Neplodící třešeň



termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 145.137 (?)
9.6.2014 17:02

Mám možná obdobný problém. Třešeň je zasazená v roce 2011 odrůda: kordie nebo regina(bohužel jsem si nepoznamenal která třešeň je která) 2,5 m vysok stromek.

Už druhý rok za sebou má třešeň plody, plody ale opadávají. Letos má tak 30-40 plodů, ale úplně uvnitř koruny. A stejně jako minul rok začínají hodně opadávat, už je tak 50% pryč. Druhá třešeň má plody letos prvně a zatím vypadají vpořádku. 

Nějaký nápady? 

na stromě je pár mšic, ale na plodech ne.

letos jsem loňské výhony zkrátil na jaře asi jen o jednu šestinu


1
1
2
2
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 231.33 (?), 5.6.2014 16:17, zobrazeno: 21329x
Před 10 lety jsme zasadili třešeň, nekvete, neplodí. Kde je možná chyba? Máme ji skácet a zasadit novou?
Neplodicí třešeň
Neplodicí třešeň
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 5.6.2014 17:43

Máte úhledný stromek menšího hábitu, bylo by ho škoda, rozhodně ještě počkejte.Proč nekvete nevím.Mšice za to nemohou,a jiné vady nevidím.Zřejmě po tolika létech nebude známo na jaké je podnoži, a jaká je to odrůda, napište.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.43 (?), 6.6.2014 15:23
Děkuji za odpověď. Jedná se o třešeň Burlat, podnož PTU. Poslední řez byl proveden loni na podzim. Lydie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 5.6.2014 18:52
A takhle Vám narostla sama, nebo ji stříháte? Kdy a jak? Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.43 (?), 6.6.2014 15:30
Stříháme ji nepravidelně, poslední řez loni na podzim. Děkuji za odpověď. Lydie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.139 (?), 7.6.2014 21:28

Vasa ceresna je pekne zapestovana, podla mojho nazoru rastie velmi bujne takze nerezat a to hlavne nie skracovat vyhonky, ked uz nieco chcete odstranit tak na konarovy kruzok, nehnojit a ked uz tak iba nejakym hnojivom podporujucim viac kvitnutie ako rast.Mam Burlat na vtacnici aj na Colte a na vtacnici rastie velmi bujne a zacina rodit neskorsie a zo zaciatku slabsie.Na podpniku Colt rodi silno ale plody su vyrazne mensie ako na vtacnici.Takze ja Vam odporucam vela trpezlivosti.Este je mozne ze Vam rastie iba podpnik a odrodu Burlat Vam zabudli pribalit, ale to poznate az ked Vam strom zarodi.Takze este raz, vela trpezlivosti, pockajte az budete mat plody potom budete mat dost casu sa rozhodnut ako dalej.S pozdreavom

Afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.139 (?), 7.6.2014 21:39

Este ma teraz napadlo ze Burlat tvori v mieste stepenia charakteristicky zaval, nastepena cast je vyrazne hrubsia ako podpnik a to myslim ze je vidiet tam kde sa zacinaju rozvetvovat konare. Takze to nakoniec bude Burlat a plodnost je oddialena bujnym rastom v kombinacii s nevhodnym rezom a snad aj hnojenim. Tolko este moj dodatocny nazor.

Afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 128.74 (?), 8.6.2014 10:34

Stejně jako Afer si myslím, že příčinou neplodnosti je především nevhodné stříhání (proto jsem se ptal): stříháním udržujete Vaši třešeň v bujném růstu a nestačí zakládat květonosný obrost.

Zkuste si na dva roky zakázat jakkoli stříhat tenhle stromek a uvidíte, co přijde.

Josef.

A navíc: Vy stříháte třešeň na podzim???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 145.137 (?), 9.6.2014 17:02

Mám možná obdobný problém. Třešeň je zasazená v roce 2011 odrůda: kordie nebo regina(bohužel jsem si nepoznamenal která třešeň je která) 2,5 m vysok stromek.

Už druhý rok za sebou má třešeň plody, plody ale opadávají. Letos má tak 30-40 plodů, ale úplně uvnitř koruny. A stejně jako minul rok začínají hodně opadávat, už je tak 50% pryč. Druhá třešeň má plody letos prvně a zatím vypadají vpořádku. 

Nějaký nápady? 

na stromě je pár mšic, ale na plodech ne.

letos jsem loňské výhony zkrátil na jaře asi jen o jednu šestinu


1
1
2
2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 9.6.2014 22:08

a proč krátíte výhony?

Po založení korunky se provádí pouze prosvětlovací řez. Při něm je výhon ponechán celý, nebo odstraněn celý. ...

Co máte za opylovače?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika