Příspěvky uživatele - 21.143

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Suche kolesa v trave, je to plesen?, 16.7.2015
Dobrý den, já lehkou vertikutaci dělám každých cca 6 týdnů, tedy i přes léto. Pokud je trávník v dobrém stavu tak mu to jen prospívá. Pokud je trávník hustý, má závlahu a hnojení, tak vertikutace 2x do roka nestačí. Vertikutaci provádím jedním... celý příspěvek >
Lipnice roční v trávníku, 15.7.2015
Borisi, je to nízko pokosené tak se to hůře pozná, zksute to nechat na jednom místě povyrůst a ukáže se. Pokud je to lipnice roční tak začne určitě brzo kvést. Pokud ne tak to budou mladé jílky, které se prosadili místo původních lipnic. Mladý jílek... celý příspěvek >
Suche kolesa v trave, je to plesen?, 15.7.2015
pokud zavlažujete navíc denně tak to může být a je asi způsobeno plísní. Ošetřením ortivou nic nepokazíte, doporučuji ošetření opakovat s odstupem tak týdne. Dobré je použít i přípravek s jinou účinou látkou. Mne se nejvíce osvědčila kombinace ortivy... celý příspěvek >
Co je to prosím za plevelnou trávu?, 14.7.2015
Dobrý den, jelikož je to hodně pokosené tak to nebude na 100 % ale dle mne to vypadá buď na pýr nebo to může být mladá ježatka. Bohužel je to obojí jednoděložný plevel a na ten selektivní herbicid nezabere žádný. Buď postříkat totálním herbicidem... celý příspěvek >
Lipnice roční v trávníku, 14.7.2015
Bez fotky se to težko určuje, bude to buď verze 1 nebo 2. Jinak kostřavu od lipnice roční poznáte spolehlivě a to i velice malou. Pro info, zhruba před měsícem jsem si myslel, že jsem se lipnice zbavil prakticky na 100 %, nikde po ní nebylo ani... celý příspěvek >
Travni smes na sluna mista, 3.7.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, přikládám aktuální foto trávníku, jedna fotka je z místa kde je směs Oseva VV-2, tedy kostřavy červené a ovčí s 20 % lipnice luční. U této směsi vzniká problém pokud se trávník zatěžuje pouze v určitých místech, tak poté lipnice... celý příspěvek >
Flekaty travnik, 1.7.2015
Nepříznivý může být určitě ten fakt,  že si tam (pokud nemáte opravdu čistý kompost bez semem plevelů) zanášíte nové a nové plevele. Také pokud tam kompostujete posečenou trávu tak si tam opětovně zanášíte lipnici roční se kterou bojujete.... celý příspěvek >
Trávník - spáleno herbicidem?, 30.6.2015
Dobrý den, samozřejmě je to možné obzvlášť pokud foukal vítr a sousedka si počínala neopatrně tak dopad herbicidu může být i o pár metrů jinde, i když máte tam ten rákos tak to muselo opravdu foukat a sousedka nešetřila dávkou. Pokud je to... celý příspěvek >
Flekaty travnik, 30.6.2015
Dobrý den, použití kompostu jako složky pro horní tzv. topdressing je možné a dělá se to, i když zcela hnojení to nemůže nahradit. Záleží co od toho očekáváte a jakou úlohu u Vás trávník plní. Bežně se na topdressing dělá směs s křemičitým pískem... celý příspěvek >
Flekaty travnik, 30.6.2015
Stano, nové založení na vhodné půdě je samozřejmě také řešení, ale stále nevíme o trávníku tazatele v podstatě nic, jen že se mu moc nelíbí. Třeba jej zakládal sám, nic moc o tom nevěděl a začal to řešit až když přicházelo rozčarování z toho, že to... celý příspěvek >
Flekaty travnik, 30.6.2015
Dobrý den, vypadá to podle fotky, že máte nový trávník u novostavby. Podobný problém má hodně lidí, již se to zde mockrát probíralo, tedy na kvalitní a zdravý trávník to chce vzdušnou písčitou půdu, správnou zálivku, hnojení od jara do podzimu,... celý příspěvek >
Postřik proti kornatce, 24.6.2015
Ano postřik je možné použít nyní a kdykoliv se Vám kornatka objeví. Doporučuji postřik opakovat s odstupem několika dní. Mne osobně se na kornatku osvědčila kombinace postřiku Rovral Aqua Flo a Ortiva. Kornatka se roznáší chůzí, sečením případně... celý příspěvek >
Zase ta lipnice, 19.6.2015
Dobrý den, nevím zda jste nepokládat tento dotaz v jiném vláku o lipnici na který jsem před chvílí odpovídal, tedy pokud jste si jistý tou lipnicí roční tak :  udělat vertikutaci, dosít a posypat slabou vrstvou substrátu nebo kompostu... celý příspěvek >
Lipnica rocna, 19.6.2015
Podle této fotky se nedá nic určit, pokud si myslíte, že takto velký flek vyvovalal pouze lipnice roční (je divné, že jen na jednom místě a v tak velké míře), lze ji však celkem snadno poznat. Tedy udělat vertikutaci, dosít a posypat slabou vrstvou... celý příspěvek >
Hnojení trávníku močovinou, 18.6.2015
Dobrý den, pokud máte na mysli močovinu v nějaké granulované formě z produkce firem vyrábějící hnojiva, tak dávkování by mělo být na obalu. Běžně je to cca 1,5 - 2,5 kg/100 m2. Nicméně močivina je jednosložkové silně dusíkaté hnojivo, tedy pozor... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika