Příspěvky uživatele - 31.176

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Šárka - Haganta, Gábrovská, Čač. rodná, 1.7.2016
Nejde tu o ničí postoj, ale len o to že pokiaľ máte nejaký klon Bystrickej slivky, ktorý je tolerantný voči šarke(neprejavuje sa na plodoch, neznižuje úrodnosť) tak máte vyhraté.Stanley takmer všetci pestujú práve kvôli tolerancii, a nie kvôli... celý příspěvek >
Šárka - Haganta, Gábrovská, Čač. rodná, 1.7.2016
Aby som napísal aj niečo k téme. Na Hagante sa šarka prejavila na listoch hneď na 2 rok po výsadbe.Na plodoch zatiaľ po 4 úrodách vôbec, ani v náznakoch.Som s ňou (doteraz) po všetkých stránkach veľmi spokojný.   Stano
Šárka - Haganta, Gábrovská, Čač. rodná, 1.7.2016
Neviem kde v mojom príspevku vidíte presne tretinu.Písal som -niekedy aj viac ako 1/3,a približne raz za 4 roky.To znamená že niekedy bohato zarodí až po 3,a niekedy iba po 5 rokochTú pravidelne, bohato rodiacu Bystrickú, ktorá nemá žiadne príznaky... celý příspěvek >
Placatá broskev - praskají plody, 30.6.2016
Takisto mi tento rok po výdatnejšom daždi popraskalo 100% plodov na 2 ročnej, maďarskej odrode Remény.Pokiaľ sa to zopakuje pri väčšom strome, tak pôjde bez milosti von.   Stano
Šárka - Haganta, Gábrovská, Čač. rodná, 30.6.2016
Doplnok: myslené 1/3 úrody, nie plodu
Šárka - Haganta, Gábrovská, Čač. rodná, 30.6.2016
Bystrická, a tak isto aj Bystrická muškátová, pokiaľ je nakazená šarkou rodí síce bohato, ale tak približne raz za 4 roky.Plody sú vidiťelne postihnuté šarkou niekedy aj viac ako z 1/3.Takže to asi naozaj tá Bystrická nebude.   Stano
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 29.2.2016
V mojich podmienkach sa Toptaste pravidelne dobre oddeľuje od kôstky asi týždeň od začiatku zrelosti.Potom so stúpajúcim cukrom tá oddeliťeľnosť klesá, až napokon priľne takmer úplne.Neriskujete nič, pretože to je nielen podľa môjho názoru najlepšia... celý příspěvek >
Raná meruňka na Jižní Moravu, 11.2.2016
vysoko odolná na mráz- tak to snáď nie.Stačilo by,,o niečo odolnejšia´´.   Stano
Slivovice vs. calvados, 28.1.2016
Zrovnateľnej kvality určite.V chuti je podľa mňa o niečo bohatší práve pre jemnú príchuť jadierok, a aj nejakých aróm ktoré sa vyluhujú z drte, a v mušte chýbajú.Rozdiel ale naozaj nie je veľký, a rmut z muštu nepokazí snáď ani začiatočník.  ... celý příspěvek >
Orion, 31.12.2015
Je tu ale podstatný rozdiel.Anýzovú príchuť má každé do zlatožlta vyzreté jablko G.Delicious, aj to najmenšie.Pri Orione tú príchuť (dosť zriedenú),pozorujem iba pri časti úrody.Popritom prebierka bola urobená včas, podpník je M9,a jablká sú rovnako... celý příspěvek >
Trnkovica (trnka obecna), 11.12.2015
Pani si nevšimla že je sud opatrený víkom s kvasným uzáverom.A pán 14.170 že predvaral trnky iba na zákvas, a nie všetky.   Stano
Trnkovica (trnka obecna), 11.12.2015
Možno by bolo dobre doplniť, že je optimálne jablčné kvasy riediť jablčným muštom.Výsledok stojí za to.   Stano
Trnkovica (trnka obecna), 11.12.2015
Podľa môjho názoru ste z kníh pochopil, a aj urobil všetko správne.Jediné negatívum pridania vody, aby boli skvasené všetky dostupné cukry je že vo väčšom objeme alkoholu ktorý dosiahnete, bude aj viac zriedená aróma a chuť.Ale čo je niekomu málo,... celý příspěvek >
Nejchutnější odrůdy meruněk, 18.11.2015
u nás pri Trnave je to vynikajúce jesenné jablko... To snáď nie.Skoré zimné možno.Aj keď niektorým ľudom chutia viac jablká ktorým sa ešte chuť nerozvinula.Žiadny fajnšmeker ale nebude chrúmať goldena v septembri. Nové rezistanty treba obrať... celý příspěvek >
Toptaste, 18.11.2015
Ten, kdo má na zahradě přebytek Gabrovských a Hanit, Toptaste asi nikdy tak oceňovat nebude... Nie je to tak celkom pravda.Hanita je podľa mojich skúseností oproti Toptaste menej náročná na teplo a pôdne podmienky(mám možnosť každoročne porovnávať).V... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika