Příspěvky uživatele - Jarmila Váchová

Mulč - tráva kolem stromů, 15.5.2008
Posekaná tráva se musí nechat ale částečně uschnou jinak by zahnívala, já sázím pod stromky lichořeřišnici a svůj účel to taky splní, zastíní kořeny a přitahuje mšice a nejdou tak na stromek a ještě to pěkně vypadá.Jarka
rododendron - hnědnoucí listy, 15.5.2008
Myslím, že by chtěl asi přesadit a pohnojit, jestliže je zasazený jen do květináče tak má daleko horší podmínky pro růst co se týče v zimě i přes léto.Kořeny se rychleji vysuší a jak je známo tyto rostliny mají raději vlhkou půdu.Jarka 
Trvalka do stínu, 7.5.2008
Begonie mají rády vlhčí půdu ale ne přemokřenou to by mohly uhnívat.
Tulipány z holandska, 7.5.2008
Dle mého názoru letos bylo dost velké vlhko a i když tulipány mají rády spíš vodu než sucho čeho je moc toho je příliš, také se mi objevily nějaké napadnuté plísní a tak jsem nelenila a hned jsem je vyrýpla a vyhodila.Byl jsem také v Holandsku na... celý příspěvek >
Trvalka do stínu, 6.5.2008
Do stínu můžete přidat také orlíčky aby tam také něco kvetlo a přes léto zasadit begonie, záleží na tom jestli je tam vlhčeji nebo sucho a větrno .Jarmila
Chemie na zahradě, 6.5.2008
Poslední dobou se nestačím divit jak se používání chemických prostředků na zahradách rozmáhá ale zároveň si kladu otázku jestlipak si všichni ti uživatelé uvědomují, že tím trpí i užiteční tvorové, protože jen málo přípravků je jen na určitý druh a... celý příspěvek >
Kdy s truhlíky ven?, 16.4.2008
Myslím si, že by jste mohla ještě chvíli počkat, protože když se zastaví v růstu tak to nějaký čas zase trvá než začnou růst a ty červené listy opadají a to nemusí mrznout stačí studený vítr, je také možnost je na den dávat ven na otužení a... celý příspěvek >
Třezalka rozložitá, 4.4.2008
Třezalku jsem si také koupila, protože má moc pěkné květenství ale nevěděla jsem, že za několik let se tak rozroste, že začne utlačovat rostliny které jsem měla zasázeny okolo a když jsem ji chtěla vykopat tak je to dost velký problém, protože... celý příspěvek >
zalévat cibuloviny?, 1.4.2008
Zálévat musíte každopádně, protože potřebujete aby u tulipánů i narcisů narostly také velké listy, nejenom květy a ty vám bez dostatku vláhy nenarostou a květy vám mohou dokonce i zaschnout, je také potřeba občas přihnojit.
Ladoňka - hyacinthoides, 3.2.2008
Nemá někdo zkušenosti s touto květinou,o jejích nárocích na pěstování a kde by se dala sehnat. Jarka
jaké stromky ke zdi, 26.1.2008
Na tuto stranu bych ovocné stromy vůbec nesázela, nedostatek slunce.
Co dodat, 26.1.2008
Já přes zimu vůbec nezalévám a rostliny mám přes zimu ve sklepě, vyndavám je až tak koncem ledna pak je přesadím do nové zeminy a dám na okno a až se začnou objevovat špičky poupat tak začnu pozvolna zalévat, rostliny dám na balkon po zmrzlých a... celý příspěvek >
Pieris japonica, 22.1.2008
Jedná se skutečně o semena, květenství vypadá úplně stejně, tak aby jste si neodstřihla květy, které tam už mohou být nasazeny. Jarka
Jak granulovaný kravský hnůj, 20.1.2008
Já dávám granulovaný hnůj do truhlíků a po rajčata při výsadbě, ale na větší plochy je to asi dost drahá záležitost. Myslím, že tento druh hnoje je na přímé hnojení rostlin. Jarka
Buddleja D. Royal Red, 18.1.2008
Naprosto se všemi souhlasím,je to velice nenáročný keř ale je potřeba ho každý rok důkladně na jaře seříznout, má radši závětří a hlavně hodně slunce. Jarka
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika