Kdy s truhlíky ven?



Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?)
16.4.2008 17:05

Myslím si, že by jste mohla ještě chvíli počkat, protože když se zastaví v růstu tak to nějaký čas zase trvá než začnou růst a ty červené listy opadají a to nemusí mrznout stačí studený vítr, je také možnost je na den dávat ven na otužení a na noc je zase uklízet ale jestliže máte truhlíků víc tak to chce pořádné svaly.Jarka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4   
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 16.4.2008 9:24, zobrazeno: 51140x

Dobrý den?

Už mám na chodbě za oknem krásné veliké převislé muškáty. I normální muškáty v květináčích mají dobrou velikost a nasazují na květy.

Už jste někdo dával kytky ven? Asi je ještě brzy, že? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.4 (?), 16.4.2008 11:15

Já mám převislé i stojací muškáty venku už asi 14 dní. Nemám je přímo v korytě na balkoně, ale na balkoně pod okny (u stěny domu - tady jsou zatím více chráněny i proti větru). Venku jim je už určitě líp než doma a teploty byly už i v noci přijatelné (+ 5 na Moravě). Zkuste si projít starší příspěvky - tuším "Počasí". Tam už radí taky s muškáty ven. Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 16.4.2008 12:10

 Děkuji.

Zítra ráno šupajděj na balkon ke zdi 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.34 (?), 16.4.2008 14:31

No já bych to radši neriskovala, pokud o ně nechcete přijít. Otužování je sice pěkná věc, ale nic se nemá přehánět... Navíc teď mají jít teploty v noci až na -2 stupně.  Tím, že je dáte teď ven, jim akorát tak zčervenají listy zimou a růst se zastaví.  Ale dělejte, jak myslíte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 16.4.2008 16:04

 Tak je teda nechám doma

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 16.4.2008 17:05

Myslím si, že by jste mohla ještě chvíli počkat, protože když se zastaví v růstu tak to nějaký čas zase trvá než začnou růst a ty červené listy opadají a to nemusí mrznout stačí studený vítr, je také možnost je na den dávat ven na otužení a na noc je zase uklízet ale jestliže máte truhlíků víc tak to chce pořádné svaly.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 16.4.2008 19:56

Ano souhlasím - chce to pořádné svaly.  Já každý den vyndavám truhlíky ven a postupně tak muškátky otužuji. Přes víkend už byly venku i na noc, ale včera jsem je schovala, protože se dost ochladilo. Pokud je sluníčko, tak je jim přes den venku mnohem lépe. Stále věřím, že už mrznout nebude. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 22.4.2008 8:09

 Tak jsem si ráno přivstala a všechno to vynosila ven. Že by mi listy spálilo sluníčko se teda bát nemusím...

Narovnala jsem to na balkon ke zdi. Teď se budou tak 14 dní otužovat a pak šupajděj na chatu.  Žádný rozmazlování - se mnou se taky život nemaže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.226 (?), 2.5.2008 13:32

Já mám muškáty taky venku asi 10 dní. Jsou rovněž u zdi, chráněné před větrem. Jeden květináč byl na volném prostranství na severní straně a muškát se začal nějak šklebit. Schovala jsem ho mezi vchod do domu a dala na západní stranu. Uvidím...Zdravím všechny a ať se kytičkám daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.5.2008 15:01

Já už jsem také nechala truhlíky venku na stálo.  Už mne nebavilo to každý večer uklízet, ale teplotu hlídám i nadále.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika