Příspěvky uživatele - 21.143

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zase ta lipnice, 4.6.2015
Mirko, trávník máte pěkný, péče je znát :-). Vyší výška kosení podle mých zkušeností na lipnici moc velký vliv nemá, když jsem sekal na 3,5 cm tak jí to vůbec nevadilo a klíčila vesele dál. Targu dávkuji 10 ml / 5 L vody na cca 100 m/2. Při dávce... celý příspěvek >
Flekaty travnik, 4.6.2015
Přesnou příčinu těchto problémů nelze tatko zcela určit, v totmo případě si myslím, že lipnice Váš problém nebude (i když tam může být), nicméně v postižených místech ji nevidím. Gazon je směs tvořená vysokým % kostřav a trochou jílku. Kostřavy jsou... celý příspěvek >
Zase ta lipnice, 4.6.2015
Ještě jednou dobrý den, Mirko, je hezké jak jste zápálená a vidím, že máte docela nastudováno, ano pouze v USA mají na lipnici přípravek, který však dosud není v Evropě dostupný. Pokud budete používat Targu tak opatrně a pouze lokálně nebo si... celý příspěvek >
Zase ta lipnice, 4.6.2015
Dobrý den Mirko, jako jeden z bláznů, který má Atco a trávník řeší více než je běžné Vás musím zklamat, jenom drátky moc nepomohou. Důležité je nenechat lipnice kvést a tak se rychleji rozmonožovat. Mám trávník z cca 90 % kostřavový, nyní zkouším... celý příspěvek >
Flekaty travnik, 1.6.2015
Dobrý den, zálivkou a zbytečným přihnojováním to nespravíte, většinou je ten problém jinde než v suchu a na jeho přesné určení je potřeba toho znát hodně a ideálně být na místě osobně. Podle fotky z dálky určit kornatku nejde, ale může to být... celý příspěvek >
Obnova zničeného trávníku, 1.6.2015
Dobrý den, hlavní příčinou bude u Vás asi to, že jste osévala do nepřipravnené půdy, hlavně co se týče kyprosti a vzdušnosti. Nevím o jak velký kus jde, ale pokud to nechcete celé předělat, tak doporučuji tento postup. Provést airifikaci do... celý příspěvek >
Založení nového trávníku, 27.5.2015
já jsem udělal pouzu týden, poté osel a trávník normálně vyklíčil. Jak jsem psal radím to co mám vyzkoušené, a toto již fakt nemám zapotřebí. Tento postup zde zvolil i pan Malý co zakládal nedávno trávník a má jej velice pěkný a hustý. Použití... celý příspěvek >
Dosetí či počkat?, 27.5.2015
Co se směsi týče, tak máte osetou klasiku z převahou jílků, to bohužel koupí každý co chce "odolný" trávník a nějak to neřeší :-). Posléze zjistíte, že to není vzhledově ono a pak se to řeší :-). Ale nevadí, i jílkový trávník může být velice hustý a... celý příspěvek >
Aerifikace, 27.5.2015
souhlasím, důležité je nenechat lipnici kvést a tím vytvářet nová semena. Bohužel lipnice je mrcha, která se dokáže přizpůsobit i nízkému kosení. Zkouším nyní aplikaci Targy Super, zda dokáže v určité dávce na lipnici zabrat. Pokud by to zafungovalo... celý příspěvek >
Založení nového trávníku, 27.5.2015
Nechtěl jsem reagovat, ale upřímně na téma trávníky jsem od Vás dosud nečetl jiný než jízlivý a jinak negativní příspěvěk, namířený proti těm co se snaží poradit. Nikomu neporadíte a jen kritizujete ostatní. Napište zde tazatelce postup prosím sám,... celý příspěvek >
Založení nového trávníku, 27.5.2015
Nemusíte a vzlášť pokud si myslíte, že máte v míste spíše těžkou půdu tak by to byl nesmysl. Kompost (pokud je to pravý kompost) je lehká půda bohatá na humus. Maximálně co je možné přidat je rašelina, profi substráty jsou na rašelině založené,... celý příspěvek >
Založení nového trávníku, 27.5.2015
Dobrý den, zkuste si projít některé třeba i mé příspěvky již se to zde dosti rozebíralo. Nicméně, pokud to bude lehký kompost tak jej lze použít. Současně bych však přidal písek, ve Vašem případě je to málo metrů, tak bych se přimluvil za... celý příspěvek >
Dosetí či počkat?, 27.5.2015
Dobrý den Jardo, zasekáním osiva se má a mysli lehce hraběmi, ideální jsou na to takové co mají dlouhé husté a tenké trny. Pokud se toho bojíte tak to osejte na 2x tedy jednou v jednom směru pak lehce přehrábnete a pak křížem a opět lehounce... celý příspěvek >
Aerifikace, 26.5.2015
Díky, smysl chápu a od Stompu samozřejmě zázrak po jedné aplikaci nečekám. V mém případě jelikož mám trávník založený na hodně vzdušné a lehké půdě a vertikutaci + pročesávání provádím několikrát do roka mají semena pro klíčení docela vhodné... celý příspěvek >
Aerifikace, 26.5.2015
Díky za info, vycházel jsem z doporučení, které jsem získal z materiálu pocházející od ústavu VTS Zubří. Bylo by podle Vás ještě vhodné a smysluplné provést postřik stompem ještě v tuto dobu?
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika