Znáte jméno?



Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 122.111 (?)
30.1.2010 13:08

Pane Jančo, tehdy jsem sem obrázek této kytky dávala na přání jedné paní, která mě oslovila o pomoc, moc to tu neuměla.

Rostlina ani není moje, takže nevím o nic víc, než je patrné z této mizerné fotografie. Od té doby se mi paní neozvala, takže ani nevím, jestli je ještě určení této kytky aktuální.

Mě tehdy stejně jako Vás napadla vandovitá Papilionanthe teres, nicméně jsem ve svém hodnocení byla opatrná, neboť si nejsem jistá, jestli by orchidej tyto pěstební podmínky přežila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.201 (?), 24.5.2009 16:48, zobrazeno: 9278x

Tak jsem tu s další kytičkou, u které nevíme, jak se nazývá.

Pomůžete?

???
???
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 25.5.2009 12:28

Vypadá velmi originálně, ale co to je, netuším.

Listy to má dužnaté? Něco jako úzkolistá aloe, ale ne zubaté? (Není to tak dobře vidět).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.106 (?), 30.1.2010 1:23

urcite ide o nejaku monopodialne rastucu orchideu, rod alebo toboz uz druh si netrufnem povedat, pre zaciatok mozete vychadzat z toho, ze teoreticky by mohla mat podobne naroky ako vanda, ale ked sa pozeram na datum vaseho prispevku a stav tej rastliny, tak teraz vam to uz asi moze byt jedno... :-(...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 48.243 (?), 30.1.2010 9:13

Listy by na nějakou vandovitou orchidej vypadaly, ale co ty kořeny? Vandy a spol. je mají daleko tlustší. A substrát, ze kterého roste také moc orchideovitě nevypadá. 

Chce to detailní snímky listů, jejich nasazení na stonek a kořenů - zvláště kořenových špiček čerstvých kořenů, a taky za lepších světelných podmínek, ne v takovém stínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 122.111 (?), 30.1.2010 13:08

Pane Jančo, tehdy jsem sem obrázek této kytky dávala na přání jedné paní, která mě oslovila o pomoc, moc to tu neuměla.

Rostlina ani není moje, takže nevím o nic víc, než je patrné z této mizerné fotografie. Od té doby se mi paní neozvala, takže ani nevím, jestli je ještě určení této kytky aktuální.

Mě tehdy stejně jako Vás napadla vandovitá Papilionanthe teres, nicméně jsem ve svém hodnocení byla opatrná, neboť si nejsem jistá, jestli by orchidej tyto pěstební podmínky přežila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.106 (?), 13.2.2010 12:42

ved prave, ten substrat a podmienky podla mna suvisia s tymi korenmi, oni tiez asi boli povodne omnoho hrubsie, ale takto vyzerali aj na mojich vsetkych vandach, chvilu pred tym ako isli do smetneho kosa..., a o tom ci by vydrzala alebo nie orchidea taketo podmienky, myslim, ze odpoveda ta fotografia, ved ta rastlinka to uz ma za sebou, len na vrchu je este asi 5 tych zelenych listkov, ale jej nebolo podla mna zachrany uz ani pri vzniku tejto fotografie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika