Příspěvky uživatele - 21.143

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Travni smes na sluna mista, 11.8.2015
Ještě doporučuji zapískovat horní vrstvu, mne se na kostřavách pískování horní vrstvy osvědčilo, omezuji vlhkou část trávníku a trávníku to prospívá. Čisté kostřavy jsou oproti jílkům a lipnicím poměrně těžké na péči, snášejí sice lépe sucho, stačí... celý příspěvek >
Travni smes na sluna mista, 11.8.2015
Proti postupu při založení nemám v zásadě nic proti, samozřejmě vrchní vrstva substrátu Vám nyní hrozně prosychá a na založení v této době to asi nebylo nejrozumnější řešení. Kořeny zatím nejsou hluboko a vy proto  zaléváte tak jak... celý příspěvek >
Travni smes na sluna mista, 11.8.2015
Dobrý den, Vaše problémy nejsou ničím výjmečným, mladá kostřava je velice choulostivá tráva, navíc pro výsev jste nezvolil vhodný termín a na výšku 2,5 cm přešel docela brzo, i když těch 2,5 cm je pro tento typ směsi ideál ale po 5 týdnech v... celý příspěvek >
Travni smes na sluna mista, 5.8.2015
Dobrý den, nevím zda je dotaz mířen na pana Malého, který ze v tomto vláknu takto zakládal trávník ze směsi na slunná místa, tedy ze směsi z čistých kostřav nebo na mne, jelikož jsem mu radil :-). Použití stompu před výsevem mu bylo pokud se... celý příspěvek >
Založení nového trávníku, 5.8.2015
Dobrý den, obojí je defacto možné když se to udělá správně :-). Osobně se mne nejvíce osvědčil následující postup : oseji a poté spec. hraběmi s dlouhými a tenkými hroty lehounce zasekám či přehrábnu křížem a pak "pocukruji" slabounkou vrstrvou... celý příspěvek >
Nerezové bazény, 28.7.2015
Voda je pořád stejná, čirá. Jenom díky pozadí to vypadá jinak. Byl jsem nedávno v hotelu, kde byl velký nerez bazén a na mne to působilo naopak velice dobře a byla to příjemná změna.  Jinak s výrobou bazénu svépomocí to chce zkušenosti a také... celý příspěvek >
Moutfield, 23.7.2015
Nechci se zde zastávat řetězce Mountfield, ale jak bylo zde již napsáno tak je potřeba vždy srovnávat srovnatelné. Tím neříkám, že cena onoho řemene nebude asi v MF nadsazená. Nicméně co mne zde vadí jsou fráze jako zloději, okrádání atd. To, že... celý příspěvek >
Co je to prosím za plevelnou trávu?, 21.7.2015
Ježatka to nebude v tom jsem se spletl. Každopádně je to jednoděložné tedy cokoliv na jednoděložné "plevele" použijete tak to odnesou kromě kostřav ostatní druhy, když dáte menší dávku tak to můžou přežít s malou úhonou, ale je to alchymie a zkoušení... celý příspěvek >
Prosim pomozete s identifikaciou, 21.7.2015
Dobrý den, podle této fotky je to asi normální lipnice luční, tedy běžná součást většiny travních směsí. Široké a tmavé tužší listy, květ také odpovídá. Pokud je v místech kde se více chodí tak může převládat. Na té druhé fotce není nic vidět,... celý příspěvek >
Suche kolesa v trave, je to plesen?, 21.7.2015
nejdříve otázka : vyzkoušel jste již nějaký herbicid a případně co to bylo a jak to fungovalo? Díky
Suche kolesa v trave, je to plesen?, 20.7.2015
z chemického ošetření ať je to cokoliv mne velice univerzální právě přijde Rovral AquaFlo. Zkuste se ale zamyslet co to u Vás způsobuje a do budoucna se tomu vyvarovat.
Travni smes na sluna mista, 20.7.2015
Přesně tak pokud bych sekal s válcem tak bude vypadat jinak, upraveněji a při jstejné výšce seče i nižší, jelikož válec trávu pokládá, zkuste ji prohdábnout jak bude vypadat. Navíc u ruční vřetenovky při hustším porostu se projevuje efekt manžestru a... celý příspěvek >
Suche kolesa v trave, je to plesen?, 17.7.2015
při kornatce se nemusí růžové mycelium objevit vůbec, to se objeví defacto jen když je to místo opravdu podmáčené a vlhkosti je tam opravdu hodně a dlouhodobě. Já používám digitální průtokoměř a přesně vím kolik vody zalévám. Jak jsem psal mé... celý příspěvek >
Nákup zeminy v Jena, 16.7.2015
Dobrý den, vzledem k tomu, že naše původní zem je hodně jílovitá tak jsem nucen vše sázet buď do vlastního kompostu nebo jej dokoupit v kompostárně. Firma Jena je standartní kompostárna a vyrábí běžný kompost co by neměl být chemicky ošetřen jako... celý příspěvek >
Suche kolesa v trave, je to plesen?, 16.7.2015
Tyto fleky znám a v mém případě i v případě trávníků které jsem mohl řešit to nebylo nikdy suchem. Zaléval jsem také v minulosti v létě prakticky denně a tráva měla podobné problémy. Sousedi kolem mne zalévají proti mne daleko méně a přísušky mají... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika