Příspěvky uživatele - 21.143

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rostliny v novém trávníku, 16.6.2015
Dobrý den, jak bylo řečeno toto vše Vám vyrostlo z navozené zeminy. Je to normální pokud kupujete chemicky neošetřenou půdu, což je standart. Chemicky se ošetřují jen substráty. V každé půdě je spustu semínek plevele. Máte poměrně štěstí, že... celý příspěvek >
Aerifikace, 15.6.2015
Pěkná práce, ten airifikátor je vlastní výroba nebo jste jej někde kupoval? Vypadá dobře. Martin
Zase ta lipnice, 11.6.2015
Rozměry zde zcela neřešíme, nicméně asi každému se jedná o trávník kolem domu, tedy běžná velikost od cca 200 m/2 do 1000 m/2. Trávník 500 m/2 není nic hrozného, jak jsem psal vše je o vytrvalosti. Proti lipnici roční lze bojovat mechanicky, správnou... celý příspěvek >
Zase ta lipnice, 11.6.2015
hledejte, linky se zde vkládat nemohou. Nicméně v článku není vyloženě podrobný návod jak se lipnice roční zbavit (ten vlastně asi ani neexistuje), pouze informace o vhodnosti častější vertikutace a sečení a tím omezování jejího růstu a rozmnožování... celý příspěvek >
Zase ta lipnice, 11.6.2015
Díky za info, proto jsem to psal jen jako informaci, kterou jsem dostal a ne jako návod k vyzkoušení a také jsem před použitím více-méně varoval. Byla to asi chyba. Jelikož je Gallant volně neprodejný tak riziko poničení domácích trávníků zde snad... celý příspěvek >
Zase ta lipnice, 11.6.2015
Jen doplním k tématu lipnice roční - nebrat prosím jako doporučení, ale pouze jako informaci. Shodou okolností jsem dnes mluvil s člověkem ze šlechtitelské stanice a mimo jiné přišla řeč na lipnici roční, docela se ji prý osvědčilo použití Gallantu... celý příspěvek >
Zase ta lipnice, 10.6.2015
Lipnice se dá eliminovat i jiném druhovém složení, je to spíše o tom, že se nesmí nechat kvést. Musí se provádět častá vertikutace tím se naruší její mělký kořen + trochu sucha a dá se vytlačovat. Pokud však zasáhne trávník tak velkým poměr tak nic... celý příspěvek >
Zase ta lipnice, 10.6.2015
Dobrý den, nové foto mohu poslat, ale najdete zde myslím 2 mé fotky trávníku z jara, foceno po zimě. V současné době pouze řeším pár míst kde se více nakumulova lipnice luční, ale jinak mám již cca 80 % trávníku čisté kostřavy. Jedná se o... celý příspěvek >
Zase ta lipnice, 5.6.2015
Téma lipnice roční může být nekonečné a kdyb existovala nějaká univerzální rada tak by za ní řada golfových hřišt platila zlatem. Pokud jste dosel VV-2, což já bych vzhledem k původnímu složení Vašeho trávníku asi neosel, ale nevadí. Předpokládám, že... celý příspěvek >
Zase ta lipnice, 5.6.2015
Dobrý den, s přípravkem stomp 330 jako hobby uživatel pracuji na základě "tech. listu" - doporučení výrobce + podle různých doporučení od lidí co pracují v trávníkářství a mají s ním již nějakou zkušenost. 1) poměr míchání přesně z hlavy... celý příspěvek >
Zase ta lipnice, 4.6.2015
Fotky trávníku před a po vertikutaci hraběmi nemám :-), ale právě tento týden s mimi pracuji, jelikož jak jsem záměrně použil Targu celoplošně, tak mne zasáhla zbytek lipnic lučních, které byly součástní původně oseté směsi. Rozhodl jsem se udělat... celý příspěvek >
Flekaty travnik, 4.6.2015
Ode mne určitě ne :-), snažím se nebýt chmikem a nevidět za vším hned nějakou plíseň a poradit Vám x postřiků. Určit plíseň podle fotky chce opravdu hodně velké znalosti a zkušenosti. Mne plíseň podle fotky nechtěli určovat ani odborníci co o nich... celý příspěvek >
Flekaty travnik, 4.6.2015
Více méně hlavní příčinu již vidíte sám, v "betonu" tráva neporoste, navíc směs jako je Gazon potřebuje kvalitní podmínky. Není to zátěžovka typu hrištní směs, ale i ta v udusané půdě moc dobře neporoste. Každopádně bych asi ve Vašem případě místo... celý příspěvek >
Zase ta lipnice, 4.6.2015
Stomp můžete aplikovat klidně i nyní. Podle některých je však září idelání čas, toto zcela posoudit nedokáži, již jsem zde na to četl i jiný názor. Ano, Stomp by měl omezit klíčení semen, která do té doby dosud nevyklíčila. Pokud však necháte poté... celý příspěvek >
Flekaty travnik, 4.6.2015
Zalévat hodně a méně často, vente rycí vidle a udělejte klidně jen lokální airifikaci, i obyčejné vidle dokáží trávníku hodně pomoci. Pokud máte tvrdou nevzdušnou půdu a tak počátek problémů bude tam.  Sucho vadí jílkům v létě když nemají... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika