Příspěvky uživatele - Bohuna

Mráz - malé plůdky meruněk, 17.4.2014
Ráno po páté hodině bylo v Hradci Králové v pátém patře 0,3°C a dole na trávě nepěkný šedivec. Na chatě po osmé hodině 1°C, ale tulipány ohnuté k zemi jak fajfky a kde nesvítilo sluníčko tak také šedivec. Včera jsem pod meruňku, broskev a švestku... celý příspěvek >
Bílá plíseň na dřevě, 21.2.2014
Vloni jsem měla na jabloních (Melrose a James Grive) vlnatku krvavou. Zlikvidovala jsem ji postřikem (Mospilan s přídavkem Jaru), mám ale obavu aby se letos neobjevila znovu. Byla velmi mírná zima. Poraďte mi prosím, zda by pomohl nějaký převentivní... celý příspěvek >
Jak zabíjíte slimáky?, 4.7.2013
Nakládám do slaného nálevu i krmím granulemi. Sbírám většinou večer s čelovkou do seříznuté PE lahve kde mám ještě vystřihnuté V aby se z drátu nebo nůžek lépe sundávali. Lahve pak postavim do popelnice. Tento týden se začali objevovat mrňousové, tak... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 12.6.2013
Pane Kuky už jste stříkal proti obaleči? Jestli jste ještě nestříkal, tak dejte potom avízo. Děkuji.
Rajčata ven?, 9.5.2013
Pane Kuky, vy mě strašíte! Nesledoval jste tu předpověď v HK? Jestli se to alespoň drobek shodovalo? Já je dám stejně ven, ale nedám k nim tyčky aby se to mohlo přikrýt.                     ... celý příspěvek >
Třapatka - rudbekie - echinacea, 9.5.2013
Třapatky jsou letničky i trvalky. Jestli to máte trvalky tak by i letos měly kvést. Když necháte odkvetlá květenství přes zimu, tak se vám i vysemení. Já je měla vedle plotu a vůbec jsem se o ně nestarala. Pouze v pozdním létě se občas objevilo... celý příspěvek >
Rajčata ven?, 9.5.2013
Přiznejte se kdo je už máte v zemi? Mě už hrozně svrbí ruce a myslím, že je tento víkend vysadím do záhonů. Předpověď vypadá celkem dobře, tak to asi risknu.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 26.4.2013
Pane Kuky, děkuji moc za vyčerpávající odpověď. Já měla spíš strach, aby ten postřik nebyl moc toxický a zda se různé přípravky mohou takto kombinovat. Tak jsem je včera večer postříkala Baycorem s Karate.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 25.4.2013
Pane Kuky, prosím vás,  vy všechny přípravky smícháte v jeden postřik, nebo stříkate každý zvlášť? Já po loňské silné strupovitosti a pak i kroupách bych chtěla jablíčka také ošetřit. Nevím zda to mohu smíchat a čím se mám řídit,  jestli je... celý příspěvek >
Borovicové jehličí jako hnojivo, 5.4.2013
Jehličí z borovice dávám pod rododendrony, tůje, cypříšky, k hortenziím, borůvkám, magnolii a bobkovišni. Okolo okrasných keřů kde mám mulčovací kůrů je také přidávám. S posekanou trávou ktérou mulčuji záhony a ovocné stromy se dostane jen drobek do... celý příspěvek >
Treba planty rajcin uz presadzat, nevadi drobna muska?, 5.4.2013
Já bych je také nepřesazovala. V těch průhledných kelímcích je vidět, že nejsou ještě ani zakořeněné. Já mám rajčata také asi tak malé jako vy v těch neprůhledných kelímcích a pikýrovat je budu až budou mít asi dva pravé lístky. Myslím že to budu... celý příspěvek >
Květiny do vázy, 21.2.2013
Poraďte mi nějaké letničky, které vydrží ve váze. Mohou to být i trvalky. Cinie, třepatky a afrikány pěstuji. Děkuji za typy. Bohuna
Papriky - klíčivost semen, 19.2.2013
Paní Michaelo ještě chvíli vydržte. Já jsem je sela 9..2. a včera večer se mi začaly pomalu klubat.  Včera jich bylo asi 5. Mám je normálně zaseté v substrátu v malých sadbovačích v plastovém skleníčku co prodávají. Hlavně aby vám nezaschla... celý příspěvek >
Jaký druh česneku?, 17.9.2012
Tak pro informaci vám sdělím jak to je se sadbou u p.Kozáka. Koupila jsem Vekan a Havran. Taťka chtěl Blanin II, ale ten neměl.Byla jsem tam před osmou a měl již otevřeno. Každou sobotu v zaří má od 8-17 hodin. Sadbu měl: Vekan, Benátčan, Japo II,... celý příspěvek >
Modrobílý záhon, 14.9.2012
Přidám: pivoňka, flox, listopadka, narcis, tulipán, zvonek, čechrava, lilie.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika