Příspěvky uživatele - 220.242

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 25.2.2015
Provedl bych to, Petře, dle počasí. Sporgon i Horizon mají na houbové choroby stejný mechanismus účinku, to je inhibice biosyntézy ergosterolu, což omezuje funkci buněčné membrány houby. Ale Sporgon je lokálně systemický, to je pronikne do... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 25.2.2015
V součané době je stále ještě nejúčinnějším fungicidním ošetřením proti Monilii laxa TM kombinace úč. látek tebuconazole + prochloraz. Tedy Horizon (příp. další generika) + Sporgon. Jako vždy při použití triazolových přípravků je důležitá teplota.... celý příspěvek >
Jiná podnož než myrobalán, 24.2.2015
Nyní už po zahradnictvích tolik nejezdím. Ale před pár lety měli v zahradnictví v Novém Bydžově poměrně dost odrůd na zel. renglódě. Tenkrát jsem odtud přivezl známému na ZR Stanley a Lepotici.
Jiná podnož než myrobalán, 23.2.2015
Zelenou renglódu jako alternativní podnož k myrobalánu mohu jen doporučit.
Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 23.2.2015
Dnes jsem prohlédl lísky pořádně a musím se opravit. Na obou keřích (odrůda Halský) se na jižní straně jehnědy natahují. Za dlouhá léta mám odzkoušeno, že spolehlivým indikátorem pro začátek pohybu šupin vrcholových pupenů broskví je počátek rašení... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 22.2.2015
Není to registrované, tak by se to nemělo veřejně doporučovat. Mnozí ten přípravek znají, je to systemický triazol, registrovaný do peckovin, ale proti kadeřavosti broskvoní ne.
Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 22.2.2015
Také mě překvapuje, že v HK Kuky viděl prášit lísky. Je tam sice tepleji, vegetace tam má oproti nám náskok tak 5-7dní, ale přeci jenom. U mě se jehnědy lísek ještě ani nezačaly natahovat, angrešty jsou v naprostém klidu. Okrajově jsem zaznamenal v... celý příspěvek >
Krupobitie, 10.2.2015
Nevím, jak moc v Argentině, ale loni mě toho ke sklizni kroupy mnoho nenechaly. Dne 22.července, tedy v době, kdy v zdejším okolí řepce ke sklizni chybí tak 7-10dní a tedy o nějakém řepkovém pylu nemůže být ani řeč.
Preventivní postřik proti strupovitosti a rzi, 4.2.2015
Melodie patří mezi rezistentní odrůdy. Ale u řady takovýchto odrůd byla jejich rezistence prolomena. Nebývá to každý rok stejné a liší se to i dle různých oblastí. Může se stát, že letos se na vaší Melodii strupovitost vůbec neprojeví a nebo zase jen... celý příspěvek >
Golden Delicious, 3.2.2015
Málo plodů, malé plody - odhaduji to na nesprávný řez.  Ty housenky uvnitř květů jsou larvy květopase jabloňového - pomohl by postřik insekticidem. Propad plůdků i plodů po odkvětu způsobuje pilatka jablečná a potom různí obaleči, nejvíce... celý příspěvek >
Preventivní postřik proti strupovitosti a rzi, 3.2.2015
Přípravků registrovaných proti strupovitosti je letos už nejméně 30, přesně jsem to nepočítal. A pak jsou i ty další.. Škoda, že tazatelka neuvedla i odrůdu, u které zjistila strupovitost pouze na listech a na plodech nikoliv. To u odrůd s polní... celý příspěvek >
Rubinstep, 2.2.2015
Nejsem odborník na genetiku. Myslím však, že vysvětlení, které uvedl p. Vysloužil, je pro běžného pěstitele postačující. Údaje v pomologiích se často různí, i když to je od renomovaných odborníků. Za sebe bych uvedl třeba Diamant, či už zmíněný... celý příspěvek >
Bažantí odrůdy, 31.1.2015
Na to, že jsem Admirál sázel na jaře 2012(na M9) a už 3x sklízel, nemohu mít k jeho tvarování a rodivosti výhrady. Pravda je, že v roce sázení jsem po odkvětu ponechal pouze 2 plody a z toho jeden spadl asi měsíc před sklizní. Naproti tomu z Opalu... celý příspěvek >
Bažantí odrůdy, 30.1.2015
Admirála jsem ochutnával včera. Patří k těm odrůdám, jehož plody po potlučení kroupami vydržely až do těchto dní. Souhlasím, že to je perspektivní a výborná pozdně zimní odrůda. Oceňuji vzhled plodů, chuť, šťavnatost a časný nástup plodnosti.... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 25.1.2015
Juta Dvůr Králové vyrábí různé plastové chrániče proti okusu stromů. Některé ty neperforované na pár stromkách mám. Zajíc se sice na zahradu nedostane, ale co dokáží kočky!  Vždy si vyberou nějaký stromek na broušení drápků. Kůru pak dokáží... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika