Přísavník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 181.30 (?) 
31.7.2008 20:40

Dobrý den, až dosud jsem měl s přísavníky jen ty nejlepší zkušenosti. Mám na zahradě jak přísavníky pětilisté, tak i trojcípé. Výborně se jim daří, jsou nenáročné, nenáchylné k chorobám a škůdcům. Vše se začalo měnit v průběhu letošního jara a léta. U dvou pětilistých přísavníků se začal projevovat problém, jaký jsem ještě nikdy neviděl. Na listech se nejprve (ze spodní strany) objevily malé, jasně ohraničené hnědé tečky, potom se začaly listy stáčet "do ruliček" (jakoby vrchní stranou listů dovnitř), ztratily lesk a začaly povadat. V současnosti se začínají krabatit špičky listů (vypadá to podobně, jako když je mšice na rybízu, vznikají takové zkrabatěné "puchýřky", ale žádného škůdce nemohu najít). Zajímavé je i to, že hned vedle roste další přísavník pětilistý a tomu se zjevně daří výborně, stejně tak i přísavníkům trojcípým. Už jste někdo viděli něco podobného? Uměl by někdo poradit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
host - 111.23 (?), 1.3.2009 22:23

Dobrý den, mám stejnou zkušenost. Dva přísavníky vedle sebe, jeden OK, druhému se kroutí listy dovnitř. Někde jsem četl, že by mělo pomoct přihnojit. Zkusil jsem, ale v minulé sezoně žádná změna, tak nevím uvídím letos. Vypátrali jste něco nového, co pomáhá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nora.nova - (2) - 21.122 (?), 17.6.2009 18:16

Dobrý den,

na chalupě máme 10 sazenic přísavníku, doposud perfektně rostly, až letos, je to asi měsíc, co se u jedné sazenice začaly kroutit do rubu listy, na rubové straně je sem tam vidět bílou, jakoby průsvitnou tečku, ale mšice to není. Nevíte někdo, co to může být, nebo co s tím? Máme strach, aby se to nerozšířilo i na okolní rostliny.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 222.166 (?), 25.9.2008 6:17

Dobrý den, mám prosbu, chtěli bychom zasadit přísavník před plot.Máme tam obyčejné, poplastované pletivo.Chytí se na něm?? A je nějaký rozdíl, jaký koupímě?? Potřebujeme udělat stěnu asi 20m z něčeho co rychle roste.Půda tam není nic moc, sluníčko ano.Byl nám doporučen kvůli psovi, protože tůje na zahradě už skoro zlikvidoval značkováním.

A můžeme ho zasadit ještě letos??? Děkuji za odpověď Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 25.9.2008 8:00

1. určitě se přísavník bez problému uchytí na drátěné pletivo.

2. sázet můžete ještě letos, ted je vhodná doba

3. přísavník je velice rychle se rozrůstající rostlina, nutnost každoročního střihu na plotě vas nemine. Zvažte ho ještě jednou. Svoji vahou mohou několikalté stěny pletivo i poškodit. JITa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 25.9.2008 8:34

Jani, já bych přísavník použila bez obav.  A toho stříhání se nebojte, přísavník i bez stříhání vypadá pěkně.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.244 (?), 28.10.2008 1:37

S přísavníkem je problém v tom, že na zimu opadá. Já jsem z tohoto důvodu zvolila kombinaci s břečťanem, mám různé kultivary a  vypadá to velmi zajímavě.Jestli někdo máte různé břečťany, ráda vyměním.Sice rostou zatím pomalu, ale časem  se jistě rozrostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 28.10.2008 13:50

Mám stejnou pozitivní zkušenost. Jen nesouhlasím s pomalým růstem břečťanu. Dříve jsem kupoval vzrostlé kontejnerované sazenice (150-200 cm), později si vyrábím sazenice hřížením, vždy z "otýpky" vzrostlých šlahounů. Jak vzrostlé kontejnerované, tak dlouhé a mohutné hřížené sazenice dokáží pokrýt plot do výšky 2 metrů během necelých dvou seźon (Je li přítomná zálivka a hnojení)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivbara - (19) - 34.244 (?), 28.10.2008 23:38

Přísavník i břečťany mám prvník rokem a rotzdíl mezi růstem je zatím markantní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 239.96 (?), 28.10.2008 23:46

Jak rozřezat 5 m dlouhý šlahoun přísavníku pětiprstého na co nejvíce řízků a jak a kdy je zasadit, aby se ujaly?

Jen okrajově - dá se trojcípý roubovat na podnože pětiprstého?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika