Přísavník trojcípý - kolik je ho odrůd?



ZelenoockaB - (3) - 87.194 (?) 
17.6.2009 15:54, zobrazeno: 8790x

Dobrý den,

nikde jsem na internetu nedohledala, kolik že je odrůd přísavníku trojcípého... Parthenocissus tricuspidata.

Jen si všímám rozmanitosti této popínavé rostliny co se týče listů. Některé rostliny jsou s nádherně velkými tmavě zelenými listy a některé rostliny mají listy malé velikosti barvy světle zelené a zakončené jako by do růžova. Samozřejmě je mi jasné, že obojí druhy se na podzim zbarvují do barev od žluté, oranžové, přes růžovou až po krvavě červenou do vínova, záleží podle přísunu slunečních paprsků.

Může mi v tom někdo poradit?  Mám vysazený jak s velkými listy, tak s těmi malými, ale mi osobně se velmi líbí přísavník s těmi obrovskými temně zelenými listy. Tak že bych to pokud možno chtěla ještě zavčasu změnit a případně dokoupit a přesadit.

Děkuji předem za odpověď a objasnění a přeji hezký den.

Blanka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 17.6.2009 19:09

Stránka se spoustou kultivarů přísavníku je zde.

Mám dojem, že se u nás stejně dostane pouze kultivar Parthenocissus tricuspidata "Veitchi", rozdíl ve velikosti listů a jejich barvě je dán stářím rostliny a osluněním stanoviště. Čím starší rostlina, tím větší a tmavší listy. Narůžovělé listy jsou na letošních výhonech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.109 (?), 20.6.2009 22:53
Potvrzuji. U nás se skoro nic jiného než kultivar "Veitchii" nevyskytuje a velikost listů je dána stářím rostliny (a samozřejmě také hnojením, zálivkou a dalšími pěstebními podmínkami).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika