Neopadavá lonicera



Stránky: 1,  2   
hanak4 - (12) - 43.97 (?) 
17.9.2009 7:18, zobrazeno: 17072x

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu, chci popnout pletivový plot neopadavou kvetoucí popínavkou, líbila by se mi lonicera, ale nevím, která je stálezelená, vzhledem k tomu, že plot je ze 3 stran, jsou tam všechny možné sluneční expozice, bude růst a ev. kvést i na severní straně, kde je slunce jen dopoledne tak do 10.hod a večer cca od 17.00hod?

Ješte bych se zeoptala, jak je to s trubači a wistariemi, aby kvetly záhy, je třeba aby byly roubované?

Děkuji za Vaše rady, hana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 17.9.2009 8:19

Neopadavá (přinejmenším částečně) je popínavá L. henryi. Prospívat by měla bez ohledu na umístění, viděl jsem bujný živý plot i na severní straně pod vzrostlým ořešákem. Případně by se tam dala např. zkombinovat s nějakým "veselým" (panašovaným) břečťanem, on stejně jednodruhový plot působí fádně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 17.9.2009 12:31

Jen pro doplnění neopadavá Lonicera Henrey není, mám ji doma několik desetiletí.  Možná nějaký speciální kultivar?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 17.9.2009 13:41

Co já znám zimolez Henryův - Lonicera henryi - vysazený na mnoha místech, tak je prakticky neopadavý. To by mne zajímalo, jaký zimolez máte vy?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 18.9.2009 8:21

Klasika, že Josefe???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 18.9.2009 17:08

??? Co myslíte tou klasikou???

Zkuste, prosím, vložit foto Vaší Lonicery henryi.

(A v zimě si na tento zimolez na mně přístupných místech dám opravdu pozor.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 22.9.2009 15:46

Dámo z IP adresy.205: prosím o odpověď na Váš výraz "Klasik, že"?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 17.9.2009 13:49

Podle literatury by neměla opadávat, pokud je mírná zima. Osobní zkušenost s tím nemám, my máme obyčejnou opadavou L. caprifolium.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 18.9.2009 7:35

Souhlasím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 18.9.2009 10:58

Mám panašovaný a podle moudrých knih neopadavý L.japonica a po mrazech opadá, ale zjara se dříve zazelená. L. peryclymenum a heckrotii taky opadává, to je osobní zkušenost.

V encyklopedii je to šalamounsky rozděleno na Opadavé - brownii, caprifolium, heckrotii (Goldflame), periclymenum (např. Serotina), telmaniana

a druhou skupinu Stálezené/částečně stálezelené - acuminata, henryi, japonica, sempervirens.

Jedině se vypravit v zimě do Dendrologické zahrady v Průhonicích a ověřit to osobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika