážil. Další věcí je zda bude mít Allet v ČR za pár let dále servis, osobně si myslím, že zdejšímu trhu s vřetenovkami bude dominovat Edwin a pro pár prodaných sekaček ročně se možná již dovozce nevyplatí Allet dále dovážet. Jen můj osobní názor. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 146.32 (?), 24.5.2017 16:11
Dobry den. Pisi znova ohledne zbělaní zravniku. Je to mistama bily po poseceni? Vyska sece je 35mm. Je to v mistech kde je to dost husty. Travnik je hnojen jednou mesicne vozikem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 30.5.2017 11:53

Dobrý den,

příčina je opavdu jen v sekačce a způsobu sečení, jelikož máte trávník hustý tak logicky vytváří větší odpor noži, který stéblo nedokonale usekne a konečky pak zbělají, pokud jsou nože navíc tupé tak je to pak ještě markantnější. Pokud chcete docílit co nejlepšího "střihu" rotační sekačkou tak musí mít stále dokonale ostré nože, potřebný výkon, trávník sekat často ideálně 2x týdně a nesekat když je mokrý. Nebo si kupte motorovu vřetenovku, sekejte 2x týdně a za pár týdnů trávník nepoznáte :-).

Ještě poslední rada, hnojit vozíkem moc nedoporučuji, jelikož vozík často dělá na trávníku pruhy od nerovnoměrnosti aplikace, nejlepší je opravdu kvalitní ruční rozmetadlo. Osvědčené vyrábí firma Scotts, nyní jej mají i Bauhausu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.12 (?), 1.6.2017 17:55
Dobry den. Dekuji. Jeste k tevysce sece. Kdyz to vezmu na 3stupen (4,5cm) tak je travnik hezky zeleny. Ale kdyz to vezmu na 2stupen(3,5cm) tak travnik uz tak zeleny neni. Vylezaji zlute fleky. Vertikutaci jsem delal. Hnojim od konce brezna kazdy mesic. Jeste asi budu muset udelat vertikutaci jednou ze? Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 5.6.2017 11:01

Dobrý den,

to je poměrně logické, pokusím se to snad srozumitelně vysvětlit. Já když normálně seču na cca 2 cm a pak jednou poseču na třeba 1 cm, tak to také nebude celé krásně zelené, jelikož budou více vidět spodní hnědé části rostlin a také případná stařina co tam je. Čím vyšší výška seče tím je ve spodní části rostlina více žlutá/hnědá je to hlavně přístupem světla a také postupným tlením stařiny, větší vlhkostí a pod. V horní části bude trávník vždy více zelený. Proto je u hustčích porostů důležité dělat vertikutaci a kvalitně a často sekat. U opravdu hustých trávníků, které jsou navíc hodně z kostřav je pak vertikutace záležitost co se dělá i 1x měsíčně jinak by ten trávník nefungoval.

Výšku seče také není dobré pořád měnit, když budete sekat dlouhodobě na 3,5 cm a kvalitně se o trávník starat tak nevidím problém aby při této dle mne ne nějak vyloženě nízké seči, byl hezky zelený i s rotační sekačkou. Pokud budete výšku stále střídat tak to nebude nikdy ono a vždy při změně na nižší tam uvidíte žluté fleky. Musíte to vycítit sám, jaké máte možnosti a jak trávník funguje a kde je hlavní příčina Vašich problémů.

Když nechám posekat trávník co se běžně seče na vyšší výšku (např. v parku) kde se navíc většinou žádná péče prakticky neprodáví na výšku okrasného trávníku, tak bude hrát vše možnými barvami jen ne zelenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.97 (?), 6.6.2017 20:11
Dobry den. Dekuji za rozsahlou odpoved. Uz je mi to jasne jak to funguje. Skratka sekat casto na stejnou vysku. Jeste vad poprosim o radu ohledne vretenove sekacky. Chtel bych bud rucni nebo elektrickou. Benzinovou jsě vyradil kvuli cene. Je to celkem draha zalezitost. Travnik mam o rozloze cca 450m2. Dekuji Karel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 7.6.2017 8:31

Dobrý den,

zcela upřímně, pokud jste vyřadil kvůli ceně motorovou, tak na tuto plochu žádnou jinou. Ruční funguje docela dobře, musí se s ní však sekat často a trávník musí být spíše z jemnolistých travních druhů či z lipnice luční. Pokud je tam převaha jílků s tužším stéblem tak tam může mít ruční velké problémy. Navíc plocha 450 m/2 je pro ruční, tedy pro její obsluhu již oříšek a bude to extrémně fyzicky náročné. Elektrickou nedoporučuji, jednak není na trhu nic slušného a spolehlivého co bych mohl doporučit a pak kabel je opruz a při představě, že to musím sekat 2x týdně opravdu nevím :-). Vřetenovkou vzlášť ruční je nutno sekat často, jinak díky odporu vyšší trávy to nebude fungovat a může to být horší než s dobrou rotační.

Pokud nechcete investovat do benzínové, předpokládám, že jste se díval na Swardman Edwin, tak u Vás doporučuji raději kvalitní rotační a mít ostré nože. I s rotační sekačkou, když je správný výkon, neseče se vlhká tráva a nože jsou stále ostré, tak lze dosáhnout dobrého výsledku sečení. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.2 (?), 8.6.2017 17:20
Zdravim. Tak nejak ste me nalomil pro investice do te motorove😃. Jakou mate vy a nebo jakou by jste mi doporucil? Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 9.6.2017 8:45

Dobrý den,

momentálně mám ruční Gardena Comfor, nicméně seču hodně jemnolistý trávník, často a nemám toho více jak 300m/2. Fyzicky je to pro mne již na hraně a to jsem nadšenec. Měl jsem také elektrické Acto, nicméně problém byl v kabelu a motoru který nestačil a měl jsem sním problémy.

V současné době pro domácí použití upřímně doporučím pouze český Swardman Edwin v šírce 45 cm nebo 55 když máte rovinatý trávník a větší plochu. V ceně do 50 tis nic lepšího nekoupíte. Edwin mám oproti jiným velkou výhodu, že dosekává do okrajů kolem 1 cm (ostatní klidně až 7 cm), je hodně tichá a opravdu kvalitně provedená vřetenovka, navíc je to český výrobek.

Nechci aby to znělo jako reklama, nemám s nimi nic společného, pouze sleduji vývoj této sekačky od samého počátku a vím, že výrobci skutečně jde pouze o kvalitu a preciznost střihu a spokojenost uživatele. Firmu založil člověk co o trávnících a sekačkách něco ví. Doporučuji jim zavolat dohodout si schůzku a předvedení doma na trávníku či navštívit jejich prodejnu v Praze. Jak jsem říkal, vřetenovka není pro každého a je potřeba znát vše i případné nevýhody co to obnáší.

Na trhu je také ještě Allet a Masport, nicméně při srovnání s Edwinem i laik pochopí, že Edwin je již někde jinde. Navíc cenově tam není prakticky žádný rozdíl. Moje další sekačka bude právě Edwin, spíše čekám na jejich aku verzi, pokud nebude včas tak vezmu benzínovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.27 (?), 9.6.2017 11:50

Dobry den. Ja koukal na tuhle - Vřetenová sekačka ALLETT Classic Petrol 14 L (Qualcast 14 SK). Vim ze Edwin je asi urcite Top. Myslite ze tahle by byla spatna? Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 9.6.2017 12:36

Dobrý den,

osobně bych si jí nekoupil, rozdíl mezi Edwinem 45 a tímto je 15 tis, pokud můžete a chcete dát do sekačky 30 tis tak si myslím, že můžete i těch 45 tis. Před rokem stál Edwin 38 tis :-). Za těch 15 tis navíc dostanete lepší a tišší motor, větší záběr o 10 cm, což je pokud se nepletu u Vás (cca 600 m /2) docela důležité. Edwin mám plynulé nastavení výšky až na 45 mm, bude mít i větší koš, lepší pevnější provedení rámu - důležité pro přesnost seřízení vřetene. Záruka 2 roky Allett, 5 let Edwin. Allet Classic je levnější řada Alettu. Alett dělá řadu Clasic a pak Kesington. Kesington je původní anglické Acto.

Upřímně je to na Vás, není to věc na pár let, taková sekačka musí sloužit klidně 15-20 let proto bych nákup hodně zvážil. Další věcí je zda bude mít Allet v ČR za pár let dále servis, osobně si myslím, že zdejšímu trhu s vřetenovkami bude dominovat Edwin a pro pár prodaných sekaček ročně se možná již dovozce nevyplatí Allet dále dovážet. Jen můj osobní názor. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika