Rostliny pod jehličnany



host - 183.217 (?) 
8.4.2010 21:53, zobrazeno: 7300x

Chtěla bych podél plotu vsadit jehličnan. Slyšela jsem, že musí být zasazeny alespoň 1,5m od plotu. Nechci ale mít mezi plotem a jehličnany prázdnou plochu. Chtěla bych tam nějakou popínavou rostlinu, ale nevím jakou. Přemýšlím o břečťanu, ale bojím se, aby moc neobtěžoval u sousedů a aby mi nezahubil všechno, co plánuju vysadit před jehličnany. Můžete mi prosím poradit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 9.4.2010 13:04

Asi myslíte nikoli popínavou, ale plazivou či poléhavou, pokryvnou rostlinu.

Můžu doporučit třeba trvalky bergénie nebo různé druhy kakostů.

Z plazivých keříků hlavně brsleny (Euonymus fortunei) s různými barvami olistění anebo plazivé skalníky (Cotoneaster dammeri apod.)

Vhodná vzdálenost výsadby záleží na tom, co chcete sázet - jaký to bude mít vzrůst (šířka, výška) a jak to necháte moc vyrůst, aby to neobtěžovalo sousedy.. Nikde není vymezeno, že to musí být min. 1,5 m.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.217 (?), 9.4.2010 21:49

Ano, správně, myslím plazivou či poléhavou, pokryvnou rostlinu. V zahrádkářkém názvosloví se zatím moc neorientuji.

Chci zasadit lesní smrky a borovice a nechat je dorůst tak do 2 metrů (pak je postupně na Vánoce ořežu a postupně je nahradím nějakými jehličnan ze zahradnictví, asi jedlemi (až budou finance)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika