Příspěvky uživatele - 145.137

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sloupovitá odrůda třešní - popř hrušní, švestek, jabloní a drobného ovoce, 3.9.2014
Sloupové sice neexistují, ale Letos na jaře jsem v jednom Pražském zahradnictví viděl dvě odrúdy třešní jako velmi malé zákrstky. Podnož byla málorostoucí a korunku(rozvětvení) měla cca 5 cm od země.Velikostně vypadala jak malý "Rododendron".... celý příspěvek >
Jak rozmnožit keřový rybíz, 18.8.2014
Potřebuju poradit jak a kdy můžu množit keřový rybíz. problém je v tom, že známej má starou odrůdu velmi sladkého bíleho rybízu, který bych chtěl, ale nevím v jakém stavu rybíz je. Jaké jsou možnosti kromě třeba odkopku? popřípadně i jak... celý příspěvek >
Přemnožení špačci na třešni, 15.7.2014
Možná by pomohlo jak tady někdo zmiňoval elektronický plašič špačků. Pro někoho by mohla bt cena 1100 Kč dost ale když si spočítáte kdy kilo (v Praze) stojí od 75kč do 100kč tak pokud vám to zachrání 10 kilo sklizně investice se... celý příspěvek >
Nařezávání kmínku rybízu a angreštu, 11.6.2014
Děda mi tvrdí, že mu někdo před 30 ti lety poradil naříznout podélně podnož od země až po roub u černého rybízu. Po této úpravě se tloušťka kmenu zvětšila v rámci následujících let údajně z velikosti tloušťky malíčku na tloušťku ruky a rybíz mohl být... celý příspěvek >
Mšice na rybízu, 11.6.2014
Velmi se mi osvědčilo na stromech namazat kmeny stromků lepem na stromy. přes tento lep nemůže do koruny projít mravenec který "ochraňuje a pěstuje" mšice. na takto ošetřeném malém stromu, který byl plný mšic bylo za 14 dní najednou asi 20 sluníček... celý příspěvek >
Neplodící třešeň, 11.6.2014
Děkuji všem za reakci. Tím případem bych to shrnul na vliv počasí, mládí stromu a větší střih než bylo potřeba. Na jaře jsem lehce přihnojil celerytem a koňským gran. hnojem. Takže vzhledem k velikosti novým výhonům doporučujete na příští... celý příspěvek >
Neplodící třešeň, 9.6.2014 Obsahuje fotku
Mám možná obdobný problém. Třešeň je zasazená v roce 2011 odrůda: kordie nebo regina(bohužel jsem si nepoznamenal která třešeň je která) 2,5 m vysok stromek. Už druhý rok za sebou má třešeň plody, plody ale opadávají. Letos má tak 30-40 plodů,... celý příspěvek >
Řez staré slivoně, 24.4.2014 Obsahuje fotku
Potřeboval bych poradit jak správně seříznout silné větve tak aby nedocházelo k napadení kůry jak je to vidět na přiložených fotkách. Strom je tak 40 let starý. Zmlazovací řez snesl obstojně ale bohužel některé větve jsou poškozeny a nebo jsem... celý příspěvek >
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 2.4.2014
Pane Vysloužil děkuji za konkrétní radu :) Mirek pro mě BIO znamená přírodní to jest vše co si vypěstuji na zahrádce bez použití chemie. Tak jak to dělali naši pradědové.
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 2.4.2014
Tak tím případem jsem měl na mysli "přírodní" tím myslím jet k zemědělci, nabrat si koňský hnůj a nechat ho 1,2 roky zetlít a až pak ho přidávat ke stromům. Popřípadě čeho se mám vyvarovat abych to i tímto hnojením nepřehnal. Zároveň mě zajímá jak... celý příspěvek >
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 1.4.2014
Podobné téma na hnojení jsem tu viděl ale rozebíralo se jaké nejlepší chemické hnojivo použít. Mě by, ale zajímalo jaké nejlepší přírodní hnojivo. Koňský, kravský,králičí hnůj nebo slepičinec(samozřejmě řádně uleželých). je nejlepší pro: meruňky,... celý příspěvek >
Opadání plodů meruňky, 14.3.2014
Bohužel s roubovaním vám neporadím.  Ale za mě rozhodně pořádně ostřihat. Ostřihal jsem zmlazovacím řezem přestárlou 30 letou zanedbanou merunku která měla ztěží 2 malé plody. Po Dvou letech měla nádhernou úrodu :) Pak mám ještě jednu... celý příspěvek >
Sloupovitá švestka Imperial - řez, 5.3.2014
Děkuji za informace
Sloupovitá švestka Imperial - řez, 4.3.2014
To tedy znamená, že tato švestka bude růst jako normální švestka?
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika